MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Dj - podłączenie do monitorów i zew karty dźw - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Dj - podłączenie do monitorów i zew karty dźw (/temat-dj-podlaczenie-do-monitorow-i-zew-karty-dzw)



Dj - podłączenie do monitorów i zew karty dźw - Dave - 19.10.2014

Witam :)
Jestem nowy tutaj i przychodzę z niepewnością na temat jaki widzicie w temacie. Konkretnie chodzi o to iż, nie długo czeka mnie duży wydatek, gdyż zakupić chcę monitorki Rokit KRK RP6 G3, interface Focusrite Scarlett 2i2 lub 2i4 (tutaj bym prosił o radę w sytuacji której dopowiem) i sprzęt DJ Piooner DJM 750 i 2x CDJ 900nexus. W domu chciałbym praktykować granie live a jak wiadomo potrzebne są do tego głośniki i słuchawki (posiadam). I tu przychodzę z pytaniem... Czy takie rozwiązanie jest możliwe, jeżeli tak to czy bd potrzebne do tego jakieś dodatkowe kable czy te które "są" wystarczą do takiego rozwiązania ??? Pozdrawiam


RE: Dj - podłączenie do monitorów i zew karty dźw - FL FAN - 19.10.2014

W poradniku Pana prowadzącego "Zakamarki Audio" wyczytać można:

Cytat:Nieraz pewnie słyszeliśmy jest tak dobre jak jego najsłabsze ogniwo. A często będą to kable. Zawsze odradzam kupowanie najtańszych kabli niewiadomego pochodzenia. Również odradzam kupowanie super-drogich kabli beztlenowych z pozłacanymi końcówkami i dodatkowymi osłonami korzystających z najnowszych osiągnięć NASA... To już zakrawa na bardzo zaawansowane audiofilstwo, w złego słowa znaczeniu. Co więc przemawia za kupnem przyzwoitych kabli?

- ograniczą poziom hałasu i interferencji, które zostają podłapywane przez sygnał audio.

- zachowają reakcję na częstotliwości reprezentowaną przez nasz system (tanie kable obetną nam trochę wysokiego i niskiego pasma)

- będą służyć nam latami (tanie kable potrafią się łamać w niecały rok, szczególnie przy złączkach)

Kilka propozycji:
Sommer Cables, Blue Cables, Monster Cables



RE: Dj - podłączenie do monitorów i zew karty dźw - Herman - 19.10.2014

Czyli do czego kable chcesz?


RE: Dj - podłączenie do monitorów i zew karty dźw - Zirds - 20.10.2014

Nie opierajmy wszystkiego o poradniki i tutoriale, ale też (głównie) o własne doświadczenia.

Są kable i kable. Jedne są potrójnie pozłacane i posrebrzane, z milionami osłon i z logiem, które kosztują więcej niż Twoje monitory.
Najważniejsze jest to jakie wejścia (dostępne) mają te monitory, które chcesz zakupić. Możesz kupić kable z Klotz'a, Neutrik'a, Proel'a (sam używam do mikrofonu) oraz te, których nazwy widnieją w poście powyżej. Wszystko zależy od zapotrzebowań, stosunku jakość/cena, jakość/użytek.

Prawdopodobnie będą miały wejście typu XLR i możliwe, że RCA (Chinch). Focusrite Scarlett mają wyjścia - słuchawkowe i dwa osobne (L/R) na monitory wyjścia w formacie 1/4 TRS (duży jack) więc musisz kupić kable typu XLR male - TRS 1/4 male takie jak w tym linku
http://allegro.pl/kabel-mikrofonowy-xlr-meski-6-3mm-jack-stereo-3m-i4631833832.html
oczywiście każdy z osobna na monitor/kanał. (W linku do allegro podałem przykładowy przewód firmy typu krzak. Chodziło mi tylko o zaprezentowanie wyglądu)

Co do podłączenia sprzętu to nie wiem jakie tam jest wyjście, ale w Scarlett 2i2 są dwa wejścia typu Combo (XLR/TRS) z zasilaniem typu fantom, więc powinieneś bez problemu podłączyć zewnętrzne źródła dźwięku. Warto zapoznać się z rodzajami okablowania i popytać w sklepie, w którym dokonujesz zakupu o doradzenie potrzebnego zestawu przewodów do każdego z urządzeń.


Co do pytania odnośnie Scarlett 2i2 oraz 2i4 to jest tak, że 2i2 posiada dwa wejścia mikrofonowe/instrumentalne (Combo - XLR/TRS) oraz dwa wyjścia TRS (Lewe - będące równocześnie wyjściem typu Mono oraz Prawe).
Focusrite Scarlett 2i4 ma tak samo dwa wejścia XLR/TRS, ale za to 4 rodzaje wyjść - TRS (Lewe - będące równocześnie wyjściem typu Mono oraz Prawe) + 2x RCA (L/R) oraz złącza MIDI (In/Out) do podłączenia instrumentu posiadającego In/Out MIDI do wysyłania i odbierania komunikatów pomiędzy sterownikiem, a interfejsem i komputerem.


RE: Dj - podłączenie do monitorów i zew karty dźw - Dave - 20.10.2014

Dziękuję za odpowiedź :) Popytam się jeszcze w sklepie internetowym co do tego rozwiązania, a co do Scarlett 2i2 a 2i4 to jeszcze pomyślę