MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Mix i SoundCloud - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: Mix i SoundCloud (/temat-mix-i-soundcloud)



Mix i SoundCloud - Loco - 14.10.2014

[Obrazek: d1yjy.jpg]



RE: Mix i SoundCloud - Revnotes - 14.10.2014

Dobre i prawdziwe :)

Te kochane wymówki...

Mój miks brzmi źle? - Prawdopodobnie przesłuchałeś na Zippy.
Pobrałeś i brzmi źle? - Zmień odsłuch.
Posiadasz studio masteringowe? - No cóż, nigdy nie uda się trafić w gusta wszystkich.


RE: Mix i SoundCloud - Stiopa - 14.10.2014

Nie świrujcie. Na starym sc tak było XD
POzdro


RE: Mix i SoundCloud - OProject - 14.10.2014

Dobry miks wszędzie zabrzmi dobrze, wystarczy posłuchać jakiegoś pro utworu :P
Ale to nie zmienia faktu ze na zippy, yt czy sc czasem wszystko brzmi o wiele gorzej xd
Zawsze lepiej zwalić na coś na co się niema wpływu hehe


RE: Mix i SoundCloud - Zirds - 14.10.2014

Twój mix nawet w 8 bitach brzmi perfetto ;)


RE: Mix i SoundCloud - BangLikeLadesh - 14.10.2014

Apropo miksu i SC, koledzy pomóżcie.

Już od dość długiego czasu mam problem z jakością wrzucanych utworów na SC. Kiedyś bez problemu, ze słabym miksem (nawet bez) jak wrzuciłem utwór to jakość była przyzwoita, dało się tego słuchać i ogólnie jakościowo było git. A teraz co bym nie wrzucił to brzmi jak gówno. Zapisuje w mp3, 320kbps, 16bit. Zapisuje brzmi git, a jak wrzucam na SC to jakby było 160kbsp i jakość mega ssie. Jakieś rady ? Tematu o tym nie znalazłem, jak coś gdzieś już coś pisał o tym dajcie znać.


RE: Mix i SoundCloud - Zirds - 15.10.2014

Soundcloud ma max 160kbps


RE: Mix i SoundCloud - RaNi/Works - 15.10.2014

Tak dla nie jasności. Teoretycznie żeby uzyskać najlepszy odsłuch powinniście uploadować filmy na YouTube. w następujących parametrach:
Format: WMV Obraz: Kodek 1920x1080 WMVv9 5MBps 30FPS (bo yt więcej nie ogarnia) Dźwięk: WMAv10pro 450KBps 44100Hz PO zuploadowaniu filmu na YT wygląda on tak: Format: MP4 Obraz: 1920x1080 AVC/MPEG4 (wersja kodeka) 2,1 albo 2,3MBps 30FPS Dźwiek: AAC 183/197 KBps (VBR) 44100Hz.

AAC jest formatem... hmmm... wytłumaczę to na chłopski rozum... w sumie nasz rozum XD
180 KBps AAC jest jak 256KBps MP3...

Koniec OT XD


RE: Mix i SoundCloud - Audionysos - 6.11.2014

(14.10.2014, 23:17)Gnooy napisał(a): Apropo miksu i SC, koledzy pomóżcie.

Już od dość długiego czasu mam problem z jakością wrzucanych utworów na SC. Kiedyś bez problemu, ze słabym miksem (nawet bez) jak wrzuciłem utwór to jakość była przyzwoita, dało się tego słuchać i ogólnie jakościowo było git. A teraz co bym nie wrzucił to brzmi jak gówno. Zapisuje w mp3, 320kbps, 16bit. Zapisuje brzmi git, a jak wrzucam na SC to jakby było 160kbsp i jakość mega ssie. Jakieś rady ? Tematu o tym nie znalazłem, jak coś gdzieś już coś pisał o tym dajcie znać.

Może słuch Ci się wyostrzył ;P