MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Burn Studios Audiotool - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Wskazówki użytkowników (https://musicproducers.pl/forum-wskazowki-uzytkownikow)
+---- Dział: Spis DAWów (https://musicproducers.pl/forum-spis-dawow)
+---- Wątek: Burn Studios Audiotool (/temat-burn-studios-audiotool)



Burn Studios Audiotool - sowa - 7.02.2012

[Obrazek: header(207).jpg]

Cytat:Pisałem ostatnio o tym jak internet ułatwia życie szkołom (por. E-szkoła – to jednak możliwe?!). A całkiem niedawno – 3 czerwca br. w Krakowie odbyła się polska premiera burn studios Audiotool – bezpłatnego narzędzia do produkcji muzyki. Za jego rozwój odpowiada Richie Hawtin, legendarny didżej i indywidualista w dziedzinie technologii. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest producent napoju energetycznego Burn, a polskimi ambasadorami Kasia „Novika” Nowicka, Jacek Sienkiewicz i Maksymilian Skiba.

Narzędzia internetowe mogą również – jak widać – pomagać artystom w tworzeniu muzyki. Audiotool jest darmowym narzędziem do produkcji muzyki, stworzonym w technologii cloud computing, co oznacza, że do jego obsługi wystarczy zwykła przeglądarka internetowa. Wirtualne studio, bo tak też można nazwać Audiotool, jest skierowane zarówno do profesjonalistów, jak i tych, którzy mają za sobą pierwsze kroki w tworzeniu muzycznych produkcji. Narzędzie zawiera w sobie m.in. syntezatory, automaty perkusyjne, miksery oraz wiele efektów, które w połączeniu z możliwością dodawania własnych sampli i kompatybilnością z interfejsem MIDI, dają praktycznie nieograniczone możliwości twórcze. Popularność Audiotoola rośnie dynamicznie na całym świecie – aktualnie strona odnotowuje ponad 300 tysięcy wizyt miesięcznie i liczba ta systematycznie wzrasta.

Audiotool jest częścią platformy burn studios, która powstała z myślą o pokoleniu „chmury” (the cloud generation). Należą do niego młodzi ludzie, którzy coraz częściej nie tylko słuchają muzyki za pomocą przekazów (streamingów) internetowych, ale też, pod kątem sieci, tworzą własne produkcje. W zamyśle twórców burn studios ma zdemokratyzować produkcję muzyczną łącząc muzyków w ramach otwartej sieci oraz nowoczesnego studia nagraniowego. Będą oni mogli tworzyć własne materiały, dzielić się nimi oraz poszukiwać nowych inspiracji. burn studios współpracuje z wiodącą platformą muzyki elektronicznej Beatport oraz SAE Institute – międzynarodowym liderem w dziedzinie edukacji w zakresie produkcji muzycznej.

Co ważne bez takiego narzędzia tworzenie muzyki na tym poziomie wymagałoby dużych nakładów finansowych. Syntezatory, miksery i cała reszta tego sprzętu nie jest najtańsza. Rozpoczęcie przygody z tworzeniem muzyki dzięki takim narzędziom na pewno będzie łatwiejsze. Co więcej dzięki stworzeniu społeczności twórców łatwo uzyskać opinie na temat swoich utworów, mixować utwory innych użytkowników (o ile licencja na to pozwala) oraz pokazać siebie jako twórcę!

Platforma burn studios i Audiotool, zostały przedstawione oficjalnie przez Richiego Hawtina podczas tegorocznego International Music Summit na Ibizie. Polska premiera odbyła się 3 czerwca br. w krakowskim klubie Pauza. Spotkanie połączone z warsztatami muzycznymi poprowadzą polscy ambasadorzy: Kasia „Novika” Nowicka, Jacek Sienkiewicz i Maksymilian Skiba. Ponadto możliwości Audiotoola zaprezentują goście z wytwórni muzycznej Gomma: Telonius i Moullinex.

Platforma jest dostępna pod adresem burn-studios.audiotool.com/app a społeczność pod adresem burn-studios.audiotool.com.



RE: Burn Studios Audiotool - Chrased - 1.03.2012

Sprawdzałem to kiedyś. Jak dla mnie to bardziej zabawka niż cos, na czym mozna stworzyc kawalek.


RE: Burn Studios Audiotool - Yes I Am - 1.03.2012

Bawiłem się tym i przyznam szczerze... Obsługa dla mnie czarna magia. Nie potrafiłem nic zrobić ..


RE: Burn Studios Audiotool - FL FAN - 2.01.2013

Tutaj aktywny link do tego wirtualnego studio: BURN STUDIOS AUDIOTOOL


RE: Burn Studios Audiotool - RaNi/Works - 2.01.2013

Strasznie mi to nie przypadło.
Nie rozumiem w ogóle konstrukcji tego ''dawa''
może coś się da na tym zrobić ale szczerze: śmię wątpić żeby można było zostać dobrym producentem z przyszłością.


RE: Burn Studios Audiotool - 7Days - 20.01.2013

Warto zapoznać się z audiotoolem, chociażby żeby zobaczyć na jakim sprzęcie pionierzy tworzyli utwory, na których teraz stoi cała elektroniczna muzyka taneczna.


RE: Burn Studios Audiotool - blejamichal - 3.11.2013

Odkryłem audiotoola dosłownie 2 dni temu i jakkolwiek na pierwszy rzut oka faktycznie robi wrażenie zabawki, to im dłużej się nim bawię tym poważniejszym narzędziem okazuje się być. Totalnie nieklasyczny interfejs faktycznie może być męcz±cy dla kogo¶, kto jest przyzwyczajony do tradycyjnych DAWów, ale wydaje mi się, że to kwestia przyzwyczajenia wła¶nie.