MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Overtunerz - Beat Drop - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Overtunerz - Beat Drop (/temat-hardstyle-overtunerz-beat-drop)



Overtunerz - Beat Drop - Overtunerz - 13.09.2014

<bubu>

EDIT: KONIEC DODANY!!!!!! :D

zapraszamy do odsłuchu :)
[zs]http://www35.zippyshare.com/v/42071310/file.html[/zs]

pozdro!

(P.S. Tak, tak - brak FX kicków - ale w tym właśnie jest rzecz!)


RE: Overtunerz - Beat Drop - Trusted - 13.09.2014

No to lecim od początku :D
Przydałby się bardziej wyrazisty reverb na tym wokalu ale
wokal sam w sobie naprawdę bardzo dobry ;)

0:51 Profesjonalnie pocięliście wokal w całym beacie duuuże propsy.
Co najważniejsze beat nie nudzi cały czas coś nowego wchodzi :D <dance>
Kick elegancki ma mocnego kopa, jak czeba :D Jedyne co to może brakuje w nim nieco cieplejszego bassu imo.

No i break... Bardzo mroczny klimat.
3:05 ale to zrobiliście, mega... mi osobiście kapcie spadły w tym momencie ^^
Sam lead dobry pasuje do reszty motywu, ale jak na mój gust to brakuje wysokich.
3:50 Łooo... Chłopaki tego bym się nie spodziewał, zajebiste. :D

Brakuje tego zakończenia z przytupem... :(

Jak dla mnie :

Początek - Git
Beat - Profesjonalny
Break - Bardzo dobry
Main - Oryginalny, elegancki
Wokal - Profesjonalny


Odpuszczam ten brak końca jak dla mnie piąteczka :D
i bez wahania plusik za tak ciężki klimat. ;)

Dobra robota, powodzenia w kolejnych produkcjach życzę :D

EDIT :
No i końcóweczka :D
Jest dobra trzyma formę beatu, jedyne czego mi w niej brakuje
to jakiś szybkich wariacji dla ostatecznego zaskoczenia słuchacza
coś jak 1:17 ale np. jeszcze szybciej grający ten screech.
Przynajmniej ja bym sobie to tak wyobrażał,
pomijając to moje zrzędzenie jest dobra. :)


RE: Overtunerz - Beat Drop - Adamzzz - 14.09.2014

Dobre produksiwo ale kolega Trusted nie zauważył dwóch dobnych szczegółów.
1. W 0:42 i 4:32, nie wiem co tam się mogło stać ale powstają dźwięki które brzmią nieco nieprofesjonalnie :D Chyba Camelphat coś zawadza w działaniu filtra.
2. Za mało wysokich częstotliwości.. Szczególnie na wokalu i skreczu bo kick jest idealny.
Nie licząc tych dwóch problemów to bardzo dobry kawałek. Fx kicki rzeczywiście nie są tu potrzebne a nawet bym powiedział że bez nich kawałek po prostu brzmi lepiej! Kurde.. sam muszę kiedyś tak zrobić lol
No i tak jak napisał Trstd beat nie nudzi i od razu słychać że dużo przesłuchaliście hardstylu w życiu bo wszystko jest w idealnych proporcjach. Wokal wchodzi w odpowiednim momencie, zmiana skreczu, itp.
Dlatego mimo że kawałek nie jest 100% idealny jakby się chciało to i tak daję wam 5 xD
PZDRWMZ


RE: Overtunerz - Beat Drop - Overtunerz - 14.09.2014

(14.09.2014, 10:49)Adamzzz napisał(a): 1. W 0:42 i 4:32, nie wiem co tam się mogło stać ale powstają dźwięki które brzmią nieco nieprofesjonalnie :D Chyba Camelphat coś zawadza w działaniu filtra.

