MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jestem tu nowy. Chce tworzyc muzyke ale nic o tym nie wiem - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Przedstaw się (https://musicproducers.pl/forum-przedstaw-sie)
+---- Wątek: Jestem tu nowy. Chce tworzyc muzyke ale nic o tym nie wiem (/temat-jestem-tu-nowy-chce-tworzyc-muzyke-ale-nic-o-tym-nie-wiem)



Jestem tu nowy. Chce tworzyc muzyke ale nic o tym nie wiem - FilipMat - 16.10.2014

Witam :)

Na początek się przedstawie mam 19 lat, mam na imię Filip. Muzykę kocham, jest ona ze mną już od małego dziecka. Dodam, że więcej słucham rocka niż elektroniki, ale to nie rock mnie inspiruje a właśnie elektronika. Nie jest tego dużo, mało elektroniki mi się podoba. Inspiruje mnie Moby i kawałek Paradise Circus grupy Massive Attack. Buriala jeszcze lubie, ale jego muzyka mnie raczej nie inspiruje. Moby mnie inspiruje za to co robi z instrumentami. Wydaje mi się, że elektronika to przyszłość muzyki, nie rock czy metal... Nie dawno sobie kupiłem gitarę, ale nic ciekawego na niej nie wymyśliłem. Dodam, że jestem perkusistą, gram na tym instrumencie już 10 lat, zacząłem mając 9 lat, a od 6 roku zycia juz nawalalem paleczkami chinskimi o ziemie do rytmu, wtedy sluchalem takich zespolow jak sepultura czy limp bizkit albo slipknot. Limp Bizkit to moj pierwszy zespol rockowy, z jakim sie zaprzyjaznilem.

Okej. Więc generalnie do swojej muzyki na początek chciałbym używać gitary, klawiszy, perkusji albo jakichś beat makerów. Uwielbiam organki takie jak np pod koniec Paradise Circus sie konczy wokal i wchodzą organy i gra głównie beat i właśnie te organy i chodzi bass... Ale nic nie wiem w ogole o tworzeniu muzyki. Na gitarze jestem amatorem, moje pomysly na niej nie sa dla mnie dobre. Chcialbym wiedziec jak np moby tak umiejetnie laczy wszystkie instrumenty, nie wiem czy to lata praktyki czy po prostu talent. U siebie w telefonie mam program garageband i raczej wszystko co na nim tworze, to cos co juz istnialo wczesniej, po prostu nic nowego nie tworze. Czy to przez to, ze po prostu nie umiem tworzyc takiej muzyki elektronicznej? Może mi ktoś to rozjaśnić?

Jak juz napisalem najpierw chcialbym rozpoczac nagrywanie klawiszy gitary i bitów. W planach mam kupno Macbooka pro, ale nie wiem czy zwykly pc nie bedzie lepszy... Dodam, ze generalnie teraz skupiam sie na graniu w zespole i rozwoju w grze na perkusji, ale muzyka elektroniczna zawsze bedzie mnie inspirowac i w wolnym czasie lubie sobie cos potworzyc, tyle.

Nie chce tutaj, zeby mi ktos odpowiadal na pytania, bo juz wszystko znalazlem w google. Po prostu chce tutaj przebywac i sie uczyc ciekawych rzeczy

Pozdrawiam :)


RE: Jestem tu nowy. Chce tworzyc muzyke ale nic o tym nie wiem - Revnotes - 16.10.2014

Cześć,

Pisarzem raczej nie zostaniesz ;) więc pozostaje trzymać kciuki za Twoje postępy w produkcji muzyki :)


RE: Jestem tu nowy. Chce tworzyc muzyke ale nic o tym nie wiem - FilipMat - 16.10.2014

Czemu nie zostane? :P


RE: Jestem tu nowy. Chce tworzyc muzyke ale nic o tym nie wiem - OProject - 16.10.2014

Witam,
instaluj dawa i do roboty... miłego pobytu tutaj :P


RE: Jestem tu nowy. Chce tworzyc muzyke ale nic o tym nie wiem - Knifeman - 16.10.2014

witam

garageband korzystałem chwile... wybierz jakiś porządny daw dla siebie i próbuj, próbo i jeszcze raz próbuj, w razie czego pytaj

.. no i standardowo zajrzyj do regulaminu


RE: Jestem tu nowy. Chce tworzyc muzyke ale nic o tym nie wiem - Revnotes - 16.10.2014

(16.10.2014, 15:55)FilipMat napisał(a): Czemu nie zostane? :P

Hmm a przeczytałeś to co napisałeś? :)
To nie jest lekka lektura ;)


RE: Jestem tu nowy. Chce tworzyc muzyke ale nic o tym nie wiem - Head - 17.10.2014

Witam i życzę Ci duuuużo wytrwałości ;) przed Tobą setki godzin ciężkiej pracy przy DAWie.
PZdr


RE: Jestem tu nowy. Chce tworzyc muzyke ale nic o tym nie wiem - sowa - 17.10.2014

Witaj :)


RE: Jestem tu nowy. Chce tworzyc muzyke ale nic o tym nie wiem - Spidfirerz - 17.10.2014

witam :)


RE: Jestem tu nowy. Chce tworzyc muzyke ale nic o tym nie wiem - Impakt - 18.10.2014

grunt to nauczyc sie podstaw teorii muzyki :)


RE: Jestem tu nowy. Chce tworzyc muzyke ale nic o tym nie wiem - Zirds - 19.10.2014

Hej!


RE: Jestem tu nowy. Chce tworzyc muzyke ale nic o tym nie wiem - RaNi/Works - 20.10.2014

Cytat:Jak juz napisalem najpierw chcialbym rozpoczac nagrywanie klawiszy gitary i bitów. W planach mam kupno Macbooka pro, ale nie wiem czy zwykly pc nie bedzie lepszy...

Kup zwykły PeCet. Jest tańszy a w dodatku ma większe możliwości rozwinięcia.
Ambitny z ciebie człowiek.
Grasz na perkusji... ostatnio sporo perkusistów... tylko ja nie mam perkusji... AARRGGRhhh Uwielbiam perkusję mimo że nigdy na niej nie grałem XD

Zatem witamy na forum podstawy tutaj łatwo ogarniesz ;) a i byłbym zapomniał:
Koniecznie spójrz na regulamin, to oszczędzi nerwów a potem rób co możesz :D.