MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE headlike - Hard Sound - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE headlike - Hard Sound (/temat-hardstyle-headlike-hard-sound)



headlike - Hard Sound - headlike - 25.08.2014

Siemka! Jestem taki szczęśliwy, bo właśnie wyregenerewowałem... (nie potrafię tego napisać xD)...
No po prostu zapisałem do pliku WAV, wysłałem na SC i chcę się przed wami pochwalić Hard Sound. ;)

ENJOY! xD



PS. Wielkie dzięki dla Sivelis'a za niebieski kolorek. xD


RE: headlike - Hard Sound (Preview) - Zirds - 25.08.2014

Jedno zagłusza drugie. Nie ma basu na stopie tylko pierdzenie szwedzkiego akordeonisty i skrecze cygańskiego turntablisty... Mogłoby być lepiej gdybyś przesłuchał parę utworów od Fucklogic studio albo od OldscoolProjecta i starał się oddzielić stopę od basu i w ogóle pobawić się korektorem dźwięku bo wszystko tu brzmi jakby za przeproszeniem kot nasrał.


RE: headlike - Hard Sound (Preview) - headlike - 25.08.2014

(25.08.2014, 17:00)ZetZet napisał(a): Jedno zagłusza drugie. Nie ma basu na stopie tylko pierdzenie szwedzkiego akordeonisty i skrecze cygańskiego turntablisty... Mogłoby być lepiej gdybyś przesłuchał parę utworów od Fucklogic studio albo od OldscoolProjecta i starał się oddzielić stopę od basu i w ogóle pobawić się korektorem dźwięku bo wszystko tu brzmi jakby za przeproszeniem kot nasrał.

Mam kota i on na ten projekt nie srał. xD Okej... Żarty na bok...
Ogólnie korektora używałem sporo, więc nie rozumiem co jest nie tak.
W kicku są podbite częstotliwości 50Hz - 70Hz. Za wysokie? Może jeszcze trzeba podpić nieco niższe?

PS.
(25.08.2014, 17:00)ZetZet napisał(a): pierdzenie szwedzkiego akordeonisty i skrecze cygańskiego turntablisty...
xD Pozdro z podłogi! <haha> xD


RE: headlike - Hard Sound (Preview) - Zirds - 25.08.2014

Zrób sobie osobną stopę z krótkim decayem, sustainem i releasem. Daj na nią dobry kompresor albo zrób lekki sidechain, tak żeby tą stopę można było wyczuć w rytmie. Nie wiem...


RE: headlike - Hard Sound (Preview) - headlike - 25.08.2014

(25.08.2014, 17:18)ZetZet napisał(a): Zrób sobie osobną stopę z krótkim decayem, sustainem i releasem. Daj na nią dobry kompresor albo zrób lekki sidechain, tak żeby tą stopę można było wyczuć w rytmie. Nie wiem...

Tak właściwie to ta stopa nie jest moja... Pożyczyłem ją od Frontliner'a. W następnym tracku, albo w FULL'U będzie moja... ;)


RE: headlike - Hard Sound (Preview) - OProject - 25.08.2014

Ala ta melodia fałszuje xd
Kradziony kick to już w ogóle xd
Ale juz coś tam niby sie dzieje i jest co nieco ;)
Czekaj na Adama, Trusted'a i Heada... oni to ci dopiero pocisną xd


RE: headlike - Hard Sound (Preview) - Herman - 25.08.2014

Jako tako ma ręce i nogi, ale technicznie leży i kwiczy :D


RE: headlike - Hard Sound (Preview) - Trusted - 25.08.2014

Szkoda, że kick to wciąż ten od fronlinera.
Niestety słychać tu sporo sampli na początku jeszcze to ujdzie, ale z czasem staraj się tego unikać.

Musisz wiedzieć jak poprawnie robić intro, posłuchaj jakichkolwiek pełnych tracków
wystarczy zwykła eksplozja i szum z filtrem, możesz też zacząć od gry samej połowy kick'a
potem może grać on cały a następnie dołączają kolejne brzmienia.