Przy zwiększaniu odcięcia pasma przy 24db tworzy się taki dźwięk z racji, że nie jest to zwiększanie ani dolnego pasma, ani górnego tylko tych dwóch razem. Nie uważam żeby brzmiało to
(14.09.2014, 10:49)Adamzzz napisał(a): nieco nieprofesjonalnie
, a jedynie ciut za głośno. Przy próbie zwiększania dolnego lub wysokiego pasma nie osiągnąłem dźwięku, który chciałem ale oczywiście specjalnie dla Ciebie spróbuje nałożyć na to lekką poprawkę :)
i to nie CamelPhat :P


RE: Overtunerz - Beat Drop - Head - 17.09.2014

Pierwsza sprawa - niedociągnięcia na kicku. Sam nie robię idealnych, a takich hardcorów to już wogóle, musiałbym kręcić ze 2 dni non stop. Do rzeczy: nie wiem jak to nazwać ale jest to dźwięk podobny do słabego przesterowania - hmm takie coś jak sranie tylko że ze 2 oktawy wyżej. Na zippy tego tak nie słychać, jak pobrałem to dopiero dało o sb znać. Ale w każdym bądź razie graty za niego.

To przesterowanie na 0:42 fajnie by grało jakby trwało dłużej, wg mnie też to nie pasuje ;/
Intro trochę pustawe, ale fajne.
Wokal pro - Wasz ? W breaku przed mainem nooooooo panie trochę słoniem zalatuje - jak z anii ten moment co demon nawija. Cudo.
Wariacje z wokalem - cacy :)
Ahh ten pojebany lead i to nie co fałszujące melo - bajera, darkside 100 %. Tylko brakuje tam czegoś pod tym leadem, niby ładnie pięknie ale nudzi się zaraz.
Outro znajome dźwięki.

Brakuje mi wysokich na całości, nawet jak sb na spektrum paczę to coś te + 2kHz słabo skaczą.
Co do fxów każdy ma swoją wizję - wg mnie jakbyście rzucili kilka szybkich fxkicków na przejściach nadałoby to więcej dynamiki. Przyzwoity side.
Ogółem całkiem dobra nutka, dam wam 5 mimo że nie za bardzo mi się spodobała - k......jak to możliwe...

Czekam na kolejne tracki - tylko fulle a nie demka ;d
Jak macie sc do ładujcie tam bo na tym j.... zippy to sb można...
Pzdr


RE: Overtunerz - Beat Drop - Rush Raw - 22.09.2014

Podoba mi się twój styl. Kick jest fajny, ale jak dla mnie jest w nim trochę pusto. Nawet jest taki fajny 'myk', który uzupełnił, by tą pustkę. Polega to na tym, że robisz kopię kick'a, i dajesz na nią Ping Pong Delay. Czyli takie layerowanie. Fajny efekt z tego wychodzi.

Wydaje mi się też, że screech (zwłaszcza w dropie (to chyba się fachowo nazywa break)) powinnien być głębiej umieszczony, bo trochę kłuci się z wokalem o miejsce.

W sumie nie mam tu dużo do powiedzenia, zwłaszcza, że nie jestem takim profesjonalistą. Podaję tylko luźne propozycje, które możesz wykorzystać w swoich utworach, które są epickie. :)


RE: Overtunerz - Beat Drop - chrisniers - 16.11.2014

Super! ^^
Jestem w niebowzięty coś niesamowitego !

0:25 boom i niesamowicie się rozkręca, ten clap wchodzący z nikąd, który przyśpiesza - elegancko
0:50 wokal niesamowicie wkomponowany
dwie sekundy później wchodzi kick (tłuuuuuusty jak skurczybyk, co bardzo lubię)

wokal, kick - każdy dźwięk pocięty w sposób wyśmienity

1:55 świetnie to współgra wszystko :)
2:34 powolutku do przodu bardzo fajnie się to rozkręca
3:13 wchodzi ten super mroczny lead ( wszystko fajnie ale troche ograniczone melodycznie jednak to wszystko <niewiem> )
3:40 ten wokal - ciary O_o
3:50 kick wbija się tutaj niesamowicie ;)

od początku do końca trzymało w niepewności i tym świetnym mrocznym klimacie - dzieje się mnóstwo, fajne przejścia, wspomniane wyżej cięcia dźwięków ! ogół na 5 !

Gratuluję :D


RE: Overtunerz - Beat Drop - MASAY - 3.12.2014

Spora recenzja wiec dodam tylko tyle ; good jobe !