MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Thunder - Last Wish (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Thunder - Last Wish (Original Mix) (/temat-hardstyle-thunder-last-wish-original-mix)



Thunder - Last Wish (Original Mix) - Head - 6.09.2014

Już prawie 3 miesiące nic nie wrzucałem to stwierdziłem że przydałoby się coś szybkiego złożyć. Track rozpoczęty 2.09 - wczoraj skończyłem mój pseudo mix i master.
Co do tracka miałem inny pomysł ale stwierdziłem że wykorzystam go w bardziej przygnębiającym / smutnym klimacie.
Old kiedyś tam doradzał aby melo grało na reversie, jednak zrobiłem tak jak mi pikawa podpowiadała.
Jak ktoś wyrazi chęć remixu, złożę małego packa.

Moje kilkudniowe wypociny z marnym renderem - coś się spierdzieliło, a ja oczywiście musiałem coś w mixie namieszać, auto save i weź to teraz przywróć XD :




ZetZet czekam na twoją wersję ;)

Dzięki wielkie za komentarze, pozytywne i negatywne opinie, które podkręcają do działania, pozdrawiam serdecznie :)


RE: Thunder - Last Wish (Original Mix) - Overtunerz - 7.09.2014

nie pitchuj takiego kicku!!!!!!!!!!!! :D


RE: Thunder - Last Wish (Original Mix) - Head - 7.09.2014

Bez pitchu beznadziejnie by grało, a 'tak czuć trochę klimacik :)


RE: Thunder - Last Wish (Original Mix) - Trusted - 7.09.2014

Nie wiem czemu, ale właśnie taki przygnębiający klimat uwielbiam najbardziej ;)
Trafiłeś prosto w mój gust :D

Od samego początku, świetny klimat, lead zrobił dobrą robotę.
1:16 tutaj niestety ten lead gryzie się trochę z tym bellem/pluckiem.
Ja bym spróbował gdzieś w tym breaku upchnąć jeszcze jakiś instrument czy chórek.

Twój kick jest taki inny, dużo cięższy... :D Tutaj pasuje elegancko.
Pitchowaniem się nie przejmuj, właściwie to nawet go nie czuć.
Melo profesjonalne, leadom niczego nie brakuje grają bardzo dobrze.
Jedyna rzecz, do której można się w mainie przyczepić to brak fx'ów.

2:47 Tutaj z kolei bell robi zajebisty klimat. ^^

3:13 O, tu słychać chyba jakiś lead grający wyżej, jest git dobre urozmaicenie.
Na twoim miejscu pod koniec (od 3:13) skróciłbym 2 części mainpart'u do jednej,
aby zostawić słuchającego kowalskiego z lekkim niedosytem. ;)

Końcowy beat, bardzo spokojny jak na Ciebie ;)
Co prawda klimatyczny jednak mi tutaj brakuje trochę tych twoich ostrych screamów, screech'y i innych pisków. :D

Ogółem to do czego się przyczepiam to tylko kilka elementów, które może dało by się zainicjować trochę lepiej.
Jakiś elementów, które wymagały by wymiany ja tutaj nie słyszę praktycznie żadnych ;)
Zajebisty track, dobra robota. Piąteczka dla ciebie bez zastanawiania i plusik za klimat.
Powodzenia w kolejnych produkcjach. :D


RE: Thunder - Last Wish (Original Mix) - OProject - 7.09.2014

Wydaje mi sie ze to melodie to już słyszałem od ciebie, nie wiem czy mi kiedys wysylales czy coś xd
Możesz zrobić edit z reversem (to dam 5 xd) machnij jakiś sampel od BB albo coś, albo daj mnie wav leada to sam dodam hehe xd
Melodia bardzo dobra, synth to samo, pluck czy dzwoneczek też robi dobra robotę :D
Kick dobry ale wiesz co ja lubie hehe :P
Wgl. nie czuc tego piczowania xd
Miks dobry jak zawsze od Ciebie :D
Do czego bym sie przyczepił... że dosyć krótko...dało by rade wydłużyć ale to tam jak kto lubi, może jakiś wokal czy coś ale to wiadomo że z tym ciężko ;)
Ogólnie możesz być dumny z tego traka, zawsze czymasz poziom :D
Wrzuce twoja produkcje do jakies grupy na FB, bo coś u was marnie z promo, a zawsze pare plajsów dodaktowe hehe tak jak i Adamowi :D
Pozdro xd


RE: Thunder - Last Wish (Original Mix) - woziu122 - 7.09.2014

No no panie headwave, szalejesz ;D
melodia super, oddaje swoj klimacik. Brakuje mi jednak tam jakis fxow albo wcinek tak jak napisal trusted, to by dodalo urozmaicenia.
Kick ma moc, stopa super, ogon za wyrazny nie jest ale moze chciales taki efekt uzyskac. Masz ode mnie piateczke :D
POZDRO!


