MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CHILL OUT FL FAN - Wonder Woman - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CHILL OUT FL FAN - Wonder Woman (/temat-chill-out-fl-fan-wonder-woman)



FL FAN - Wonder Woman - FL FAN - 29.09.2014

Hej!

Chciałem przedstawić utworek, który bardzo długo leżał w częściach, czyli w osobnych ścieżkach dawno już utworzonych. Czasem do tego wracałem, aż ostatnio nastąpił przełom. Ponieważ jest to taka romantyczna ballada oparta na emocjach i bardzo mi na niej zależało, aby jej nie przepracować, ale jednak z ogromną dbałością przenieść do niej swoje emocje, to postanowiłem się skonsultować i gdy Zirds usłyszał kawałek, postanowił nagrać mi gitarkę, która zmieniła oblicze nagrania nadając ciepła i blasku całej sekcji gitar, a także romantycznego powiewu całości nagrania.


Stworzyłem pewien motyw gitarowy. Struny gitary to próbki z tego panelu po lewej z FL Studio no i wtyka "DSK AkoustiK GuitarZ". Zirds po odsłuchu dograł mi taki sam loop z którego mam nadzieje umiejętnie skorzystałem, bo oprócz tego że pracuje razem z moim motywem to też działa w kontrze zwłaszcza na początku i ładnie się to uzupełnia dając mam nadzieje realistyczny efekt.

Tak więc podszedłem znów do miksu, z nowym samplem za który w tym miejscu chciałbym ogromnie podziękować
PIĘKNE DZIĘKI ZIRDS !




Wonder Woman


Wokal to odwrócony wokal Laurie Webb z utworku "Aren't you clever" (demonstracyjny kawałek w FL Studio) Oczywiście to tylko wycięte fragmenty które mi pasowały do wizji. Wokal został również dostosowany do tonacji, tak więc pitch poszedł odrobinkę w górę.

Perkusja z FPC, nieco dostosowana, podefektowana ale głównie są to normalne lopy, w których nie chciałem za wiele zmieniać i do nich za wiele dokładać ponieważ zależało mi na naturalnym, prostym i ciepłym brzmieniu całości.

Kołatki i taki rozwlekły crash to sample z fl, ale odpowiednio przedłużone kilkoma delayami, dla zwiększenia realizmu.

Jedną z zalet jest to, że bas zanika najczęściej jak to możliwe aby perkusja, a konkretnie stopa perkusji, miała miejsce. Nie zawsze było to możliwe ale to i w profesjonalnych nagraniach lat 80'tych też da się zauważyć.

Z miksu jestem bardzo zadowolony i liczę na to, że każdy słuchacz doceni ogrom pracy włożony w dokładne wyważenie ścieżek, panoramy i efektów.


Cóż....całość tego soft rockowego nagrania pozostawia z pewnością jakieś refleksje, gdyż jest to krótka ekspresyjna opowieść o czymś za czym mężczyzna, nie tylko przewrażliwiony, wielki romantyk ale i każdy mężczyzna tęskni i wraca zawsze myślami. Rzecz to jest o ideale kobiety.

Miłych wrażeń!
Download włączony oczywiście!
Dziękuję !



RE: FL FAN - Wonder Woman - Loco - 29.09.2014

Atmosfera genialna, ten "wokal" jest świetny. Troszkę niezbyt pasuje mi perkusja lecz cała reszta to rekompensuje, aż miło posłuchać. Aby było troszkę dłuższe i byłaby zmieniona perkusja na Twoim miejscu bym bez zastanowienia słał do Suicide Sheep :)


RE: FL FAN - Wonder Woman - RaNi/Works - 29.09.2014

Wszystko jest olśniewające... jednak w moim przypadku jest jeden dość spory mankament... 2 minuty to dla mnie za krótko by wczuć się w klimat...


RE: FL FAN - Wonder Woman - L.G. - 29.09.2014

Całkiem fajny kawałek, dobry klimat.
Jedynie przyczepiłbym się do tamburyna gra trochę za głośno.
Pozdro.


RE: FL FAN - Wonder Woman - Mich - 29.09.2014

Ładna gitarka :) Super perkusja, skrzypki i liczne fxy, ten wokal... dają świetny klimat. Rzeczywiście trochę krótkie, ale fajny akord na końcu to rekompensuje. Miks idealny. Bardzo mi się spodobało - 5 ★.


RE: FL FAN - Wonder Woman - Revnotes - 29.09.2014

Ładnie Ci to wyszło. Stylistycznie zakrawa mi to dalekim wschodem, jakąś miłosną historią w krainie samurajów.


RE: FL FAN - Wonder Woman - Wappa - 29.09.2014

Wappa znów zmuszony do wyskrobania czegoś na temat. XD

OK, to skrobiemy...

Perkusja - posiadacze FL Studio za pewne od razu wyczuli bazowe sample z FPC. Ogólnie sam często na nich pracuje bo są bardzo przyjemne i dość realistycznie oddają 'żywe' bębny. Dla mnie w tym kawałku jest to nie mały plus. Dzięki temu kawałek staje się bardziej realistyczny i nie trąca sztywną elektroniką. Jedyne co do perki, to mógłbyś ustawić inaczej ten tamburyn. Tak jak uwielbiam jego dźwięk to ten bazowy wymaga regulacji.

Co do stylu to tak jak napisał kolega wyżej, trąca mocno dalekim wschodem. Dźwięki bardzo dobrze dobrane, wszystko ładnie ze sobą zespojone. Struny pierwsza klasa, jak żywe.

