MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Odświeżenie - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Odświeżenie (/temat-odswiezenie)

Strony: 1 2


RE: Odświeżenie - Knifeman - 20.07.2014

@Vampir3

dokładnie na samym początku forum takie coś było i rozeszło się jak stare buty


RE: Odświeżenie - Revnotes - 20.07.2014

Ogólnie popieram pomysł rozruszania tego miejsca, w tej materii akurat mam doświadczenia z innego forum, na którym zarejestrowałem się praktycznie w chwili, w której rozpocząłem swoją przygodę z produkcją muzyki. Po chwili (kilku miesiącach) reaktywowano tam właśnie tzw. top listę miesiąca. Jury wybierało 10 tracków, każdy juror z innej stylistyki i co się okazało? A taki nieopierzony producent jak ja w duecie z równie niedoświadczonym w tej materii kolegą, wygrał tą edycję. Głosowanie odbyło się w formie ankiety, więc zagłosować mógł każdy i tutaj dopatruję się błędu (tak błędu, bo na zwycięstwo mój track nie zasługiwał). Jeżeli dać wolną rękę wszystkim, to każdy zagłosuje wg własnego widzi mi się, co może sprawić że dobre produkcje uplasują się z najniższymi ocenami.

Mimo wszystko pilota skryptu ocen zawsze można zrobić, jeżeli administracja będzie niezadowolona, zawsze można zrezygnować z takiego systemu. Nie łatwo przewidzieć co się stanie, w końcu na forum wypowiadają się ludzie, którzy na produkcji z założenia powinni się znać, więc nie koniecznie musi zwyciężyć popularność, tak jak ma to miejsce w wielkich stacja radiowych czy TV.

Trudniej będzie wprowadzić ocenianie z udziałem jurorów, bo zazwyczaj pojawiają się problemy z dyspozycyjnością takich osób i po jednej-dwóch edycjach wszystko się sypie.



RE: Odświeżenie - Zirds - 21.07.2014

System ocen typu tak lub nie. Minimum 20 głosów. Przy remisie - 10 tak i 10 nie - wybiera trójosobowe jury.


RE: Odświeżenie - Herman - 21.07.2014

Ależ ludzie co za różnica czy będzie włączony skrypt czy też nie? Utwór tak czy inaczej trzeba bedzie wybrać i nie wpłynie to na obecność jury na forum. Głosowania są bez sensu. To byłoby dobre w TOP 10, gdzie wybierany był track co 1-2 miesiące. Tutaj nie ma nawet czasu na nazbieranie głosów. Jedyna opcja to zgłoszenia kandydatów. Przy okazji dowiemy się, czy ludziom zależy na tym, by wrzucaćtakie tracki.

Żeby nie było że podjąłem decyzję za wszystkich zapraszam do glosowania: http://musicproducers.pl/temat-jak-twoim-zdaniem-powinien-wygladac-wybor-utworu-tygodnia


RE: Odświeżenie - sowa - 21.07.2014

Jestem za gwiazdkami. Taki mały smaczek zawsze się przyda na forum.


RE: Odświeżenie - Knifeman - 21.07.2014

popieram sowę


RE: Odświeżenie - Wizzardius - 24.07.2014

(21.07.2014, 7:46)Herman napisał(a): To byłoby dobre w TOP 10, gdzie wybierany był track co 1-2 miesiące.

Nie jestem za bardzo w temacie, nie chce mi sie wszystkiego czytać co tu pisaliście. W ankiecie w tym drugim temacie zagłosowałem, ALE:
Przecież pomysł takiej TOPki resetowanej co jakiś czas jest świetny. Gdzieś na boku, czy gdziekolwiek zrobić TOP10, albo TOP3 z każdego działu i było by idealnie :)


RE: Odświeżenie - headlike - 7.08.2014

Głosowanie nie doszło do końca, bo nie było 50 głosów. No to, co teraz? Pytanie do administratorów: usuniecie te działy? A może przymkniecie oko na te 50 głosów i zrobicie coś z tymi działami? ;)


