MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Moja propozycja zreformowania działu WM - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Moja propozycja zreformowania działu WM (/temat-moja-propozycja-zreformowania-dzialu-wm)



Moja propozycja zreformowania działu WM - Revnotes - 19.07.2014

Dziś dopadło mnie kolosalne lenistwo, może to przez ten upał, a może ten typ tak ma, no nieważne. W każdym bądź razie, korzystając z wolnego dnia i braku weny, aby samodzielnie coś stworzyć, zabrałem się za przesłuchiwanie produkcji naszej zacnej braci forumowej.

Nie będę czarował, nie wszystkie działy mnie interesują, ale gdyby czasu było nieco więcej, zaglądał bym do więcej niż jednego. Czasem może trafić się track, który przekona mnie do eksplorowania kolejnych nagrań w danej stylistyce, więc czemu nie. Tutaj coś mnie tknęło, tak słucham, tak komentuję i tak sobie myślę - kurde duże tego na tym forum, a przecież użytkowników jakoś mega dużo nie jest, tym bardziej aktywnych, którzy znaleźli w sobie motywacje do napisania 10 postów, aby podzielić się swoją muzyką. Odwrotnie sytuacja ma się z komentarzami, może to tylko moje wrażenie, ale w ubiegłym roku pod każdym trackiem można było przeczytać większą ilość opinii.

Część produkcji powtarza się, najpierw w demach, a później w działach nadrzędnych. Proponuję wszystkie previewy publikować w dziale głównym, natomiast dema zupełnie sobie odpuścić.

Po co w ogóle się w to bawić?

Moim zdaniem forum wiele nie straci, bo co jest demem prędzej czy później skończy jako full wersja, a jeżeli nie, to nie było warte publikacji na forum, więc odpadnie nieco niepożądanych produkcji. Dbajmy o poziom muzyczny na forum, bo to w głównej mierze przyciąga producentów z większym doświadczeniem. Myślę, że w ten sposób można poniekąd osiągnąć ten cel, nikogo nie krzywdząc. Osoba początkująca również będzie miała możliwość opublikowania swojej produkcji, ale wcześniej będzie musiała tą produkcję dokończyć, bo słuchanie dem robionych w 2 godziny nie należy do moich ulubionych czynności (pewnie nie tylko moich, mam rację?)

Kolejną zaletą takiego rozwiązania, może okazać się większa ilość komentarzy pod ukończonymi produkcjami, bo skoro ktoś miał czas by komentować demo, to może go teraz spożytkować na skomentowanie fulla. Ilość komentarzy pod produkcjami, wizualnie przekłada się na aktywność na forum, bo tych komentarzy czy to początkujący czy stary wyjadacz potrzebuje i pragnie jak ulubionej używki.

Ciekawi mnie czy zgadzacie się z moją opinią w tej kwestii. Podzielcie się więc swoimi przemyśleniami w temacie. Miło by było gdyby swoje stanowisko przedstawiła również administracja. Kay ostatnio wspominał, że nie taki z niego potwór i dyktator, więc widzę promyk nadziei xD



RE: Moja propozycja zreformowania działu WM - Loco - 19.07.2014

W pełni z tobą się zgadzam, lecz jeśli chodzi o dema to może założyć jeden dla nich temat w którym ktoś sobie wrzuca demo i post niżej ktoś daje porady co zmienić itp, na zasadzie demo - minimum jedna porada - demo- itd.


RE: Moja propozycja zreformowania działu WM - headlike - 19.07.2014

Może masz rację. Jestem na tym forum nieco ponad 2 tygodnie, a już natknąłem się na demka, które nie doczekały się FULL'a. Być może jakiś admin się tym zainteresuje. ;)


RE: Moja propozycja zreformowania działu WM - piral - 19.07.2014

Ja po tych kilku latach w produkcji nauczyłem się żeby demek nieukończonych produkcji praktycznie w ogóle nie pokazywać. Jest to bezcelowe. Ludzie nie zrobią wałka za ciebie, doradzanie przy nieukończonej aranżacji i pomyśle to w większości przypadków strata czasu.

Propozycja wg mnie jak najbardziej trafna.


