MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA FL FAN - Meditative Buddha - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA FL FAN - Meditative Buddha (/temat-electronica-fl-fan-meditative-buddha)



FL FAN - Meditative Buddha - FL FAN - 27.09.2014

[Obrazek: budda-dana-mudra.jpg]



Meditative Buddha

Zapraszam. Nagranie jest swojego rodzaju przebudzeniem ponieważ nie miałem w planach więcej już tworzyć ale pewnego razu będąc u rodziny i korzystając z okazji lepszego nastroju oraz lepszego komputera, postanowiłem coś na koniec wykonać. Efekt okazał się przebudzeniem, dzięki któremu mam nadzieje kiedyś wrócić jeszcze do tworzenia.
Tak więc nieco z nudów, po trochu z prywatnych refleksji i chęci zamknięcia czymś fajnym okresu tworzenia w FL Studio, powstało klimatyczne nagranie. Są to zbliżone do buddyjskich mantr motywy, a zwłaszcza jeden specjalnie preparowany i efektowany tak aby przypominał modlitwę buddyjskiego mnicha, i który powtarza się jak klasyczna mantra. Całość przyprawiona o autorskie pady, efekty i sekcje perkusyjne. Rozkręca się w sumie na końcu ale warto właśnie na to czekać przez te kilka minut… Nie zawiedziecie się.

Miłych wrażeń!
Pozdrawiam i dziękuje !



RE: FL FAN - Meditative Buddha - robert prime - 27.09.2014

Witaj ! Świetny klimacik i zaskakujący pomysł na utwór ! Dobre wykonanie pod względem technicznym, lubię takie experymentale ;) Idziesz w dobrym kierunku, oby tak dalej ;)


RE: FL FAN - Meditative Buddha - Zirds - 27.09.2014

To jest Fl Fan! Jego produkcje zawsze idą w dobrym kierunku.


RE: FL FAN - Meditative Buddha - abyssMB - 27.09.2014

Nawet nie wiesz FL Fan jak się ucieszyłem widząc Twój post :D . Potem ucieszyłem się drugi raz :D słuchając Twojego przebudzenia.
Bo jak zwykle zaskakujesz dobrą oryginalną produkcją.
Powiem tak przy tak długiej Twojej nieobecności miałem już czarne myśli czy TY ŻYJESZ !!!
więc teraz radość moja jest przeogromna !!!!
Martwi mnie ten akapit ?
Cytat: Efekt okazał się przebudzeniem, dzięki któremu mam nadzieje kiedyś wrócić jeszcze do tworzenia.
mam nadzieję że tak tylko podpuszczasz i wrócisz na <buahahaha> to forum.
I tak jak dawniej będziesz tworzył i oceniał inne produkcje :D


RE: FL FAN - Meditative Buddha - Zirds - 27.09.2014

Ja też jestem tego samego zdania co Ty abyssMB.

Co to utworu FL FANa to szczerze napiszę, że nie trzeba go nawet komentować - zwyczajne Lubię TO! jest jak najbardziej odpowiednim opisem i akceptacją jaka mi przychodzi do głowy. No Pięknie Lubię TO! Cudowne!


RE: FL FAN - Meditative Buddha - FL FAN - 27.09.2014

(27.09.2014, 21:10)abyssMB napisał(a): Nawet nie wiesz FL Fan jak się ucieszyłem widząc Twój post :D . Potem ucieszyłem się drugi raz :D słuchając Twojego przebudzenia.
Bo jak zwykle zaskakujesz dobrą oryginalną produkcją.

Dziękuję abyssMB !
Ciesze się, że ktoś chce jeszcze słuchać moich kawałków!


(27.09.2014, 21:10)abyssMB napisał(a): mam nadzieję że tak tylko podpuszczasz i wrócisz na <buahahaha> to forum.
I tak jak dawniej będziesz tworzył i oceniał inne produkcje :D

Mój problem polega na tym że nie mogłem i nie mogę oddać tego co czuje w muzyce, czasem chcę przekazać coś innego ale wszystko kończy się mrocznym eksperymentem zamiast romantyczną balladą którą nawet z pomocą prawdziwej gitary chciałem powiedzmy kiedyś sobie zagrać. Pomyślałem więc, że to dobry moment aby wyjść z twarzą skoro nic oryginalnego nie odkrywam i tylko marnuje czas innym. Trudno jednak jest tak porzucić pasje nawet jeśli okazała się udręką..... chyba przez mój stan ducha głównie, stąd to nowe nagranie jako taki impuls aby może nie poddawać się ostatecznie, sam się zastanawiam nadal czy jeszcze z tego coś będzie.
Staram się zmieniać nastawienie, nie żyć już tylko i wyłącznie przeszłością.Ogólnie jest OK. Dziękuje za troskę i dobre słowa ! Chętnie zawsze zaglądam i słucham, dziś akurat był dobry moment by napisać kilka nawet skromnych zdań o innych nagraniach, bo już zebrało się tego troche i może odkopałem kilka nutek ale zapewne to nie jest jakiś znowu problem.


