MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jakie Superluxy do produkcji ? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Jakie Superluxy do produkcji ? (/temat-jakie-superluxy-do-produkcji)



Jakie Superluxy do produkcji ? - Diven - 1.08.2014

Witam
Otoż chciałbym kupić w miarę dobre i tanie słuchawki do produkcji muzyki. Z tego co czytałem już tu tematy to dosyć fajne i tanie są słuchawki z firmy Superlux tylko że jest kilka modeli i chciałbym wiedzieć który bedzię najlepszy. Kupuję je chwilowo ze względu na brak kasy, ale poźniej zamierzam nazbierać na Beyerdynamic DT 770 Pro. Aktualnie tworzyłem na SteelSeries 4H (zakupione pod Cs'a xD), więc zmiana powinna być odczuwalna. Prosiłbym o pomoc w wyborze, no chyba że znajdą się jakieś lepsze w granicach 250zł a i czy będzię potrzebny wzmacniacz słuchawkowy i jeśli tak to jaki (też w miare tani).

Nie jestem aż tak wymagający i jakieś tam już umiejetności w mixie posiadam soundcloud.com/diveen przykłady :)


RE: Jakie Superluxy do produkcji ? - Kael - 3.08.2014

Ja mam HD 668 i jak je odpaliłem pierwszy raz to byłem szczerze zszokowany tym co prezentują. Pozytywnie rzecz jasna. ZetZet ma inne tej firmy, nie pamiętam jakie, ale charakterystyka częstotliwościowa ponoć bardziej wyrównana na nich jest.


RE: Jakie Superluxy do produkcji ? - Zirds - 3.08.2014

Ja mam HD662f
[Obrazek: xsxfs.jpg]


RE: Jakie Superluxy do produkcji ? - Diven - 3.08.2014

Myślę się chyba zdecydować na te HD668B, bo czytałem pozytywne opinie o nich , jednak jeszcze sie zastanawiam nad wersja Evo. Jaką byście polecili w miarę tanią a dobrą kartę dźwiękową czy ew. wzmacniacz słuchawkowy?


RE: Jakie Superluxy do produkcji ? - suds - 3.08.2014

O, temat o superluksach :D

osobiście jestem posiadaczem modelu HD668B od dłuższego czasu (myślę że już 3 lata) i nie mogę o nich powiedzieć złego słowa. Naprawdę dobre słuchawki, dają ładny naturalny dźwięk, nie przekłamują i są dosyć wygodne - nie testowałem wielu modeli słuchawek, ale za taką cenę - bomba. tym bardziej, że to jakaś mało znana i niby podejrzana tajwańska firma, ale naprawdę warto.

bierz, nawet się nie zastanawiaj!


RE: Jakie Superluxy do produkcji ? - Zirds - 4.08.2014

Na forum wiele razy był poruszany temat kart/interfejsów dźwięku, warto poszukać i poczytać. W większości jednym z tańszych a bardzo dobrze chwalonych jest rodzina interfejsów Focusrite Scarlett lecz warto poszukać innych także znanych i dobrze ocenianych producentów sprzętów muzycznych.


RE: Jakie Superluxy do produkcji ? - max.niemczyk - 5.08.2014

A któryś z Kolegów posiada model HD660 ?

EDIT: Podobno wymagają mocnego źródła dźwięku ze względu na dużą impedancję, dlatego nie wiem czy oprócz używania do odsłuchu w produkcji i mixowaniu na konsoli, nadadzą się do słuchania muzyki ze smartfona..