MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ALTERNATIVE Skibot - Live rhodes soul instrumentall - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ALTERNATIVE Skibot - Live rhodes soul instrumentall (/temat-alternative-skibot-live-rhodes-soul-instrumentall)



Skibot - Live rhodes soul instrumentall - skibot - 16.10.2014

Taki oto prosty leciutki instrumental w klimatach pop - soul czy cuś...

Całość stworzona w FL studio
Wszystkie dźwięki zostały zagrane przeze mnie:
perkusja: FPC (z załadowaną podstawową biblioteką bębnów fl studio) - wyklepana przy pomocy AKAI MPD32 - cała perkusja została następnie zgrana do pliku audio, następnie zbramkowana, podłożona reverbem i podłożona pod podstawę jako "dźwięk pomieszczenia" co dało jej trochę więcej życia.
Bas i subbas: - darmowy VSTi - TAL Bassline
Rhodes - 4rhode darmowy VSTi- brzmienie zostało po nagraniu przefiltrowane Valve Filtrem, potem przepuszczone przez głośniki i zgrane przez mikrofon Oktava Mk-319 co dało trochę więcej tłuszczu
Gitary - DVS guitar - darmowy VSTi - brzmienia podkręcone Guitar Rigiem
wszelkie pozostałe instrumenty pochodzą z bibliotek Alchemy Camel Audio.

Proszę o rzetelną i budującą krytykę :)




RE: Skibot - Live rhodes soul instrumentall - Cris - 17.10.2014

wszystko bardzo fajnie brzmi ze sobą :), dużo kombinowania, ale takie podstawowe wtyczki przez to brzmią fajniej ;) gratuluje (chociaz haty mogłes deczko ściszyć bo wg mnie graja ciut za głośno)


RE: Skibot - Live rhodes soul instrumentall - skibot - 17.10.2014

heh masz rację te haty to hiphopowa naleciałość której mi się czasami ciężko pozbyć :)


RE: Skibot - Live rhodes soul instrumentall - suds - 18.10.2014

rhodesy brzmią trochę nijako, ale to natura wtyczki - szacun że Ci się chciało tak kombinować ;) na początku trochę doskwierał mi fpc, ale później tak ładnie się wszystko zgrywa, że przestałem zwracać uwagę. dobra robota!


RE: Skibot - Live rhodes soul instrumentall - FL FAN - 18.10.2014

Bardzo fajnie że wszystko opisałeś. Ja też miewam przeboje z perką, dla zabawy gdy nie mam co robić bawie się w sztuczki o jakich wyczytałem na zakamarkach audio. Wiadomo saturacja transjentów itp. Zapisałem się na newstletter i pobrałem e-book nawet. Polecam!

Pozowole sobie dwa słowa zacytować.

Cytat:Saturację często stosuje się przy obróbce perkusji, co pozwala wyostrzyć transjenty i dodać bębnom bardziej agresywnego charakteru.

(...)

Szczególnie polecam spróbować zabrudzić i lekko przesterować ślad pomieszczenia (a nawet dodatkowo odfiltrować skraje pasm) i domiksować to do pozostałych śladów. Ten zabieg doda nieco więcej charakteru i pazurka do bębnów, co w rezultacie przełoży się na nieco większe ich urealnienie.

(...)

Wszystko to oczywiście z umiarem i wyczuciem, a zazwyczaj na zasadzie obróbki równoległej (kopiujemy ślad, który chcemy zbesztać i tylko tę kopię masakrujemy, po czym na nieco cichszym poziomie dokładamy ją do reszty miksu).


Utworek bardzo fajnie wyszedł, ciepły, przyjemny, nastrojowy, z nutką melancholii i szczyptą rockowego zacięcia. Mnie tylko ten "Ride Bell" trochę nie pasował ale to niuanse i nie można się czepiać, myślę że gdyby może go dać ciszej albo zamienić na subtelny, ale zdecydowany tamburyn o dłuższym zanikaniu jak grzechotka, o może mniejszej częstotliwości pojawiania się to by nie zaszkodziło, ale to można prze aranżować zawsze pewne partie. Dźwięk o jakim mówię znajdziesz w FL STUDIO - panel po lewej stronie wybierz kolejno >Pack > Legacy > Dance > DNC_Hat_2. Raz na takt można by go użyć, warto spróbować, bo jak go włączałem w czasie odtwarzania nagrania to moim zdaniem pięknie się wkomponuje po drobnej obróbce.

Pozdrawiam !


RE: Skibot - Live rhodes soul instrumentall - skibot - 19.10.2014

Super! Dzięki za wszystkie opinie i konkretne odpowiedzi.
FL FAN - co do przesterowania pomieszczenia - w zasadzie tutaj nie przesterowywałem śladu pomieszczenia ale dokładnie to samo przyszło i do glowy już po powrocie ze studia do domu, więc prawdopodobnie w najbliższych dniach postaram się jeszcze trochę poprawić ten mix. Wówczas to co właśnie przeszkadza w brzmieniu FPC powinno się totalnie zgubić.


RE: Skibot - Live rhodes soul instrumentall - Zirds - 19.10.2014

Bardzo ładnie to brzmi - chociaż nie wiem jak to nazwać - "pudełko" werbla (chodzi mi o to brzmienie) trochę mi dudni przy barwach basu.

Rhodesy, nie rhodesy... brzmią bardziej jak elektrik piano niż organy (dzwony/rury). Warto też popróbować zwykłe FL Keys, gdzie do wyboru z presetów masz brzmienie rhodes - bardzo ładnie grają.

Ogólnie bardzo ładne - 5/5


RE: Skibot - Live rhodes soul instrumentall - FL FAN - 19.10.2014

(19.10.2014, 9:25)skibot napisał(a): FL FAN - co do przesterowania pomieszczenia - w zasadzie tutaj nie przesterowywałem śladu pomieszczenia ale dokładnie to samo przyszło i do glowy już po powrocie ze studia do domu, więc prawdopodobnie w najbliższych dniach postaram się jeszcze trochę poprawić ten mix. Wówczas to co właśnie przeszkadza w brzmieniu FPC powinno się totalnie zgubić.


Fajnie, że masz chęci do kolejnego podejścia do kawałka ponieważ tę część kompozycji z pewnością drobnymi zabiegami można jeszcze udoskonalić. Tak jak wspominałem również ten trójkącik, który tam wchodzi po pierwszej i po drugiej minucie - no żebym chciał to wybacz ale nie pasuje mi to tonacją jakoś i aranżacyjnie. Można go z powodzeniem przyciszyć ale najlepiej (moim zdaniem) zamienić na ten dźwięk z FL do którego namiary podałem i dawać go rzadziej, raz na takt na przykład. Oczywiście jestem zaciekawiony ja kto wyjdzie i życzę powodzenia przy tych wszystkich zabiegach na sekcji perkusyjnej!


Pozdrawiam !


RE: Skibot - Live rhodes soul instrumentall - Oszir - 20.10.2014

Bardzo przyjemne w odsłuchu, poprawny, dobry miks.
Haty ciszej i może kick troszkę głośniej - reszta jest w porządku :)


RE: Skibot - Live rhodes soul instrumentall - skibot - 31.10.2014

Przemyślałem temat i zdecydowałem,że ten miks pozostawię już w takiej formie w jakiej powstał. Wasze uwagi są bardzo cenne i będę starał się je wdrażać przy następnych produkcjach - jeśli rzecz jasna, będą tego wymagały. Ten projekt zostawiam jako zakończony, bo dwa razy do jednej rzeki się nie wchodzi :)