RE: Moja propozycja zreformowania działu WM - Head - 19.07.2014

Jak wyżej + założenie tematu na testy i takie tam, czyli propozycja LocoMatt'a - to by się przydało.
pzdr


RE: Moja propozycja zreformowania działu WM - Revnotes - 19.07.2014

(19.07.2014, 18:19)piral napisał(a): Ja po tych kilku latach w produkcji nauczyłem się żeby demek nieukończonych produkcji praktycznie w ogóle nie pokazywać. Jest to bezcelowe. Ludzie nie zrobią wałka za ciebie, doradzanie przy nieukończonej aranżacji i pomyśle to w większości przypadków strata czasu.

Trafiłeś w sedno sprawy, ja również nie wierzę, żeby publikacja dema komukolwiek pomogła.


RE: Moja propozycja zreformowania działu WM - devil's infection - 19.07.2014

hmmm tylko nie kiedy ktoś wrzuci demo dajmy na to 3 minutowe i bardzo już rozbudowane i przyznam że nim coś napisze to odsłucham nawet 3 razy i wiem że nie tylko ja tak mam gorzej by było przy utworach 7 minutowych....
z drugiej strony pojawiają się demka zrobione w 2 godziny 3 dźwięki jakaś tam melodia i trwa niecałą minute i nie sposób cokolwiek do tego napisać ja bym się przychylił do propozycji locomatta


RE: Moja propozycja zreformowania działu WM - Herman - 20.07.2014

Bylbym przychylny co do zniesienia podzialu na gatunki. Dema jednak musza zostac, bo jesli zniknie dla nich miejsce to beda ladowaly w innych dzialach. Mozna ewentualnie zrobic tak, zeby nowe posty w demach nie byly wyswietlane w ramce na dole forum. Ogolnie koncepcja mi sie podoba, same prefixy powinny wystarczyc.


RE: Moja propozycja zreformowania działu WM - Revnotes - 20.07.2014

(20.07.2014, 6:59)Meddon napisał(a): Ktoś wrzuci demo, które faktycznie może okazać się szrotem zrobionym w 2 godziny ale on to wrzuca po to by dowiedzieć się od Nas (forumowiczów) czy robić to dalej, czy raczej zostawić?

W takim razie powinien wrócić do producenckiej piaskownicy i przez parę miesięcy lub lat nie publikować swoich sztosów na forum dla producentów muzycznych.

(20.07.2014, 6:59)Meddon napisał(a): Z drugiej strony któryś z Nas może wrzucić demo jako wycięty urywek skończonego już kawałka po to aby pokazać, pochwalić się wszystkim jaki odwalił kawał dobrej roboty i zarazem zrobić smaka na full-a

To się nazywa preview i dla takich produkcji miejsce znalazłoby się w dziale głównym, tak jak opisałem to powyżej.

(20.07.2014, 6:59)Meddon napisał(a): Mimo że jest sporo słabych kawałków, ale to już nie jest wina strony, lecz tylko i wyłącznie producentów.

Nikt za nikogo produkcji nie zrobi, ale za poziomu muzyczny danej strony odpowiada jej administracja, ponieważ dysponuje środkami aby o to zadbać.


RE: Moja propozycja zreformowania działu WM - Revnotes - 20.07.2014

W mojej odpowiedzi pod Twoim postem nie było grama spiny, ironii czy jakiejkolwiek niechęci. Nie wypowiedziałem się na temat dalszej części Twojego postu, ponieważ to już jest nieco inny pomysł (ale przecież za niego dostałeś plusa), więc jeżeli administracja odrzuci mój (czyli ten omawiany), będzie można wrócić do Twojego. Nie lubię wybiegać w przyszłość, pomijając teraźniejszość. Jeżeli spodziewałeś się, że teraz zacznę rzucać w Ciebie gromami, tak jak niektórzy w Twoich dość kontrowersyjnych wątkach, to się mylisz. Nie jestem taką osobą. Żałuję, że wolisz takie metody, nie ukrywam, że wolałbym przeczytać kontrargumenty, ale trudno takie Twoje niezbywalne prawo.

