MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Revnotes feat. Rita Raga - She Is Waiting (Rave Therapy Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Revnotes feat. Rita Raga - She Is Waiting (Rave Therapy Remix) (/temat-house-revnotes-feat-rita-raga-she-is-waiting-rave-therapy-remix)



Revnotes feat. Rita Raga - She Is Waiting (Rave Therapy Remix) - Thomas - 30.09.2014

W końcu udało mi się dokończyć ten remix. Szału nie ma, dupy nie urywa, ale sądzę, że źle również nie jest. Kwestia miksu jest dla mnie ważna, więc na opiniach o nim mi zależy najbardziej. Dół jest bardzo mocny, bo chciałem żeby taki był. Oceńcie sami :)



Pozdro.

EDIT: Utwór do oceny PONIŻEJ.


RE: Revnotes feat. Rita Raga - She Is Waiting (Rave Therapy Remix) - Rush Raw - 30.09.2014

Ładne pianinko. Ale wokal strasznie syczy. W drugim parcie się nie zgrywa z pianinem. W dropie też trochę nie przyjemnie. Może stopa jest mocna, ale też przesterowana. Lead też taki przesterowany. Jest kiepsko z połączeniem bass + stopa. Coś tam słychać, ale zamula. Jedyny moment, w których da się usłyszeć to co jest w dropie bez mulenia to 2:30 do 2:45.


RE: Revnotes feat. Rita Raga - She Is Waiting (Rave Therapy Remix) - Mich - 30.09.2014

Drop zamulony. Stopa jakaś przestorowana. W sumie nie wiem co jest powodem, to by trzeba było posprawdzać w projekcie jaki dźwięk to powoduje. Myślę że lead to raczej nie. W 2.23 ten impact też jest przesterowany. Już w 0.40 coś muli, więc może po prostu złe połączenie stopa a chordy. Uciąłeś dół na chordach i pianinie? Może też bas po prostu gra na tych samych częstotliwościach, wtedy to trzeba by zrobić wyraźniejszy sidechain i może jeszcze trochę poprawki w eq. Może po prostu przesadziłeś jednak z basem? Tak czy inaczej to by trzeba koniecznie poprawić.
Tak to melo fajne, lead też. Aranżacyjnie dobrze, przejścia dobre, dobrze dobrane fxy, Ładne pianinko ;) Ogólnie byłby to całkiem niezły remix, gdyby nie to.


RE: Revnotes feat. Rita Raga - She Is Waiting (Rave Therapy Remix) - Revnotes - 30.09.2014

Koncepcja jest ciekawa, imprezowy klimat, ale miks niestety nie powala :)


RE: Revnotes feat. Rita Raga - She Is Waiting (Rave Therapy Remix) - Thomas - 30.09.2014

Pianino i chordy mają odcięte niskie częstotliwości. Może rzeczywiście przesadziłem z bassem, niebawem to poprawię. Zaczynam powoli dochodzić do wniosku, że powodem tego iż w moich produkcjach jest zbyt dużo bassu jest mój odsłuch. Otóż nie posiadam subwoofera, a głośniki które posiadam zbyt słabo grają dół, dlatego też przesadzam z jego mocą, by móc wyraźnie go słyszeć. Dziękuję wszystkim za pomocne opinie! :)

EDIT: Kabel...że też na to nie wpadłem. Kabel podłączony do komputera i wzmaka jest uszkodzony i dół jest przez to bardzo słabo słyszalny. Przy poruszaniu nim, dolne częstotliwości pojawiają się i znikają. Pierwszy raz się z takim czymś spotykam.


RE: Revnotes feat. Rita Raga - She Is Waiting (Rave Therapy Remix) - Audionectic - 30.09.2014

Koncept fajny ale nie da sie słuchać z przyjemnościa.Bas przesterowany,wokal walczy o miejsce i przegrywa.Też na vocku pogłos jakiś syczący.Koniecznie popraw miks
I zainwestuj w kabel :D


RE: Revnotes feat. Rita Raga - She Is Waiting (Rave Therapy Remix) - Frashby - 4.10.2014

Brzmi jakbys zapisał na 110 % volume. Bass bardzo mi sie podoba, tylko moznaby go bardziej uwydatnic. Remix wydaje mi sie robiony troche na sile bo track fajny, ale wokal mi do niego wogole nie pasuje, ale to moje zdanie. fajnie brzmia leady ale trzeba by z pierwszego zdjac wysokie bo strasznie syczy. hihaty tak samo syczą strasznie. zobacz czy nie zapisales na zwiekszonym volume bo tak to brzmi. powodzenia


RE: Revnotes feat. Rita Raga - She Is Waiting (Rave Therapy Remix) - Thomas - 5.10.2014

Żeby nie zakładać nowego tematu. Wrzucam poprawioną wersję bez wokalu (tak też zostanie). Pozbyłem się przesteru w leadzie i stopie. Usunąłem wokal, bo w opinii wielu psuje całość (kompozycyjnie). Dołu jest mniej, ale jest bardziej wyeksponowany (zastosowałem też mocniejszy sidechain). Stopę poddałem większej kompresji, więc nie wybija się tak jak wcześniej. Wydaje mi się, że miks gra czysto i klarownie. Ale to zostawiam Waszej ocenie. Liczę, że osoby, które wypowiedziały się wcześniej, przedstawią swoją opinie również do aktualnej wersji.





RE: Revnotes feat. Rita Raga - She Is Waiting (Rave Therapy Remix) - Mich - 5.10.2014

Link do nowej wersji nie działa :(


RE: Revnotes feat. Rita Raga - She Is Waiting (Rave Therapy Remix) - Thomas - 5.10.2014

Plik był prywatny, ale wkleiłem "secret link" i powinno działać. Dziwne. Dałem na public i teraz jest tak, jak być powinno.


RE: Revnotes feat. Rita Raga - She Is Waiting (Rave Therapy Remix) - Mich - 5.10.2014

Dobra więc teraz ocenię ten remix po zmianach.
Pianinko ładne dźwiękowo ale mniej więcej każdy jego klocek można by trochę przedłużyć tzn żeby grało dłużej. W dropie lead łądny, z basem oczywiście o niebo lepiej, stopa ok. Ale wg mnie można by dodać w dropie warstwe chordów, która by okupowała górny środek spektrum, trzeba było by to dobrze zmiksować, ale moim zdaniem tego właśnie trochę brakuje. Clap i hihaty dobre. Potem drugi breakdown, dłuższy, ale podobny do 1szego. W 2.44 coś nie wyszło, przez tą pauze i crash czułem się jakby był już koniec utworu. A drop już dobry. I jeszcze ten Impact FX pod koniec minimalnie za głośno.
Generalnie, Bez wokalu brzmi rzeczywiście lepiej. Dobry remix, ale niektóre drobne rzeczy wymienione wyżej zrobiłyby go miom zdaniem jeszcze lepszym.


RE: Revnotes feat. Rita Raga - She Is Waiting (Rave Therapy Remix) - Revnotes - 5.10.2014

Piano brzmi bardzo nienaturalnie, sam miałem z tym problem, więc nie powinienem narzekać, no ale jak już miałbym coś poradzić, to właśnie dopracować ten element. Stopa w build upie, jest zbyt mocno rozmyta i ciemna, bawiłeś się jakimś filtrem? Pozostała w niezmienionej formie w dropie i tak jakby hamuje całość, nie pozwala nabrać prędkości, rozwinąć się. Break down wypadł o wiele lepiej i nie będę się czepiał.

Zdecydowanie ta wersja bardziej mi się podoba.
Dzięki za remola :)