MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. StalkerCell - Dreamer (Original Mix) (+2) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. StalkerCell - Dreamer (Original Mix) (+2) (/temat-progressive-stalkercell-dreamer-original-mix-2)



StalkerCell - Dreamer (Original Mix) (+2) - STLKR CLL - 21.08.2014

Witam i jednocześnie przepraszam za moją nieobecność. Wiem jak tutaj traktuje się takich ludzi. Bana nie chcę, więc wytłumaczę - mam limitowany internet.

Wracając do tematu: przez te 2-3 tygodnie ukręciłem kilka tracków, a teraz pracuję nad kolejnym - niestety, mój 2,3GHz procesor w lapku nie służy FL-owi (a może na odwrót :D), więc ciężko mi ukręcić fajne piano z dodatkowymi efektami :/.







Ale żeby nie było, że tylko mierne tracki wrzucam, podzielę się tutorialem na temat stopy. W którym sub-forum mogę taki tutek napisać?


RE: StalkerCell - Dreamer (Original Mix) (+2) - T-Sted - 21.08.2014

Po pierwsze. Za nieobecność na forum nie rozdajemy banów. Ale to tak swoją drogą.

Teraz jeśli chodzi o muzykę. Czytając prefix miałem nadzieję na utwory z gatunku progressive house. Właśnie, miałem nadzieję. Bo wyszła Ci raczej muzyka eksperymentalna. Typu kot skacze po klawiszach.

Jedynka. Zupełny chaos i fałsz na fałszu - aż uszy więdną. Nic nie trzyma się jednej tonacji. Miks też pozostawia bardzo wiele do życzenia. I te chordy są w cholerę za głośne. Zasłaniają dosłownie wszystko. Za dużo szumu, za mało basu. Perkusji nie ma albo jej nie słychać. Za jedynkę masz ode mnie jedynkę, choć jakby się dało, to dałbym zero gwiazdek.

Dwójka. To co poprzednio - miks kiepski - mało basu, dużo szumu. Nie wyrównane poziomy głośności. Stopa mi się nie podoba. Poza tym - chaos i fałsze wszechobecne. Przejście z melodii do melodii wygląda trochę tak jak przejście w secie z jednego do drugiego utworu. Chodzi o zmianę tonacji.

Trójka. Tu chyba jest najlepiej, choć nie oznacza że dobrze. Po prostu uszy mniej usychają. Na tym jakby padzie od 0:30 do 1:40 (i 2:30 do 3:30) są strasznie nieprzyjemne dysonanse. Dużo chaosu. A w miksie popełniasz te same błędy co wcześniej.

Rady. Ogólnie to oglądaj tutoriale jakichś zaawansowanych producentów. Dobrze jest podejrzeć nawet co i w jaki sposób oni robią. Wiem że z internetem z limitem może być trudno, ale ja też taki kiedyś miałem i jakoś dawałem radę. Łatwiejszego sposobu tak na prawdę nie ma. Czytaj coś o teorii muzycznej - o kole kwintowym (choć ja radzę poczytać o tonacjach - nie wszyscy koło kwintowe potrafią odczytywać), o progresji akordów. Dlaczego? Bo muzyka opiera się na pewnych logicznych założeniach - jeśli się do nich nie zastosujesz to będzie chaos i fałsze. No i miks szlifuj, bo też z tym biednie jest. Posłuchaj utworów - takich w jakich kierunku chciałbyś podążać - wrzuć coś takiego nawet do fl-a, zarzuć na master jakąś wtyczkę, która zanalizuje Ci widmo i porównuj to ze swoimi utworami. Chodzi po prostu abyś wyłapał balans między basem, a szumem. U Ciebie szumu jest za dużo zdecydowanie. No nic powodzenia życzę w przyszłości.

Co do pytania które zadałeś pod spodem: nie wiem czy jest sens żebyś teraz coś wrzucał jako tutorial. Z przyczyn, które wymieniłem u góry. Brakuje Ci jeszcze po prostu umiejętności.
W zależności od tego co teoretycznie chciałbyś wrzucić: jeśli masz projekt to tutaj: http://musicproducers.pl/forum-projekty
A jeśli chodzi o tutorial (video czy pisany ze screenami) to tu: http://musicproducers.pl/forum-aranzacja

Pozdrawiam.


RE: StalkerCell - Dreamer (Original Mix) (+2) - Audionectic - 21.08.2014

Niestety podbijam do wszystkiego co szanowny przedmówca napisał wyżej.Nie masz słuchu Panie kolego na to wygląda.Ale można się tego chyba nauczyć to plus.Pierwszy lepszy poradnik z akordami i ich gamami.A jak byś znalazł o progresjach akordów i ich kombinacjach w danej skali to wtedy jakiegoś linka podepnij :)
Pzdr


RE: StalkerCell - Dreamer (Original Mix) (+2) - devil's infection - 21.08.2014

piszesz że przez 2 tygodnie ukręciłeś wiele tracków tylko czy coś one ci dały coś wniosły do twojego warsztatu muzycznego?
wydaje mi się że raczej nie wiele
podszkol się trochę i poświęć 2-3 tygodnie na jeden utwór a myślę że sam zauważysz różnice


RE: StalkerCell - Dreamer (Original Mix) (+2) - Tomi - 21.08.2014

Ale, że 2.3 nie daje rady? Grubo dwa lata temu, przez pewien okres czasu byłem zmuszony na Duronie 1.3 Ghz i ramie 133 Mhz siedzieć, i o to taki pierwszy wałek FL mi wydał :D




RE: StalkerCell - Dreamer (Original Mix) (+2) - STLKR CLL - 21.08.2014

Do tego doszło, że musiałem formata zrobić -.-. Przyczyną było <uwaga!> brak pamięci! Przy 3GB RAM'u... luuudzie.

Co do miksu, to ciężka sprawa jest, bo ja chcę coś fajnego zrobić, ale przez użycie CPU do 99 i demo FL'a (kasy na "Producer'a" nie mam) trudno tak ryzykownie coś robić. A to Blue Screen, a to durny Windows Update... ech :/


RE: StalkerCell - Dreamer (Original Mix) (+2) - Ketlevan - 24.08.2014

Według mnie lepiej stworzyć przez ten czas jeden a dokładny kawałek ,niżeli 3 nie mające głównie ładu i składu.Pozdrawiam :)


RE: StalkerCell - Dreamer (Original Mix) (+2) - Revnotes - 29.08.2014

Żadnego z nich nie byłem w stanie przesłuchać w całości, moim zdaniem po prostu pracuj dłużej nad jednym projektem, ale nie dla samego siedzenia i nabicia tych godzin w projekcie, ale dla dopracowania go w najdrobniejszych szczegółach.