MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM FL FAN - In the Middle of Something - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM FL FAN - In the Middle of Something (/temat-film-fl-fan-in-the-middle-of-something)



FL FAN - In the Middle of Something - FL FAN - 7.10.2014

[Obrazek: 3033059ITMOS.jpg]




Zapraszam tych którzy się lubią bać...
Nic nie będę opowiadał do tej muzycznej ilustracji, zobaczymy jakie będą Wasze różne wyobrażenia scen do tego soundtracka, gdzie znajdujemy się pośrodku czegoś. Dzięki i Pozdrawiam !


RE: FL FAN - In the Middle of Something - Zirds - 7.10.2014

Wow! Obraz idealnie pasuje do tego utworu (oprócz tej dziewczyny, której odbicie znajduje się pomiędzy palcem wskazującym, a środkowym kolesia, który sięga po klamkę - dziewczyna przypomina mi tą nieszczęśliwie zakochaną w wilkołaku z tego głupiego filmu Twilight).

Utwór jest genialny, świetnie działa na wyobraźnię i na to czego człowiek się uczy przez oglądanie horrorów i thrillerów, czyli na jakieś bodźce oddziałowywujące na strach i niepokój.
Bardzo ładnie ci to wyszło. Jeszcze wstawić jakieś błagalne krzyki lub złowieszczy śmiech do tego fortepianu, który się tam pod koniec pojawia... Ach! Ciarki mnie przeszyły!


RE: FL FAN - In the Middle of Something - Head - 7.10.2014

Opuszczony dom w środku lasu, jestem sam z dziewczyną, otwieram drzwi, stoi typek w kuchni, chyba Jason, z siekierą, którą ostrzy na osełce do noży, wykonuję zwrot w przeciwnym kierunku, jednak usłyszał mnie, a konkretniej daje tym znać uderzając w klawisze pianina. Dziewczyna coś mi szepcze do ucha jednak ja nic nie rozumiem, krew zalewa oczy, urywa mi się film.

Takie moje małe wyobrażenie podczas odsłuchu twojego soundtracka ;)

Przez kilka pierwszych sekund miałem wrażenie że wejdzie szybki hardcorowy beat, który idealnie pasowałby do klimatu.
Oczywiście kompozycja genialna, poczucie zagrożenia i obecności "kogoś".
Czekam na kolejne podobne utwory, przy których można nieco odpłynąć :)

Pzdr


RE: FL FAN - In the Middle of Something - CaffeineMC - 8.10.2014

idealne jako tło do survival horroru, a powiedz jakich użyłeś wtyczek/brzmień ?


RE: FL FAN - In the Middle of Something - FL FAN - 8.10.2014

(8.10.2014, 9:43)CaffeineMC napisał(a): a powiedz jakich użyłeś wtyczek/brzmień ?

No więc to było tak....

Wtyczek poza efektowymi na mikserze nie użyłem praktycznie żadnych. Wyjątkiem był Ogun aby utworzyć tam pod koniec ten pisk z trzech dźwięków - pokazanych tonów poniżej (preset "Mars")

[Obrazek: 2854601untitled.JPG]


[zs]http://www66.zippyshare.com/v/49832209/file.html[/zs]
Dźwięk można sobie pobrać (plik Wav)


Ten efekt mocnego pisku który się tam dwa razy pojawia i słychać go za drugim razem na końcu to nic innego jak sampelek z FL o nazwie "FX_Toilings" tylko z obniżoną mocno tonacją (sampelek znajduje się w pionowym panelu po lewej stronie można wpisać w wyszukiwarce albo klikać >Packs>Legacy>Effects i tam się znajduje kilka takich dźwięków)

[zs]http://www66.zippyshare.com/v/58292520/file.html[/zs]
Dźwięk również można sobie pobrać (plik Wav)

Pianino to również próbki z FL ułożone tak aby wygrywały złowieszczą i skąpą melodie (panel po lewej stronie to prawdziwa skarbnica brzmień! )


Dużą rolę odgrywały tutaj sample. Przeróżne, bo słychać deszcz, syreny policyjne, smyczki, jakieś tam efekty na kształt duchów (moja specjalność warsztatu) ale także były tutaj obecne sample z paczki WareHouse ze strony WareHouse które również śmiało można pobierać!.

