MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Koepaard - Wonderland (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Koepaard - Wonderland (Original Mix) (/temat-progressive-koepaard-wonderland-original-mix)



Koepaard - Wonderland (Original Mix) - Koepaard - 12.08.2014




RE: Koepaard - Wonderland (Original Mix) - headlike - 12.08.2014

Ten kick w dropie jest zagłuszony przez bass. W sumie ten bass też nie pasuje do tej piosenki... Ponad to - w kicku dól podbij.

Poza tym fajnie! Melodia w leadzie, dropie ujdzie. ;) Typowy, hausowy klimacik. Jak dla mnie ten snare jest za głośno. Delikatnie go ściszyć i będzie gites.

Plusik i pracuj dalej, bo pomysł dobry, tylko wykonanie trzeba poprawić. :)


RE: Koepaard - Wonderland (Original Mix) - T-Sted - 13.08.2014

Od pierwszej do ostatniej sekundy trwania kawałka nasuwało mi się jedno pytanie. A mianowicie gdzie jest dół? Zarówno kick jak i bas praktycznie go nie mają. Jeśli masz kiepski odsłuch to zaopatrz się w jakieś mierniki, zarzuć na master i skonfrontuj to co zrobiłeś z utworami komercyjnymi.
Druga bolączka - bas który jest po prostu fałszuje.
Reszta mogłaby nawet być, ale dół miksu rujnuje wszystko.
Pozdrawiam.


RE: Koepaard - Wonderland (Original Mix) - Koepaard - 13.08.2014

To jakie mierniki polecacie? Miksuję na AKG K240 Studio.


RE: Koepaard - Wonderland (Original Mix) - T-Sted - 13.08.2014

Może być to jakakolwiek wtyczka w której masz graficzną analizę spektrum - może być to Voxengo SPAN, Voxengo Soniformer, Izotope Ozone 4 czy coś w tym stylu. Wrzucasz sobie do frutaka utwór na którym się wzorujesz, zapinasz na master taką wtyczkę puszczasz play i po prostu się przyglądasz. Później otwierasz swój kawałek, robisz to samo co w przypadku utworu (utworów) na którym się wzorujesz i porównujesz - czego jest "mało", a czego "dużo". I w konsekwencji starasz się uzyskać podobny balans pomiędzy dołem-środkiem-górą jak w utworze profesjonalnym.

A odsłuch. Z tego co się orientuję to słuchawki na pewno nie są złe. Nie wiem więc skąd ten błąd.


RE: Koepaard - Wonderland (Original Mix) - Revnotes - 14.08.2014

Intro byłoby całkiem niezłe, pady mają swój klimat, gdyby nie to, co zrobiłeś ze stopą. Miks brzmi tak, jakbyś odfiltrował na sumie wszystko poniżej 200-250 Hz. Poza tym nie najgorzej się to wszystko rozwija, gdzie nie gdzie można by się jeszcze pokusić o jakiś fxy dla urozmaicenia.

Build up mnie trochę zaskoczył (w sensie stylistycznie), bo pady pozostały, ale reszta przypomina big room, czego się po wstępie nie spodziewałem. Drop w identycznym stylu jak BU, z tym że dusi się pomimo tego, że bassu nie ma (może i fałszuje, ale skoro prawie go nie słychać, to trudno rozpoznać), a stopa nie ma podstawy.

Podsumowując najważniejsze, to przywrócić właściwy balans miksu, bo bez tego po prostu nie da się tego słuchać. Słuchawki masz całkiem ok, wiele osób wybiera ten model jako najtańsza opcję godną uwagi, więc proponuję również porównywać miksy na alternatywnych słuchawkach lub głośnikach jeżeli je posiadasz. Ewentualnie puść to sobie w aucie, jeżeli jeszcze nie posiadasz auta, to pewnie mają je Twoi rodzice. Najważniejsze to porównuj swój miks z miksem zawodowców.



RE: Koepaard - Wonderland (Original Mix) - Tomi - 14.08.2014

T-sted, jedyny wspomniał o fałszu, reszta pie...li, trzy po trzy :D

Jeśli nie masz nic konkretnego do powiedzenia na temat utworu to unikaj komentarzy tego typu, bo nie zawsze trafisz na mnie xD. Albo trafisz na mnie wczoraj, a wtedy zmiłuj nie ma.
T-Sted



RE: Koepaard - Wonderland (Original Mix) - Audionectic - 18.08.2014

Niezłe by było gdyby nie obcięcie najnizszych.Nie mam pojęcia jak to się stało ale basu tam nie ma :) Równiez nie słyszę fałszu


RE: Koepaard - Wonderland (Original Mix) - Mich - 20.08.2014

Jest fałsz w dropie. Główny lead nie współbrzmi z basem/chordami. Poza tym miks kiepski, dołu nie ma w ogóle. Aranżacja przemyślana, zdecydowanie największy twój atut ;) Mimo wszystko 1/5, utwór nie może mieć fałszów oraz musi mieć niskie częstotliwości. Ćwicz, życzę powodzenia! :)