Jeśli screech, który gra na początku jest zrobiony przez ciebie nie np. z tuta, to już coś.
Beat przynudza, pod koniec taktu możesz zostawić puste pole zamiast kicka albo dwóch,
możesz też dodać 2 kicki zamiast jednego lub dodać fx kick na youtube jest sporo tutków jak można go zrobić.

Z wokalem niestety trochę cienko, sam jestem w tych sprawach słaby jedyne co mogę Ci doradzić
to http://www.looperman.com/ wokali znajdziesz tam sporo ale ich dobre wykorzystanie wymaga
doświadczenia no i ewentualnie http://www.acapela-group.com/ lub http://www.ivona.com/en/
Może to tylko nędzne syntezatory ale nawet dzięki nim czasem można uzyskać ciekawy wokal.
Sam kiedyś tak robiłem a efekty były całkiem znośne.

Jeśli lead także został przez ciebie wykręcony to też plus.
Melodia hmm... krótka i monotonna, ale da się żyć jakiegoś tragicznego fałszu tu nie ma :P
Następnym razem postaraj się zrobić melodię 2 razy dłuższą i najlepiej
jakby miała w sobie więcej akordów oczywiście nie fałszujących :P

Rozumiem, że te fragmenty 3:50, 4:10 są już beatem a w beacie raczej się już tak kicka nie pitchuje.
Niestety wszędzie po fragmencie 2:20 słychać tą samą pętle screecha nuuuda...
Przydało by się jakieś inne brzmienie dla urozmaicenia, scream, może jakiś hard lead cokolwiek.
Wystarczyło by chociaż zmienić grę tego screecha już by było o niebo lepiej.

Mimo sampli i tak jest już jakieś 4, 5 razy lepiej od tego co było wcześniej.
Jeśli chociażby screech i lead został stworzony przez Ciebie to już możemy mówić o kroku na przód.
Już jakoś to wygląda, ma ręce i trochę krzywe nogi :P
W każdym razie plus ode mnie. Działaj dalej sam pewnie zauważyłeś jakieś postępy. ;)


RE: headlike - Hard Sound (Preview) - Adamzzz - 25.08.2014

Ten wyskoczył z tym kradzionym kickiem jak zając z rowu xD Zaskakiwać ludzi to Ty potrafisz headlike xD
Niestety ciągle zalatuje amatorszczyzną i brak w tym jakiegoś pomysłu ale słychać też postęp. Melodia mi nie fałszuje. Powiedziałbym nawet że brzmi całkiem hardstylowo (cokolwiek to znaczy). Nie ma tylu idiotycznie głośnych dźwięków na raz, są dobrze wypoziomowane (chociaz mistrzostwo świara to nie jest xD).
Cieszy mnie że coś tam oglądnąłeś na tym jutubie bo to słychać. Myślę że małymi kroczkami kiedyś osiągniesz upragniony poziom ale na chwilę obecną tak jak pisze Zetzet po prostu porównuj swoje demka z innymi utworami i ucz się dalej.
Aha no i czytaj dokładnie co Ci pisze Trusted bo dobrze gada (nie bez powodu ma range helpmate :P)
Pozdrawiam i powodzenia


RE: headlike - Hard Sound (Preview) - headlike - 25.08.2014

(25.08.2014, 17:29)OldscoolProject napisał(a): Ala ta melodia fałszuje xd
Kradziony kick to już w ogóle xd
Ale juz coś tam niby sie dzieje i jest co nieco ;)
Czekaj na Adama, Trusted'a i Heada... oni to ci dopiero pocisną xd
Innym ta melodia się podoba. xD
Ale i tak dzięki Old za komentarz. ;)

---------------------------------------------------

(25.08.2014, 17:31)Herman napisał(a): Jako tako ma ręce i nogi, ale technicznie leży i kwiczy :D
Przynajmniej trochę poprawiłem swój poziom. ;)