Jedyny minus kawałka o jakim już wspominałem po za tematem to taki, że utwór po prostu się nagle kończy z niewiadomych przyczyn. Nie potrafiłem zrozumieć dlaczego właśnie tak, ale wytłumaczyłeś mi to jednym wyrazem - kobieta. Od tego momentu wszystko, każda emocja utworu jest dla mnie całkowicie zrozumiała.

<v>


RE: FL FAN - Wonder Woman - Herman - 29.09.2014

Fajne wejscie, od razu rzuca sie przemyślana panorama, a spodziewałem sie miksu na od***dol :D Bas fajnie zmiksowany z perkusja, fajna dynamika. Klimat elegancki, choć kompletnie nie mój to utwór sprawia wrażenie profesjonalnie wyprodukowanego - no może poza właśnie zbyt wybitym tamburynem ;) Ciekawa kompozycja, melodii nie ma za wiele a jednak przyciąga. Gratulacje.


RE: FL FAN - Wonder Woman - Zirds - 29.09.2014

Już mam osłuchany ten utwór bardzo dobrze ponieważ FL FAN mi podsyłał go do wstępnych odsłuchów (chodzi o brzmienie gitary).

Bardzo dobre wykonanie. Podoba mi się!


RE: FL FAN - Wonder Woman - Stiopa - 30.09.2014

FL FAN, pomimo uwag kolegów ja napiszę, że to jest zajebiste. Emocje przelane w 100% i śmiem twierdzić, że to Twoja najlepsza produkcja, którą do tej pory od Ciebie usłyszałem.
Pozdrawiam


RE: FL FAN - Wonder Woman - TanterStyleZ - 30.09.2014

Powiem Ci że ten utwór może być lekką pałką muzyką .... FILMOWĄ moim zdaniem.... i idealnie by sie nadala do jakiegoś dobrego romansu! .. ;P
Reszta sam wiesz jak stoi . Pozdrawiam Tanter;)


RE: FL FAN - Wonder Woman - Knifeman - 30.09.2014

przeczytałem opis ale zresetowałem umysł i pozwoliłem aby muzyka przemówiła

kołysze delikatnie, perkusja mi się podoba, choć mogłeś poprawić jej poziomy. Mało się dzieje - niedosyt długości mam - myślałem ze więcej namieszasz. ale jak na powrót dobre i to ;D


RE: FL FAN - Wonder Woman - OProject - 1.10.2014

Podoba mi się, fajna melodia, spokojny i przyjemny klimat... nadaje się na tło do wszystkiego, no może po za filmami akcji, horrorami itp. xd
Miks jest dobry, niczego nie ma za mało czy za dużo, sounddesign i perka też... no ta "grzechotka" ale to jak kto lubi xd (choć z FPC xd ale w tym przypadku innej możliwości nie miałeś xd)
Co mi nie pasuje to na pewno długość, znaczy że jest za krótki :P
Ogólnie to fajny utworek, ja bym też chciał usłyszeć bardziej elektroniczną wersje, z jakimis ambientowymi padami i cieplutkim basem no i troche dłuższą wersje xd


RE: FL FAN - Wonder Woman - Audionectic - 1.10.2014

Dla mnie tamburyn za głośno a perke bym chciał ala chill czy ambient.Duuuzo wolniejszą,Teraz jakby zachwiane emocje.Niby pościelówka a tu takie tempo perki.To oczywiscie subiektywne odczucie.
Sama atmosferka którą stworzyłeś jest bardzo fajna i relaksująca ale jak nadmieniłem perka mnie wywala.Miks czysty,bardzo podoba mi się panoramowanie,eleganckie wstawki wokalu.No i króóóótko jest :)
Pzdr


RE: FL FAN - Wonder Woman - MAB - 2.10.2014

Podoba mi się. Delikatny lekki kawałek. Dobrze gra. Miks ładny, schludny i składny. Skromnie i z pomysłem. Props.


RE: FL FAN - Wonder Woman - Oszir - 3.10.2014

Ładnie gra :) Można by dodać jakiś bardziej ciężki bass, kick oraz ride i powstałby całkiem przyjemny drum,n,basse :P coś w klimatach podobnych do Netsky :) słyszycie to? :)


RE: FL FAN - Wonder Woman - FilipMat - 27.10.2014

Dla mnie nic rewelacyjnego :D zaraz sie posypia komentarze, uuu stworz cos lepszego uuu. Ja bym w 00:35 wstawil jakis szybszy bicik niz ta perkusje, zabrzmialo by moim zdaniem lepiej. Wydaje mi się, że dużo pracy jeszcze przed tobą FL FAN!

a gitara moglaby byc bardziej odkrywcza. podobna gitara jest chyba w jakims utworze metalliki i w tym:
https://www.youtube.com/watch?v=pg3yi6RLX0Q

https://www.youtube.com/watch?v=gMNB8BqAJdY

w tym utworze np na gitarze z tego co wiem, sa grane proste akordy a jaki klimat... I jeszcze to MMMMMmmmmmmMMMM w tle, zajebioza! Uwielbiam Mobiego :D


RE: FL FAN - Wonder Woman - gregwmusic - 27.10.2014

Gitarka Mega. Super Perka. Klimat bomba!
Cud miód i malina :) 10/5
(3.10.2014, 16:48)Oszir napisał(a): Ładnie gra :) Można by dodać jakiś bardziej ciężki bass, kick oraz ride i powstałby całkiem przyjemny drum,n,basse :P coś w klimatach podobnych do Netsky :) słyszycie to? :)
Chyba raczej Chillstep nie D'n'B gdyż perka jest zbyt delikutaśna na d'n'b
że się tak wyrażę :D


RE: FL FAN - Wonder Woman - Burning Car - 18.11.2014

Super. Długości kawałka bym się nie czepiał bo ostatnio mam wrzenie, że większość kawałków jest za długa. Fajny numer.