MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDCORE SpeedCorist - Bez nazwy - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDCORE SpeedCorist - Bez nazwy (/temat-hardcore-speedcorist-bez-nazwy)



SpeedCorist - Bez nazwy - SpeedCorist - 1.08.2014

Zrobiłem ten kawałek jakiś czas temu. Kick mój, melo z początku - lead z Nexus'a, breakdown - dzwięk z Sytrusa, a melo na końcu moje z moim leadem.
Nie zdziwi mnie to, jeżeli ktoś stwierdzi, że "Ludzie pousypialiby przez długość breakdown'u" xd
Komentarze mile widziane :D

[zs]http://www61.zippyshare.com/v/75798161/file.html[/zs]


RE: SpeedCorist - Bez nazwy - Knifeman - 1.08.2014

początek jak 8 bit :D

melodia na początku ma za dużo rewerbu przez to razem z kickiem brzmi niezbyt dobrze - lekki chaos, Ponadto sama barwa jest za delikatna

1:10 - ciekawie wyszło :D

dalej ten pluck od 1:42 za plastikowy

2:06 - kakofonoia i jeden wielki fałsz :)

dalej ... lepiej od dołu pasma niż od góry powoli puszczać - no i pustka sucho bo żadnego delaya czy rewerbu - jakiś pad w tle wypełniłby resztę

melodia - jest.. i tego się trzymajmy :D za głośna trochę.. i znów za delikatna barwa

kick - prawidłowy ale nie powala

co do całości - technicznie słabo, aranżacyjnie też, mało agresywnie, mam wrażenie przez te miejscowe dziury miedzy elementami utworu że to demo, nexus nie nadaje się do tego gatunku, nawet w banku do harstyle nie ma czego szukać
nie podoba mi się ale pracuj więcej

dwa gwiazdki na zachętę... i wyrzuć nexusa :)


RE: SpeedCorist - Bez nazwy - OProject - 1.08.2014

Za lead z nexusa <lejca>
Kick jedynie tutaj daje radę :D
Break raczej do chilloutu się nada więc rozważ to xd ("Ludzie pousypialiby przez długość breakdown'u" )
Melodia może być nie jest taka zła.
Całość marna wszystko do poprawy (ja bym na twoim miejscu robił następny!) jedynie kick ratuje wszystko, ale jak wiadomo kick to już bardzo dużo.
Moja rada taka zalej pan ro... xd znaczy posłuchaj sobie profesjonalnych utworów i próbuj je naśladować albo nawet zrób jakiś cover(brzmiący bardzo podobnie)
No i lata praktyki przed tobą, obejrzyj sobie jakiś tutorial sporo tego :D
Na dzień dzisiejszy nie zaliczam poprawka we wrześniu :P
Pozdrawiam


RE: SpeedCorist - Bez nazwy - SpeedCorist - 2.08.2014

(1.08.2014, 13:50)Knifeman napisał(a): co do całości - technicznie słabo, aranżacyjnie też, mało agresywnie, mam wrażenie przez te miejscowe dziury miedzy elementami utworu że to demo, nexus nie nadaje się do tego gatunku, nawet w banku do harstyle nie ma czego szukać
nie podoba mi się ale pracuj więcej

dwa gwiazdki na zachętę... i wyrzuć nexusa :)

Dzięki za ocenę :D Pokminię coś w Sytrusie, Nexus is going to bin xd


(1.08.2014, 14:52)OldscoolProject napisał(a): Całość marna wszystko do poprawy (ja bym na twoim miejscu robił następny!) jedynie kick ratuje wszystko, ale jak wiadomo kick to już bardzo dużo.
Moja rada taka zalej pan ro... xd znaczy posłuchaj sobie profesjonalnych utworów i próbuj je naśladować albo nawet zrób jakiś cover(brzmiący bardzo podobnie)
No i lata praktyki przed tobą, obejrzyj sobie jakiś tutorial sporo tego :D
Na dzień dzisiejszy nie zaliczam poprawka we wrześniu :P
Pozdrawiam

Dzięki, no cóż, trzeba się dalej brać za robotę :D
Postaram się więcej rzeczy dopracować, niedługo pewnie kolejny zrobię i mam nadzieję, że lepszy od tego. xd


RE: SpeedCorist - Bez nazwy - Trusted - 8.08.2014

Trochę opóźniona opinia ale zawsze coś... ;)

Początek bardzo nietypowy.
Te pikanie bym sobie odpuścił. Na przyszłość do intra możesz dać zwykły efekt eksplozji,
szumu chociażby z 3xosc a na niego zmniejszający się filtr i już to jakoś brzmi. :)

Nexus na początek jest dobry do nauki itp. Jednak z czasem trzeba się od niego oderwać
i kupić lub pobrać jakieś vst. Chociaż na tych pokładowych z Fl'a też można coś wykręcić.

Kick'a nie oceniam bo to nie mój styl, mogę powiedzieć tyle, że ma mocne uderzenie.

Skoro sam wiesz, że break trochę usypia to czemuś go nie skrócił ;)

Na pochwałę zasługują melodie, może i nie są jakieś niesamowite, ale całkiem ok.

No i mi jakoś brakuje tu perki clapów, snare'ów, crashy, hatów itp.

Ode mnie plusik i 3 gwiazdki ;) Cały czas do przodu kolego liczę na kolejne wałki :D


RE: SpeedCorist - Bez nazwy - SpeedCorist - 10.08.2014

(8.08.2014, 11:24)Trusted napisał(a): Trochę opóźniona opinia ale zawsze coś... ;)

Początek bardzo nietypowy.
Te pikanie bym sobie odpuścił. Na przyszłość do intra możesz dać zwykły efekt eksplozji,
szumu chociażby z 3xosc a na niego zmniejszający się filtr i już to jakoś brzmi. :)

Nexus na początek jest dobry do nauki itp. Jednak z czasem trzeba się od niego oderwać
i kupić lub pobrać jakieś vst. Chociaż na tych pokładowych z Fl'a też można coś wykręcić.

Kick'a nie oceniam bo to nie mój styl, mogę powiedzieć tyle, że ma mocne uderzenie.

Skoro sam wiesz, że break trochę usypia to czemuś go nie skrócił ;)

Na pochwałę zasługują melodie, może i nie są jakieś niesamowite, ale całkiem ok.

No i mi jakoś brakuje tu perki clapów, snare'ów, crashy, hatów itp.

Ode mnie plusik i 3 gwiazdki ;) Cały czas do przodu kolego liczę na kolejne wałki :D

Dzięki za opinię, Trusted :D
Co do break'a chciałem sprawdzić co o tym powiecie. xd
Biorę się za kolejne kawałki, wałki itd. xd