Cytat:The Warehouse is a free collection of horror sound effects and organic percussion sounds created by Richard Gould. Contains 116 sounds in 24-bit WAV format.

Dzięki za zainteresowanie !
Pozdrawiam !


RE: FL FAN - In the Middle of Something - CaffeineMC - 8.10.2014

dzięki !


RE: FL FAN - In the Middle of Something - Stiopa - 8.10.2014

Świetne FL FAN. Dajesz po przerwie pełną gębą. Uwielbiam horrory i napewno chciałbym obejrzeć jakiś przy tej muzyce.
Zajebisty klimat.
Pozdrawiam


RE: FL FAN - In the Middle of Something - Mat.Mor.Raw - 8.10.2014

Interesująca, intrygująca i urozmaicona przestrzeń dźwięków. Bardzo dobra kompozycja, w której pomimo ambientowego charakteru w każdej chwili coś się dzieje. Nie ma monotonii, za to można wyobrazić sobie i wsłuchać się w jakąś historię. Ten kawałek kojarzy mi się z twórzczością Lustmord'a, który stosuje infradźwięki i nagrania w rozmaitych miejscach kojarzonych ze zjawiskami paranormalnymi. Zobaczymy jak ta muzyka sprawdzi się podczas wieczornego spaceru ;)


RE: FL FAN - In the Middle of Something - Herman - 8.10.2014

brakuje tylko SUBA ! reszta perfekcyjnie ;)


RE: FL FAN - In the Middle of Something - Audionectic - 8.10.2014

Po przeczytaniu posta Headwave-a nic juz nie moge sobie wyobrazić :) idealnie pasuje
Naprawde świetny i bardzo sugestywny klimacik stworzyłeś
Tecnnicznie również.Może ten sub by jeszcze podkęcił atmosferę grozy i na koniec trzsnięcie dzrzwiami,już bez deszczu oraz mroczne
"Welcome" :D


RE: FL FAN - In the Middle of Something - Oszir - 10.10.2014

Do horroru jak znalazł :) Kojarzy mi się z rodzącym lub dopiero powstającym złem gdzieś głęboko, zawilgociało-ogrzybiałej ciemnej piwnicy w klimatach już dawno zapomnianych starych dobrych horrorów z lat 80 - 90 :)


RE: FL FAN - In the Middle of Something - F.P.P - 12.10.2014

Dobre klasa panie miejsce zbrodni na koniec przyjeżdża koroner .


RE: FL FAN - In the Middle of Something - meatBall - 13.10.2014

Haha, masakra ! :D naprawdę nie potrafię sobie wyobrazić jak można zmajstrować takie rzeczy... :]
np. przy odsłuchu "standardowych" utworów, czy to tu, czy z playlisty na kompie, to z reguły mam przed oczami wizję, jak taki utworek jest zbudowany, a takich rzeczy jak tutaj, kompletnie nie potrafię sobie wyobrazić :]

powiem Ci, że wczoraj wieczorkiem (stan odmienny :D) jak sobie zapodałem, to ćwiartki mi po plecach przelazły, więc kompozycja spełnia oczekiwania. elegancki klimat, szpital psychiatryczny :D wincyj takich ! :]

pozdrawiam !


RE: FL FAN - In the Middle of Something - L.G. - 20.10.2014

Genialne, kawałek bardzo dobrze działa na wyobraźnie.
Gratuluję.


RE: FL FAN - In the Middle of Something - proph3t88 - 6.12.2014

Mało się dzieje ale... jest klimat :) Nie mniej jednak taki typ utworu to nie mój gust :)