(27.09.2014, 21:15)GeneratorGamma napisał(a): Co to utworu FL FANa to szczerze napiszę, że nie trzeba go nawet komentować - zwyczajne Lubię TO! jest jak najbardziej odpowiednim opisem i akceptacją jaka mi przychodzi do głowy. No Pięknie Lubię TO! Cudowne!

Dziękuję Zirds, ciesze się ogromnie, widząc jakieś wyrazy pokładanej we mnie wiary, i dziękuję za poprzedni komentarz wyżej również !


RE: FL FAN - Meditative Buddha - Zirds - 27.09.2014

Ja też tak mam.. ale w drugą stronę. Zawsze chciałem zrobić jakiś minimal albo techno, a zawsze wychodzi mi z tego jakieś "melogranie".
Wracaj na forum, zawsze jest miło poczytać Twoje komentarze i Tutoriale. Operujesz bogatym w słowa pismem i przez to ciekawie się to czyta.
Domyślam się jednak, że nie jest Ci łatwo przełamać różne psychiczne oraz społeczne bariery doskwierające Tobie, ale wiedz, że jesteś tutaj zawsze mile widziany.
Widzę, na shoutboxie jak co jakiś czas ludzie się o Ciebie pytają i o to kiedy wracasz.. Naprawdę, mimo tego, że jest tu zgraja młodzieży to jest tu ciepło i przytulnie i.. jesteś jednym z Nas.

Wróć!


RE: FL FAN - Meditative Buddha - CaffeineMC - 28.09.2014

stary nie porzucaj tworzenia bo jesteś już na całkiem wysokim poziomie, przerwy są dobre, żeby złapać oddech i nabrać świeżości,

kawałek ma naprawdę dziwny klimat, nie wiem czemu ale ten główny motyw kojarzy mi się z odgłosami z gry "abe's oddysee", moim zdaniem mógłbyś dać trochę od niego odpocząć w środku utworu, mnie nie powaliło, bo znam Twoje dokonania i wiem, że bywało duuużo lepiej, pzdr


RE: FL FAN - Meditative Buddha - Stiopa - 29.09.2014

Mantra mnicha pełną gębą, zwłaszcza, że ma się wrażenie jakby osiągnął nirvanę :D
Ja już się zastanawiałem, czy coś Ci się stało, bo nie było Cię widać, słychać na forum, ale na szczęście wróciłeś.
Nie pisz, że rzucasz ,,komponowanie,, bo AmigaFan też tak mi kiedys mówił :D
Pozdro


P.S. Kup sobie lepszego kompa, bo po tym co tu usłyszałem to naprawdę sprzęt Cię ogranicza strasznie ;)


RE: FL FAN - Meditative Buddha - RaNi/Works - 29.09.2014

Słuchałem na słuchafonkach. Fajne stereo tomów. Perka na rytmie co w ambiencie cenię, no i nie jest monotonna :)
Jedyne do czego bym się przyczepił to zbyt "wyostrzony" ride np przy 3:12 ale to szczególik.
Dla mnie: nuta na miarę twojego "Come Back" XD


RE: FL FAN - Meditative Buddha - L.G. - 29.09.2014

Genialne produksiwo, pobrałem do kolekcji.
Pozdro.


RE: FL FAN - Meditative Buddha - Knifeman - 30.09.2014

ten to zawsze ma genialne pomysły :D

melodia z riff machine tak mi siewydaje i grosbeata tez słyszę domyślnego - jesteś mistrzem układania czegoś z niczego :D

pod koniec całość trochę przekompresowana - pady tracą na mocy, albo to ja mam wrażenie lekkiego chaosu

.. i jak zwykle zakończył bez ostrzeżenia

dodam że słychać postęp, nie zapomniałeś niczego i użyłeś nabytego wcześniej doświadczenia


RE: FL FAN - Meditative Buddha - FL FAN - 1.10.2014

(29.09.2014, 15:56)L.G. napisał(a): Genialne produksiwo, pobrałem do kolekcji.
Pozdro.

Dziękuję !
Miło mi bardzo!


(30.09.2014, 23:52)Knifeman napisał(a): ten to zawsze ma genialne pomysły :D

melodia z riff machine tak mi siewydaje i grosbeata tez słyszę domyślnego - jesteś mistrzem układania czegoś z niczego :D

Dziękuję, tak strzał w 10, te dwa elementy posłużyły do zdeterminowania motywu głównego.
Mam nadzieje że mi nikt za to głowy nie urwie, bo zazwyczaj nie jestem za przeefektowaniem ale tutaj było to potrzebne aby urozmaicić maszynowy motyw. Oczywiście jest tam też on odwracany drugim gross beat'em z ustawioną opcją "reverse". Taki spontaniczny eksperyment, więc może nie być idealnie dopracowany tam przy końcówce faktycznie.

(30.09.2014, 23:52)Knifeman napisał(a): .. i jak zwykle zakończył bez ostrzeżenia

Cały ja ;)