MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Mike Candys - 16 lat dorobku muzycznego - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: Mike Candys - 16 lat dorobku muzycznego (/temat-mike-candys-16-lat-dorobku-muzycznego)



Mike Candys - 16 lat dorobku muzycznego - 9lives - 20.03.2012

Może nie każdy na tym forum słucha takiej muzyki, ale obecnie jeden z najbardziej rozchwytywanych producentów/dj'ów

Mike Candys jest Szwajcarem. Urodził się w Zurychu 21 sierpnia 1981 roku. W 2009 roku wraz z Faithless i Jackiem Holidayem współpracował przy utworze Insomnia. Kolejny przebój pojawił się w 2010 roku i był to uwtór "Together Again", rok później usłyszeliśmy "One Night In Ibiza" wykonywany wraz z Evelyn.

Dj stał się sławny w Szwajcarii za sprawą swojego hitu 'The Serenada', który w klubach był długo numerem jeden. W 2009 roku zdecydował się na remix kawałka "Insomnia" znanej grupy Faithless. Tytuł głównie spotkał sukces we wszystkich krajach Europy Zachodniej w klubach, a nawet na listach przebojów singli w niektórych krajach, m.in. we Francji, Niemczech i Belgii, tytuł został po raz pierwszy transmitowany w krajowych stacjach radiowych.

Kolejne produkcje, nie należały do najlepszych. Uznanie Candys zyskał wydając swój trzeci singiel "People Hold On", który uplasował się na czwartym miejscu najlepszych utworów granych w europejskich klubach. Kolejny album "Smile" została wydany 2 września 2011. Szwajcarski DJ wyprodukował też singiel z Nadią Ali jest to utwór "When It Rains".



Na tym filmie fajnie widać progres na przestrzeni lat. Jak widzicie nie od razu każdy będzie robił hity. Do tego potrzebny jest czas :)



RE: Mike Candys - 16 lat dorobku muzycznego - Condi - 20.03.2012

Ja tylko lubię "One more Time" od niego. Reszta według mnie jest taka sobie.


RE: Mike Candys - 16 lat dorobku muzycznego - sowa - 20.03.2012

mnie wkurzył tą maską smile... niech wymyśli coś oryginalnego a nie zrzyna od Deadmau5a (chyba, ze się mylę i miał to wcześniej).. no i jego twórczość też mi jakoś nie podchodzi


RE: Mike Candys - 16 lat dorobku muzycznego - 9lives - 20.03.2012

Na forum jest dużo osób związanych z muzyką niekomercyjną więc tak myślałem, że komentarzy pochlebnych nie będzie. Ja chciałbym osiągnąć to samo co on ale jest to raczej niemożliwe :)


RE: Mike Candys - 16 lat dorobku muzycznego - SilverNight - 20.03.2012

Jak dla Mnie cienkie nuciwa ... Slashlove to jest muzyka niekomercyjna ?


RE: Mike Candys - 16 lat dorobku muzycznego - 9lives - 20.03.2012

(20.03.2012, 18:42)SilverNight napisał(a): Slashlove to jest muzyka niekomercyjna ?

Napisałem, że na forum jest dużo osób związanych z muzyką nie komercyjną dlatego mało komentarzy pochlebnych będzie... (w sensie, że Candys komercja, a tutaj większość niekomercyjnie robi)


RE: Mike Candys - 16 lat dorobku muzycznego - SilverNight - 21.03.2012

(20.03.2012, 21:43)Slashlove napisał(a):
(20.03.2012, 18:42)SilverNight napisał(a): Slashlove to jest muzyka niekomercyjna ?

Napisałem, że na forum jest dużo osób związanych z muzyką nie komercyjną dlatego mało komentarzy pochlebnych będzie... (w sensie, że Candys komercja, a tutaj większość niekomercyjnie robi)

A to sorka żle zrozumiałem :D


RE: Mike Candys - 16 lat dorobku muzycznego - Progsiv. - 21.03.2012

Mi tam wpadaja w ucho lekkie i przyjemne tyle o nich moge powiedziec, no tylko tyle..;P


RE: Mike Candys - 16 lat dorobku muzycznego - NeoN - 21.03.2012

Lubie jego produkcje.