---------------------------------------------------

(25.08.2014, 17:56)Trusted napisał(a): Szkoda, że kick to wciąż ten od fronlinera.
Niestety słychać tu sporo sampli na początku jeszcze to ujdzie, ale z czasem staraj się tego unikać.
No wiem, że dalej ten sam kick. Po prostu nie czuję się jeszcze na tyle zaawansowany, by robić kick'a. Ledwo co kompresję niedawno ogarnąłem. ;)

(25.08.2014, 17:56)Trusted napisał(a): Musisz wiedzieć jak poprawnie robić intro, posłuchaj jakichkolwiek pełnych tracków
wystarczy zwykła eksplozja i szum z filtrem, możesz też zacząć od gry samej połowy kick'a
potem może grać on cały a następnie dołączają kolejne brzmienia.
Akurat ten szum, który występuje w tracku jest mój. Nie wiem czy taki nadaje się do intra.
I nie rozumiem o co chodzi ci z połową kicka...

(25.08.2014, 17:56)Trusted napisał(a): Jeśli screech, który gra na początku jest zrobiony przez ciebie nie np. z tuta, to już coś.
Beat przynudza, pod koniec taktu możesz zostawić puste pole zamiast kicka albo dwóch,
możesz też dodać 2 kicki zamiast jednego lub dodać fx kick na youtube jest sporo tutków jak można go zrobić.
Tak, screech jest mój i cieszę się, że nie ma uwag o niego, np. że ma za mało dołu, itp.
Hmm... Może uda mi się jeszcze w fulla wcisnąć jakiś FX Kick, lub może własny. ;)

(25.08.2014, 17:56)Trusted napisał(a): Z wokalem niestety trochę cienko, sam jestem w tych sprawach słaby jedyne co mogę Ci doradzić
to http://www.looperman.com/ wokali znajdziesz tam sporo ale ich dobre wykorzystanie wymaga
doświadczenia no i ewentualnie http://www.acapela-group.com/ lub http://www.ivona.com/en/
Może to tylko nędzne syntezatory ale nawet dzięki nim czasem można uzyskać ciekawy wokal.
Sam kiedyś tak robiłem a efekty były całkiem znośne.

Wokale są z jakiejś paczki ściągniętej z YT, tylko po to, by to urozmaicić.
Myślę, że z lekkim distortem, który na nie założyłem, brzmią lepiej niż na "sucho".

(25.08.2014, 17:56)Trusted napisał(a): Jeśli lead także został przez ciebie wykręcony to też plus.
Melodia hmm... krótka i monotonna, ale da się żyć jakiegoś tragicznego fałszu tu nie ma :P
Następnym razem postaraj się zrobić melodię 2 razy dłuższą i najlepiej
jakby miała w sobie więcej akordów oczywiście nie fałszujących :P
Lead podobnie jak screech jest mój. Wiem, że melodia nie jest specjalnie porywająca, ale szczerze mówiąc nie wzorowałem się na twoich ostatnich poradach dotyczących melodii.
U mnie to inaczej działa. ;) Te melodie są tak ze środka.

(25.08.2014, 17:56)Trusted napisał(a): Rozumiem, że te fragmenty 3:50, 4:10 są już beatem a w beacie raczej się już tak kicka nie pitchuje.
Niestety wszędzie po fragmencie 2:20 słychać tą samą pętle screecha nuuuda...
Przydało by się jakieś inne brzmienie dla urozmaicenia, scream, może jakiś hard lead cokolwiek.
Wystarczyło by chociaż zmienić grę tego screecha już by było o niebo lepiej.
Nie rozumiem o co chodzi ci z tym beatem.
Po drugim leadzie screech jest nieco inny, ale jak widać to nie wystarcza.
Jeszcze podłubię trochę nad tym screechem. ;)

(25.08.2014, 17:56)Trusted napisał(a): Mimo sampli i tak jest już jakieś 4, 5 razy lepiej od tego co było wcześniej.
Jeśli chociażby screech i lead został stworzony przez Ciebie to już możemy mówić o kroku na przód.
Już jakoś to wygląda, ma ręce i trochę krzywe nogi :P
W każdym razie plus ode mnie. Działaj dalej sam pewnie zauważyłeś jakieś postępy. ;)
Dzięki Trusted. Wielkie dzięki. Czuję, że to jest lepsze od moich wcześniejszych produkcji (także tych housowych). Chociaż temu trackowi wiele brakuje do poziomu twojego Unimaginable Universe, bo szczerze mówiąc wzorowałem się na twoim tracku.

