MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA abyssMB - Color Of Your Eyes - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA abyssMB - Color Of Your Eyes (/temat-electronica-abyssmb-color-of-your-eyes)



abyssMB - Color Of Your Eyes - abyssMB - 3.08.2014

Witam oto mój najnowszy kawałek "Color Of Your Eyes"

Komentujcie doradźcie co ulepszyć , może ktoś ma pomysł na inny tytuł ?
zapraszam do odsłuchu <pilot>



poprawiona wersja




RE: abyssMB - Color Of Your Eyes - FELIX G - 3.08.2014

Mnie sie ten utwor kojarzy z lataniem :D . Jest dobry klimat, taki jakby z lat 90 :)


RE: abyssMB - Color Of Your Eyes - CaffeineMC - 3.08.2014

but potężny ;] początek kojarzy mi się z techno lat 90's, świetny klimat, potem jak dla mnie za bardzo "odleciałeś" z tymi melodyjkami i experymentam i nie wiem jak to ocenić ;D


RE: abyssMB - Color Of Your Eyes - Orionage - 3.08.2014

Wg mnie kawałek trochę zbyt chaotyczny zrobiłeś i za dużo tego wszystkiego.


RE: abyssMB - Color Of Your Eyes - Cloudie - 3.08.2014

Odpaliłem...
Nie podoba mi się brzmienie pianina za bardzo atakuje okolice wysokich cz. i wydaje się takie odfiltrowane i przesterowane zarazem.
Podobnie coś nie tak jest z saksofonem. Pianino i saksofon jakby bardzo mocno odstają od "mixu" Odstają od reszty elementów
i wzajemnie się lekko zagłuszają. Czasem mam wrażenie, że dolna cześć utworu gryzie się z dołem tego pianina i saksofonu.

Czasem traktujesz pianino jako akcent do rytmu rodem z kawałków techno, a po chwili atakujesz melodyjkami, które przychodzą ci do głowy - to powoduje spory chaos.

Jeśli chcesz dodać do tego kawałka życia/energii to spróbuj wprowadzić elementy trance/techno, bo chyba w to właśnie celuje ten kawałek... Podkreślić rytm basuu/bass jakimiś trance synthami i zrobić coś z przejściami one powinny powoli narastać (te techno fillery sobie grają bez żadnego ładu i składu i nic nie podkreślają chwilami tylko robią chaos)


RE: abyssMB - Color Of Your Eyes - L.G. - 4.08.2014

Mógłbyś poprawić werbel, bo strasznie suchy jest. No i troszkę zmienić aranż, ponieważ miejscami straszny chaos Ci się wdziera.
Pozdro.


RE: abyssMB - Color Of Your Eyes - abyssMB - 9.08.2014

Dzięki za odsłuch i komentarze , przepraszam jeśli skatowałem czyjeś uszy :) . Wszyscy macie rację to jest WIELKI CHAOS.
Trochę to uporządkowałem, część melodyjek odeszła w niebyt . Może da radę teraz tego słuchać .
Poprawiony werbelek brzmi lepiej czy wystarczająco posłuchajcie i komentujcie





RE: abyssMB - Color Of Your Eyes - Stiopa - 9.08.2014

Trochę dziwnie się tego słucha. Suche instrumenty, brak bassu.. Całość jest nawet interesująca, gdybyś miał skilla niezłe wałki bys z tego zrobił, bo pomysły świetne, tylko mam wrażenie, że nie za bardzo jak je pokazać :D
Pozdro


RE: abyssMB - Color Of Your Eyes - suds - 10.08.2014

a mi z kolei nie podobają się phasery które nałożyłeś na niektóre elementy perkusji. na dłuższą metę nie brzmi to zbyt fajnie. zgodzę się z poprzednikami, że miejscami jest dosyć chaotycznie. przydałaby się jakaś niższa, wypełniająca linia basu, może na zmianę z tym offbeatowym basem (wiesz o co mi chodzi? taki arp jakby). ogólnie brakuje tutaj jakiegoś elementu prowadzącego, bo niby ten fortepian jest fajny, trochę suchy ale melodię ma ładną, saksofon też chodzi fajnie, ale aranżacyjnie jednak nadal jest nieład. fajne pomysły, ale trochę przyćmione przez ten cały bałagan ;)