RE: Thunder - Last Wish (Original Mix) - Adamzzz - 8.09.2014

Dobre melo, dobry klimat, kick też dobry chociaż ten tok wybija szyby z okien xD Jedyne z czym żeś przegiął to ten pluck od 2:48 - trochę fałszuje ale i tak daje 5 :D
Propsy, nic dodać nic ująć
Czekamy na kolejne wałky nygga


RE: Thunder - Last Wish (Original Mix) - Spidfirerz - 8.09.2014

Brzmi jak ROŁ HARDESTYL :D Mroczno ,mroczno i to mi sie kurna podoba :) Daje + i czekam na wiecej :)


RE: Thunder - Last Wish (Original Mix) - Head - 8.09.2014

Hardhunter - Pod Rawa to trochu kick pasuje ale klimacik raczej czysto nustylowy :)

Adamzzz - Hmm ten bell niby jest dobrze ułoży, możliwe że delikatna wibracja na massivie psuje efekt ;/

Woziu - No właśnie chciałem taki efekt uzyskać, niewyraźny bass z mocnym jebnięciem ;P takie kicki lubię, bo jakoś sentymentu do tych sprężynowych pierdziawek to nie mam xD hehe już się kręci coś podobnego jak ten z WMF - Natural Born Raver, kombinowałem aż wykombinowałem no można stwierdzić, że odpowiednie ustawienie kanałów dla uzyskania takiego efektu.

Oldscool - melo słyszałeś chyba wszyscy co się tu wypowiedzieli bo wrzucałem w demka, ale zdążyłem już usunąć z sc i nie ma :) edita nie zrobię, bo jak odpalam ten projekt to życie traci sens ;P możemy się jakoś dogadać ale z tym na fb albo priv. Co do mixu to najszybciej strzelony i najlepszy jaki dotychczas zrobiłem - chyba dlatego że pierwszy raz korzystałem z opcji wyłączania wtyk z których aktualnie się nie korzysta - dało to trochę swobody mixu ale też nie za wiele. Hmm co jeszcze ? Nie przykładałem większej wagi odnośnie jakiś loopów kicka - próbowałem ale słabo to brzmiało i zostawiłem tak aby grało sb swobodnie. Aaa no i dzięki za promo, 0 lajków ale liczą się chęci i pomoc :)

Trusted - heheheh wiesz jakoś wypadły mi z główy te FXy a ładnie wypełniłyby te dziury między pętlami :D w breaku próbowałem upchnąć kobiecy chórek ale nie pasował mi, z instrumentami nie próbowałem - jakiś smyczek pewnie by pasował. Teraz po fakcie :D
Z pitchowaniem tojest tak że jakbym tego nie zrobił, słabiej odczuwałoby się klimat melodii, a tak chociaż czuć trochę suba który przy pitchu na wyższe nuty daje o sb znać. Co do 2 climaxa miałem to zagrać na jednej pętli ;P ale wstawiłem 2 i chyba nie potrzebnie. Na końcu już nie chciałem świrować, zależało mi na spokojnym i krótkim zakończeniu :)

Dzięki wielkie wszystkim za komentarze i tak pozytywne opinie :) czekam na wasze tracki [widzę Adamzzz już coś zarzucił to zaraz odsłucham ;P ]
Pozdrawiam :)


RE: Thunder - Last Wish (Original Mix) - TanterStyleZ - 11.09.2014

Płynny utwór skupiony na klimacie....
Utrzymany jednolity klimat z wiodącym motywem....
Bells/pluck dający dopełnienie do motywu pomiędzy nim...
Kick też przyjemny pasujacy do nuty... gdyby miał troszke wiecej dołu to moim zdaniem bardziej uwydatniał by caly klimat wraz z leadem...
Dobra robota pozdrawiam ;P
Puszczam +1 i ocenke


RE: Thunder - Last Wish (Original Mix) - chrisniers - 7.11.2014

No no :) kick troszkę taki przytłumiony jak dla mnie
całość super wciąga w klimat :) jest mroczno jest fantastycznie, jest tak jak powinno być
jednym słowem urzeka ! :)
Na początku mogłeś troszeczkę pokombinować z jakimś dobrym fx'em
najlepiej w sylenth1 na jednym osc ustawić unisona na 6 detuna na około 55 % no i dist, dist i jeszczze raz dist a potem zabawa z eq i pitchowaniem od góry do dołu oraz cięcie (czasem ładne efekty można w ten sposób wyskrobać) mogę podrzucić fxp'ka :)

myślę że jakimiś fx'ami mogłeś dać temu jeszcze taką wisienkę na tort (a tort bardzo wyśmienity) :D

btw cieszy mnie fakt tylu producentów tutaj mojego ulubionego gatunku :) i sorki, że trochę nie w czas ale nowym tutaj więc można mi chyba wybaczyć :)