---------------------------------------------------

(25.08.2014, 18:07)Adamzzz napisał(a): Ten wyskoczył z tym kradzionym kickiem jak zając z rowu xD Zaskakiwać ludzi to Ty potrafisz headlike xD
Tak, wiem! xD

(25.08.2014, 18:07)Adamzzz napisał(a): Niestety ciągle zalatuje amatorszczyzną i brak w tym jakiegoś pomysłu ale słychać też postęp.
Wiadomo, w końcu to mój drugi track. ;)

(25.08.2014, 18:07)Adamzzz napisał(a): Melodia mi nie fałszuje. Powiedziałbym nawet że brzmi całkiem hardstylowo (cokolwiek to znaczy). Nie ma tylu idiotycznie głośnych dźwięków na raz, są dobrze wypoziomowane (chociaz mistrzostwo świara to nie jest xD).

Dzięki. Cieszę się, że komuś się spodobała ta melodia.

(25.08.2014, 18:07)Adamzzz napisał(a): Cieszy mnie że coś tam oglądnąłeś na tym jutubie bo to słychać.
Cieszę się z twojego szczęścia. xD

(25.08.2014, 18:07)Adamzzz napisał(a): Myślę że małymi kroczkami kiedyś osiągniesz upragniony poziom ale na chwilę obecną tak jak pisze Zetzet po prostu porównuj swoje demka z innymi utworami i ucz się dalej.
Aha no i czytaj dokładnie co Ci pisze Trusted bo dobrze gada (nie bez powodu ma range helpmate :P)
Pozdrawiam i powodzenia
Dzięki Adamzzz (a może raczej Tektones? https://soundcloud.com/tektones). Na pewno będę porównywał moje tracki z innymi, bo od razu gdy się to porówna słychać co jeszcze trzeba poprawić. ;)


RE: headlike - Hard Sound (Preview) - Dubby Spliff - 25.08.2014

tam nie ma stopy tylko pum pum pum :D miks!!! twoje słowo na dziś to "wyrenderowałem"


RE: headlike - Hard Sound (Preview) - headlike - 25.08.2014

(25.08.2014, 20:39)Dubby Spliff napisał(a): tam nie ma stopy tylko pum pum pum :D miks!!! twoje słowo na dziś to "wyrenderowałem"

Tak właśnie! O to słowo mi chodziło. ;) Dla mnie to języko-łamacz. xD
A co do tego PUM PUM PUM to chyba zdajesz sobie sprawę, że w takiej stopie jest też dużo średnich częstotliwości. HS Kick to nie tylko BUM! xD

A co myślicie o mixie? Czy w tym kawałku w ogóle jest mix?


RE: headlike - Hard Sound (Preview) - Herman - 26.08.2014

Miks robi się świadomie, więc sam sobie odpowiedz na swoje pytanie.


RE: headlike - Hard Sound (Preview) - Thomas - 26.08.2014

(26.08.2014, 5:42)Herman napisał(a): Miks robi się świadomie, więc sam sobie odpowiedz na swoje pytanie.

13nasto latek, który robi coś w pełni świadomie? XD

Nie, nie ma tutaj miksu i jeżeli zadajesz takie pytania, to wątpię, czy w najbliższych Twoich utworach w ogóle się pojawi. Najpierw może odpowiedzmy sobie na pytanie, czy Ty wiesz czym jest miks?


RE: headlike - Hard Sound (Preview) - OProject - 26.08.2014

Wlasnie najpierw zeby zrobic miks trzeba wiedziec co to jest... zachecam do lektory
naucz sie czym jest korekcja, separacja, panorama, kompresja itp.
odwiedz kilka stron np. zakamarkiaudio
Watpie zeby 13 latwo to zrozumial xd ale trzeba sie edukowac... na pewno masz sporo czasu i wczesnie zaczales... ja zaczynalem w wieku 20 lat przygode z muzyka xd
Ogarnij sie i powodzenia.