RE: Odświeżenie - Herman - 8.08.2014

Branie pod uwage ocen za mojej kadencji nie bedzie mialo miejsca, poniewaz uzytkownicy to parszywe swinie, ktore nie mogac dac sobie 5, daja innym 1. Szczerze mowiac spodziewalem sie tego. Co do tenatu.... Chetnych do wyszukiwania ciekawych, dobrych utworow zapraszam do mnie. Ja pracuje i nie mam na to czasu. Jezeli uzbiera sie grupka i bedzie to jakos szlo to pomyslimy o oddaniu calej zabawy w rece uzytkownikow.


RE: Odświeżenie - Revnotes - 8.08.2014

Ja również pracuję, do tego żona i obowiązki, więc czasu nie pozostaje zbyt wiele :(. O ile mogę pozwolić sobie na logowanie na forum ze służbowego laptopa ^^, to już na odsłuch waszych produkcji tylko i wyłącznie w domowym zaciszu. Obecnie daje radę na bieżąco przesłuchiwać traczki w dziale "House", ale z tego co się zdążyłem zorientować, Ty również tam zaglądasz, więc chyba moja pomoc nie będzie potrzebna. Jednak dla spokoju sumienia zgłaszam szczere chęci ;).

Swoją pracę oparłbym o gwiazdki, który regularnie przyznaję, więc wybrałbym coś z piąteczek lub czwóreczek xD (jeżeli nie byłoby piątek). Niestety bez ingerencji w skrypt administracji się nie obejdzie tj. skrypt musiałby prezentować również moje oceny dla poszczególnych wątków :). Można by gdzieś pod gwiazdkami umieścić taką informację, tak jak w ankietach można sprawdzić, na którą opcję się zagłosowało. Bez takiego mechanizmu prawdopodobnie pogubię się i nie będę w stanie się wywiązać :(. Tak napisałem, na wypadek, gdyby ktoś wziął na poważnie moją deklarację ^^.



RE: Odświeżenie - Vampir3 - 24.08.2014

I jak wiadomo co dalej z tym tematem? Znalazło się kilka osób do roli jury? Chociaż chciałbym pomóc to myślę, że za cienki jestem żeby innych osądzać :D Jeśli nie ma chętnych to proponuję chociaż dać możliwość oceniania tylko osobom z większym stażem (posty, reputacja czy twórczość ;P ). Możliwe, że takie osoby czuły by na sobie obowiązek oceniania a z biegiem czasu każdy utwór miał by jakąś tam rozsądną ocenę :)


RE: Odświeżenie - headlike - 25.08.2014

No właśnie nie wiadomo... Herman mówi coś o jakiejś "ekipie", która, by to szukała nowych utworów tygodnia, ale kto, by tak chciał?


RE: Odświeżenie - piral - 25.08.2014

(24.08.2014, 23:19)Vampir3 napisał(a): Możliwe, że takie osoby czuły by na sobie obowiązek oceniania a z biegiem czasu każdy utwór miał by jakąś tam rozsądną ocenę :)
chyba żartujesz. taka "ekipa" zawsze będzie się rozpadać, bo po kilku miesiącach komuś się albo znudzi, albo nie będzie miał czasu. to nie jest stabilne rozwiązanie.


RE: Odświeżenie - headlike - 25.08.2014

(25.08.2014, 19:41)piral napisał(a):
(24.08.2014, 23:19)Vampir3 napisał(a): Możliwe, że takie osoby czuły by na sobie obowiązek oceniania a z biegiem czasu każdy utwór miał by jakąś tam rozsądną ocenę :)
chyba żartujesz. taka "ekipa" zawsze będzie się rozpadać, bo po kilku miesiącach komuś się albo znudzi, albo nie będzie miał czasu. to nie jest stabilne rozwiązanie.

No to co jakiś czas byłby po prostu nabór do takiej ekipy. W końcu na forum ciągle przybywają nowi ludzie. ;)