Może zabrzmi to zuchwało lub zarozumiale, ale pomogłem wielu osobą, które zainteresowały się tworzeniem muzyki, gdybym się uparł mógłbym odnaleźć w profilach muzycznych, komunikatorach czy w pocie mailowej mnóstwo podziękowań, więc nietolerancja na pewno do mnie nie pasuje. Przykro mi, że ktoś mnie o nią posądził mimo tych wszystkich poświęceń dla innych ludzi.

Dlaczego więc ryzykuję wojnę z początkującymi i chcę im odebrać wstęp do raju jakim jest dział dema? Bo ja nie uważam, żebym ich w ten sposób krzywdził. Widzisz wszystko posunęło się do przodu, 10 lat temu na pewno bym się na coś takiego nie porwał, ale dziś na YouTubie, forach muzycznych i pozostałych tego typu stronach internetowych jest zatrzęsienie poradników. Na prawdę wystarczy tylko chcieć, a ja nigdy nie odmówiłem pomocy dla tych, którzy chcą, po prostu nie zamierzam nagradzać leniwych. Jeżeli ktoś tworzy tylko i wyłącznie po to, aby zaimponować swojej nastoletniej dziewczynie, na której robi to jeszcze jakieś wrażenie, to powinien sobie po prostu odpuścić.



RE: Moja propozycja zreformowania działu WM - mumu - 20.07.2014

@nazwa tematu, to tutaj macie chyba WP ;-)


RE: Moja propozycja zreformowania działu WM - Revnotes - 20.07.2014

Małe niedopatrzenie xD


RE: Moja propozycja zreformowania działu WM - K - 21.07.2014

Główna sprawa to właśnie to, że dema są mimo wszystko różne. Tak jak wcześniej było już pisane, można je podzielić na WIP i na Preview. Czy te pierwsze są gorsze i nie powinno się ich wrzucać? Myślę, że nie, bo od tego jesteśmy - by sobie pomagać i gdy ktoś prezentuje utwór w celu uzyskania porad, to pewnie od kogoś je otrzyma. Do działu głównego dem bym póki co nie wrzucał, ale (wspomniał chyba o tym Herman) można byłoby pomyśleć nad jednym działem dla wszystkich dem niezależnie od gatunku i w takim dziale zrobić jeszcze podział na WIP i Preview.


RE: Moja propozycja zreformowania działu WM - Revnotes - 21.07.2014

Przypuszczam, że celu jaki postawiłem, może to nie spełnić, ale wpłynie pozytywnie na przejrzystość forum, więc jak najbardziej popieram.

Edit:
Co to są te "WIPy"? Brzmi jak jakiś super ekskluzywny preview.


RE: Moja propozycja zreformowania działu WM - piral - 21.07.2014

WIP = work in progress który w 90% przypadków nie różni się niczym od późniejszego gotowego oryginału


RE: Moja propozycja zreformowania działu WM - Revnotes - 21.07.2014

(21.07.2014, 9:31)piral napisał(a): WIP = work in progress który w 90% przypadków nie różni się niczym od późniejszego gotowego oryginału

I znów w sedno sprawy, czyli niepotrzebne nabijanie postów przez niektórych użytkowników i absorbowanie w ten sposób uwagi innych dwukrotnie. Mało rzeczy mnie tak irytuje, jak "konieczność" pisania drugi raz tego same pod tym samym, ale mimo wszystko w innym wątku, dlatego na chwilę obecną nie zaglądam do działu dema i jak widzę to się jednak nie zmieni, choć łudziłem się, że może więcej osób zainteresuje moja propozycja. Niestety.

Szanuję jednak, że wielu osobom to nie przeszkadza, ale też niewiele osób częściej/gęściej coś komentuje, więc nie ma powodu im to przeszkadzać. Na nikogo nie będę się też obrażał, to tak już asekuracyjnie, gdyby komuś przyszła do głowy taka myśl.

Edit:
Dzięki za wyjaśnienie WIPa



RE: Moja propozycja zreformowania działu WM - sowa - 21.07.2014

Mi do szczęścia dema na forum nie są potrzebne jednak jeżeli miały by być to proponowałbym chociaż żeby się nie wyświetlały na dole forum w ostatnich postach.