RE: headlike - Hard Sound (Preview) - headlike - 26.08.2014

(26.08.2014, 5:42)Herman napisał(a): Miks robi się świadomie, więc sam sobie odpowiedz na swoje pytanie.

(26.08.2014, 9:50)Thomas napisał(a):
(26.08.2014, 5:42)Herman napisał(a): Miks robi się świadomie, więc sam sobie odpowiedz na swoje pytanie.

13nasto latek, który robi coś w pełni świadomie? XD

Nie, nie ma tutaj miksu i jeżeli zadajesz takie pytania, to wątpię, czy w najbliższych Twoich utworach w ogóle się pojawi. Najpierw może odpowiedzmy sobie na pytanie, czy Ty wiesz czym jest miks?

(26.08.2014, 10:10)OldscoolProject napisał(a): Wlasnie najpierw zeby zrobic miks trzeba wiedziec co to jest... zachecam do lektory
naucz sie czym jest korekcja, separacja, panorama, kompresja itp.
odwiedz kilka stron np. zakamarkiaudio
Watpie zeby 13 latwo to zrozumial xd ale trzeba sie edukowac... na pewno masz sporo czasu i wczesnie zaczales... ja zaczynalem w wieku 20 lat przygode z muzyka xd
Ogarnij sie i powodzenia.

Może i mam 13 lat, ale mam też pojęcie o niektórych rzeczach. W tym wypadku nie mam żadnego pojęcia o miksie, więc jeżeli moglibyście mi trochę pomóc... ;)


RE: headlike - Hard Sound (Preview) - Zirds - 26.08.2014

Miksu trzeba się nauczyć samemu latami. Ja do tej pory robię miks na 3 różnych odsłuchach bo nie stać mnie na porządne monitory, dzięki którym wszystko to co robię do tej pory brzmiało naprawdę soczyście. Ale też nie wydam 1000 zł na parkę monitorów z Alesisa czy tam Behringera bo to jest jak kupowanie discmana do boomboxa.. pieniądze wydane w błoto.
Polecam przede wszystkim dużo więcej lektury na zakamarkach audio, poczytać archiwalne wydania Estrady i Studio, zaopatrzenie się w kwartalnik Estrada i Studio Plus, które są bardzo obfitym źródłem wiedzy, tutoriali itp nie tylko dla zaawansowanych producentów, lecz też dla początkujących. Warto oglądać filmiki i samemu z nich wyciągać wnioski, a nie chwalić się nimi na lewo i prawo bo każdy zna wszelkie tutoriale na Youtube i nie chwalić się przed kolegami pierwszym lepszym bo przez to uznają Cię wszyscy za dzieciaka, który "myśli", że coś wie, a tak naprawdę jest jak jest...

Druga kwestia z mojej strony to jest zamieszczanie co chwilę każdego utworu w celu sprawdzenia miksu, melodii itp. Po co to robicie? Domyślam się, że staracie się zrobić kawałek na wzór jakiegoś tam znanego producenta i robicie go w 2-3 godziny. Taki producent robił ten utwór tygodniami.. Są też tacy, którzy nagrywają jeden utwór przez parę miesięcy, może i lat, a Ty i tobie podobni chcecie aby ten Wasz utwór był tak samo zajebisty.. Sorry, ale nie będzie bo nie macie tego skilla wypracowanego latami, kutego i hartowanego w kuźniach (studiach), przydomowych garażach, piwnicach...
Nie wrzucaj co chwilę kolejnego gówna ze swojej strony jeśli nie jesteś 100% pewny, że jest skończony. Dema i preview'y wrzucaj do działu temu przeznaczonemu.
Jak już będziesz pewny, że masz choć odrobinę miksu opanowanego to przyjdź, pokaż, zademonstruj, ale nie zaśmiecaj swymi wypocinami działów bo za każdym razem coś wrzucasz i za każdym razem miks leży. I póki co, nikt za Ciebie tego miksu nie zrobi.