MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Kondi-midi - March Of The Undead (Metal) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Kondi-midi - March Of The Undead (Metal) (/temat-kondi-midi-march-of-the-undead-metal)



Kondi-midi - March Of The Undead (Metal) - Konrad - 23.09.2014

Metal z rana jak śmietana! Wolno rozwija się, ale tylko po to żeby dać upust w dalszej części.
Wybaczcie mi, bo perka jest za cicha :P




RE: Kondi-midi - March Of The Undead (Metal) - SNS - 23.09.2014

Troszkę nie łapię... Gitara z syntezatora?


RE: Kondi-midi - March Of The Undead (Metal) - Zirds - 23.09.2014

Brzmi jak muzyka w grze Franko. Wszystko zrobione na tanim syntezatorze w programie typu Fasttracker na Amigę.




RE: Kondi-midi - March Of The Undead (Metal) - OProject - 23.09.2014

Dobre nawet, choć brzmi właśnie troche sztucznie ja bym nawalił więcej przesteru xd
1:50 właśnie bardzo fajne do jakieś gry by się nadało... idziesz i nawalasz i tak bez przerwy xd
Ogólnie to mnie troche nudzi, ale moze za mało słucham metalu albo to przez brak wokalu? <hehe>


RE: Kondi-midi - March Of The Undead (Metal) - SNS - 23.09.2014

Więcej przesteru tylko pogorszy sprawę. Raczej bym pomyślał o nagraniu prawdziwej gitary. I lepszej syntezie perkusji. Ale Oldscool ma rację. Trochę przynudza. Choć początek naprawdę fajny.


RE: Kondi-midi - March Of The Undead (Metal) - Konrad - 24.09.2014

Tak jest. Gitary są z syntezatora z programu Guitar Pro 6 xD Z wielką chęcią nagrałbym to na żywo, ale do użycia mam klasyczną gitarę i mikrofon w komórce, więc wolę żeby tak brzmiało. Muszę Wam przyznać się, że przypadł mi do gustu dźwięk tych gitar xD Obie opuszczone do stroju Drop D i jak pierdykną w otwartą D to aż miło dla ucha się robi :D Może jak będę miał dzień wolny to pokombinuję jeszcze z niższymi strojami :D A co do kawałku to może nudzić, za mało tam się dzieje. Powinienem pomyśleć nad jakimiś głębszymi motywami w zwrotkach i refrenach, a nie wyłącznie wierzyć, że niewielkie ozdobniki dadzą radę rozwiać nudę.

Co do metalu z wokalem to coraz bardziej przekonuję się do instrumentalnych utworów. Jakiś czas temu wsiąkłem w cięższy gatunek, djent (Meshuggah, Animal as Leaders). Drugi z nich właśnie jest wyłącznie instrumentalny i powiem, że bardzo ciekawie brzmi. Kawałki metalowe bez wokalu zaczęły mnie wciągać, kiedy to zobaczyłem demo Carmageddon'a z PSX, a w tle leciał Fear Factory - Demanufacture xD Ale to było dobre xD
Nie odchodzę jednak całkowicie od wokalu. Bo ten akurat bardzo dużo wnosi do kawałków. Najbardziej mnie zaskoczyło jak się wokal metalowy rozchodzi w kawałku. Wrzuciłem produkcję Lamb of God - Ghost Walking na spektrogram. Przesłuchuję ją, a tu sam nie mogę się nadziwić jak pięknie eksponuje się wokal. Skupia się na zakresie częstotliwości zbliżonych, żeby później rozejść się w dwie strony, a na końcu wrócić do punktu wyjścia. takie tam moje małe spostrzeżenia

chyba trochę za dużo gadam

Dziękuję za komentarze :D


RE: Kondi-midi - March Of The Undead (Metal) - SNS - 24.09.2014

(24.09.2014, 5:22)Konrad napisał(a): Tak jest. Gitary są z syntezatora z programu Guitar Pro 6 xD Z wielką chęcią nagrałbym to na żywo, ale do użycia mam klasyczną gitarę i mikrofon w komórce, więc wolę żeby tak brzmiało.

Jak chcesz to prześlij mi plik z guitar pro, (najlepiej w formacie piątki, mimo że sam mam szóstkę)
to nagram Ci ścieżki na normalnej gitarze z symulacją wzmacniacza. Będzie to brzmieć fajnie i będziesz mógł to sobie wmiksować do kawałka. Jak chcesz, to jeszcze Ci perkę posklejam fajną ;)

Pozdrawiam. ;)


RE: Kondi-midi - March Of The Undead (Metal) - Konrad - 24.09.2014

(24.09.2014, 8:55)SNS napisał(a): Jak chcesz to prześlij mi plik z guitar pro, (najlepiej w formacie piątki, mimo że sam mam szóstkę)
to nagram Ci ścieżki na normalnej gitarze z symulacją wzmacniacza. Będzie to brzmieć fajnie i będziesz mógł to sobie wmiksować do kawałka. Jak chcesz, to jeszcze Ci perkę posklejam fajną ;)

Pozdrawiam. ;)

Chciałem już napisać Ci prywatną wiadomość, ale postanowiłem, że na oczach innych użytkowników będzie działa się kreacja xD Jestem bardzo ciekawy efektu. Jak podasz mi maila przez prywatną wiadomość to z chęcią Ci podeślę te wypociny. Co do perkusji to jak chcesz. Sama partia mi się podoba, ale dźwięk jest daleki od brzmienia perki w tym gatunku. Co tam jeszcze ... a! Gitary ... dwie z nich prowadzą jednocześnie część rytmiczną i melodyczną (taki fingerstylowy nawyk), więc nie wiem czy nie sprawi Ci to kłopotu. W sumie co to za problem to rozbić xD

Więc jak masz ochotę to pisz.


A tak odbijając od tematu. Koleżanka z roboty tydzień temu widziała jak Nergal (wokalista/gitarzysta z Behemotha) pomykał sobie na rowerze w Sopocie. To od razu wpadł mi pomysł na tekst.

"JADĘ NA ROWERZEEEE!!!!!! BUAAAAAA!!!!
BO W BOGA NIE WIERZĘ!!!!! ŁAAAAAAA!!!!"

Na razie tylko tyle, ale początek już jest ;)


RE: Kondi-midi - March Of The Undead (Metal) - Alex fat - 24.09.2014

To były czasy , giera zadzila , faktycznie muza pasuje do gierki jak ulal. :) Pozdrawiam


RE: Kondi-midi - March Of The Undead (Metal) - Knifeman - 1.10.2014

a mi sie bardzo bardzo bardzo podoba :D prosto i mocno - nawet przez chwile pomyslałem jakby to brzmialo w remixie

perkusje bym widział tu na przesterze

od 1:50 za szybko, o ile wcześniej było przyjemnie to teraz chaos, nie pasuje ta perkusja do szybkich partii


RE: Kondi-midi - March Of The Undead (Metal) - Konrad - 1.10.2014

Powiadasz przester na perkusji, na pewno to sprawdzę. Masz rację co do perki w szybszym tempie. Będę miał to na uwadze w dalszych kawałkach. Dzięki ;)

Kuźwa! Zapomniałem dodać, że masz wyjebanego pięciokrotnie w księżyc awatara Knifeman xD Przygarnąłbym go jak swojego :D