RE: Mike Candys - 16 lat dorobku muzycznego - Dasani - 21.03.2012

Mi tam taka komercha nawet podchodzi, da sie podensić :D Osobiście podchodzą mi takie kawałki jak La Serenada czy Move Me Up. W Polsce oczywiście został on odkryty głównie gdy One Night in Ibiza zaczęło się pojawiać w Energy, tak teraz wszędzie go słychać. A jeśli chodzi o One Night in Ibiza to tylko BB-Project remix :D


RE: Mike Candys - 16 lat dorobku muzycznego - Yes I Am - 22.03.2012

A właśnie tutaj ja nie do końca się zgodzę, z tym iż jest to typowo komercyjny producent... Otóż jego kawałki trzymają poziom i nie ograniczają się do kilku akordów + wokal... Proszę was no bo np. taka Alexandra Stan no to czy to nie jest bardziej komercyjne... czy też takie blee pompki super modne w klubach, w Polsce nie są gorszym badziewie?

Ja tam go szanuję, bo robi na prawdę kawałek porządnej muzyki... A na filmie widać ile czasu potrzeba, aby od zera dojść do znaczącego poziomu.


RE: Mike Candys - 16 lat dorobku muzycznego - ProCkers - 22.03.2012

Mi z tych wszystkich jego tracków najbardziej podoba się 2012 :) Bardziej trawie ten jego nowszy styl :)


RE: Mike Candys - 16 lat dorobku muzycznego - Gadom - 2.04.2012

Fajnie pokazany dorobek naprawde dobrego mimo ze komercyjnego procenta ;)..


RE: Mike Candys - 16 lat dorobku muzycznego - Peter O'ski - 11.04.2012

Lubię gościa. Fakt, jest komercyjny w pewnym stopniu, ale to nie zmienia faktu, że ma kilka fajnych kawałków :) Najbardziej przypadły mi do gustu te starsze (chociażby 'I Can't get Enought', ale 'Insomnia'), bo z tych nowszych tylko niestety 'Around the World' i do tego wersja z http://www.youtube.com/watch?v=XCK1_NaO59E, bo ta radiowa jest po prostu kiepska. 'One Night in Ibiza' jak dla mnie straszne, no ale to kwestia gustu.

Ale widać ile trzeba było przejść, żeby się wybić :)


RE: Mike Candys - 16 lat dorobku muzycznego - Lucjano - 26.04.2012

Lubie jego kawałki - koleś naprawde pokazuje klase jak dla mnie , pare jego kawałków (remixy jak i oryginalne produkcje) wryło mi sie w beret ^^


RE: Mike Candys - 16 lat dorobku muzycznego - Lipsky - 6.05.2012

nie lubię go :P
jest mnóstwo lepszych producentów o których świat nie słyszał :]


RE: Mike Candys - 16 lat dorobku muzycznego - RDZK - 6.05.2012

(20.03.2012, 17:57)Slashlove napisał(a): Ja chciałbym osiągnąć to samo co on ale jest to raczej niemożliwe :)


Slash, nie ma rzeczy niemozliwych ! :P



RE: Mike Candys - 16 lat dorobku muzycznego - ZOOn'r - 8.06.2012

Ja tam niektórych ludzi nie rozumiem. Mike Candys swoimi kawałkami, podbijał sceny klubowe kiedy jeszcze większość z was, była w podstawówce. Szacun dla niego za to, że w dawnych nienajlepszych warunkach tak dobrze radził sobie z tworzeniem muzyki (na zdjęciach to widać). Teraz jest to bardzo proste - włączasz program, układasz sampelki i nuty w piano rollu (oczywiście wszystko piraty [wtyczki, sample, soft] bo trzeba tylko ściągnąć) - i masz utwór (wszystko jedno jakiego poziomu). Niektórzy powinni się zastanowić nad tym co mówią i docenić, jaki wysiłek musiał wkładać Candys 12 lat temu. Nie zabraniam się wypowiadać na jego temat negatywnie, ale zastanówcie się co po niektórzy. Był, jest i będzie wielkim artystą i producentem i nikt się z nim nie równa do dziś. Musiał się wybić i promować sam, nie przez labelki czy promotorów. Przeszedł z muzyką to, o czym niektórzy nawet nie myślą tworząc.

Temat odkopany, ale po to jest ten dział - by w nim pisać.


RE: Mike Candys - 16 lat dorobku muzycznego - Revnotes - 9.06.2012

Na dobrą sprawę on w obecnej dekadzie poszedł w kierunku muzyki dance, za sprawom czego stał się bardziej popularny i jego produkcje można określić mianem komercyjnych, ale wcześniej tworzył świetne, klimatyczne houseowe utwory. Osobiście darzę go wielkim szacunkiem i bardzo bym sobie życzył by powrócił do dawnego stylu. Szesnastoletni dorobek, bez wątpienia jest się czym pochwalić, nie jeden może tylko pozazdrościć.