MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Bandcamp + Piracki FL - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Bandcamp + Piracki FL (/temat-bandcamp-piracki-fl)



Bandcamp + Piracki FL - Abaddon - 2.08.2014

Dobra, pewnie za to pytanie zostane zjedzony żywcem bo albo już ktoś pytał o coś podobnego (tylko ja ślepiec oczywiście nie znalazłem) albo slowo "Piracki" wywoła marsz obrońców prawa. Cóż, przyjmuje konsekwencje na klate. Jeżeli taki wątek już był to sorki.

W każdym razie, Zastanawiam się nad założeniem konta na Bandcamp i nad tą pseudo-sprzedażą własnych kawałków. Tylko, że moje wałki są klejone na pirackim FL'u i szczerze powiedziawszy lekko mnie stresuje wizja jakichś kar itd. Zdaje sobię sprawę, że posiadanie pirackiego oprogramowania nie jest rzeczą godną pochwały ale nie oszukujmy się, póki co nie bardzo mnie stać na zakup pełnej edycji producenckiej FL'a. Jak będzie siano, będzie też oryginalne oprogramowanie. O sample akurat się nie martwie bo i tak korzystam z darmowych, chodzi tylko i wyłącznie o DAW'a.

Jak myślicie, olać prawo i wystawiać kawałki pod groźbą wizyty panów w mundurach czy cierpliwie odkładać zielone na program a dopiero potem zabierać się za sprzedaż?

Ja jestem prawie przekonany, że nie jeden producent muzyki elektronicznej zaczynał w podobny sposób a dopiero potem jak się dorobił to kupował co trzeba. I oczywiście wiem, że żeby cokolwiek zarobić na portalach tego typu to trzeba mieć już zbudowaną bazę słuchaczy/fanów a ja póki co leże w czeluściach hadesu pod tym względem więc może tym bardziej nie powinienem się niczym przejmować bo nikt się nie zainteresuje takim "złoczyńcą" jak ja?

Za wczasu dzięki za odpowiedzi.

<derp>


RE: Bandcamp + Piracki FL - Herman - 3.08.2014

Lej na to, kto Cie sprawdzi? zyski nie pokryją nawet rachunku za energie elektryczną. Wiem co znaczy nie mieć kapitału, wszystko w swoim czasie, a ten serwis to też jakaś promocja ;)


RE: Bandcamp + Piracki FL - FELIX G - 3.08.2014

Nie udzielalbym takich rad Panie Administratorze XD
Tak na serio, to ja jeszcze nie slyszalem o takim przypadku zeby kogos dojechali za DAW, co innego za sample a tym bardziej vocale, tam to Cie zniszcza (tak na przyszlosc).
Jesli zdecydujesz sie jednak na to zeby zaczac dzialalnosc to ja na twoim miejscu nie dalbym nikomu o tym wiedziec, sytuacja jak na razie jest spokojna, ale Panowie z Fl Studio z tego co pamietam juz dawno pokiwali palcem, ze jak nie bedzie dochodu to nie bedzie dalszych wersji a wtedy sie zacznie. Ale to nie jest tak prawdopodobne, glownie chodzi mi o ludzka zawisc, Steve Aoki w jakims tam swoim filmie na Instagramie czy gdzies pokazal swojego kompa, na ekranie ktorego widnial Sylenth1 z napisem Team R2R. Natychmiastowo sie to rozeszlo i standardowo milion osob chcialo go zglosic (raczej nikt nie zglosil, chociaz bylo nie przyjemnie), ale wybrnal *dla zainteresowanych = pokazal kwit, ze kupil wczesniej plugina, ale w wyniku jakis tam komplikacji na jego laptopie byl nielegalny program. Po czym przeprosil* Oczywiscie jesli nie jestes taki slawny to szanse sa mniejsze.
Ja radzilbym dozbierac, Fl Studio PE kosztuje z 500zl, w porownaniu z innymi DAW'ami jest to naprawde malo.


RE: Bandcamp + Piracki FL - Knifeman - 3.08.2014

sam daw to nie problem - sprawdź raczej na jakich prawach są sample, głownie to czy możesz brać pieniądze za utwory wykonane na nich

jak wpadną smutni panowie to powiedz ze tworzyłeś u kolegi, który ma soft nabyty legalnie, a projekty niestety nie przetrwały - na pewno ktoś tutaj da Ci alibi :D


RE: Bandcamp + Piracki FL - Revnotes - 4.08.2014

Nikt za Ciebie nie podejmie ryzyka, sam zdecyduj, którą drogą pójdziesz. Jeżeli się boisz, to zacznij odkładać. Za wersję Producer Edition zapłaciłem 400 PLN, dla jednego dużo, dla drugiego mało, ale nie oszukujmy się nie trzeba wygrać w lotka, żeby zdobyć taką kwotę.


RE: Bandcamp + Piracki FL - FearSyndrome - 9.08.2014

kto Cię bedzie sprawdzał? Tym bardziej jeżeli nie wbijają do studia takiemu Steve'owi Aokiemu za piracenie wtyczek albo Garrixowi za piracenie FLa to czemu Tobie mają wbić? :D "Halo policja prosze przyjechać na bandcampa"


RE: Bandcamp + Piracki FL - Abaddon - 30.08.2014

A dobrze, że zapytałem jednak bo leniwiec jestem straszny i wygląda na to, że miałem spaczony pogląd na cenę FL'a. Byłem święcie przekonany, że kosztuje o wiele więcej ale skoro to mniej więcej pół kafla to miesiąc normalnej roboty i DAW legalny jest. Więc jednak zakupię sobie legala a potem będę kombinował z całą resztą. Tym bardziej, że moja muza i tak pozostawia wiele do życzenia. I dzięki też za rady co do sampli, nie zagłębiałem się w to aż tak bardzo bo myślałem, że skoro darmowe to znaczy, że mogę na nich cisnąć na lewo i prawo mimo, że zawsze staram się żeby je pozmieniać, edytować do tego stopnia żeby nie przypominały orginału. Tak czy owak dziękówka wszystkim za rady. Punkciki lecą. :)