MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Oszir - Electro Techno - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Oszir - Electro Techno (/temat-electronica-oszir-electro-techno)



Oszir - Electro Techno - Oszir - 20.10.2014

Kompozytor: Oszir
Wykonawca: Oszir
Kompozycja utworu jest bardzo prosta bez przekazu i większych uniesień.
Kawałek eksperymentalny, mile widziane uwagi oraz propozycje zmian.






RE: Oszir - Electro Techno - Revnotes - 20.10.2014

Skusiłem się, aby poznać coś nowego, ale kompletnie mi to nie leży. Po niezłym pierwszym dropie, w drugim chyba trochę za dużo tych bajerów, może się pogubiłeś, tak jakbyś stracił nad tym wszystkim kontrolę i szkoda że perkusja zginęła.

Jednak nie jestem koneserem techno itp. więc nie będę tutaj podpowiadał, nie jestem w tym osłuchany. Przesłuchałem z czystej ciekawości, bo często dosadnie wypominasz innym, jak to nieudolnie radzą sobie z miksem, ale sam też jeszcze musisz się uczyć ;)


RE: Oszir - Electro Techno - Orionage - 22.10.2014

Muszę przyznać, że produkcja przypadła mi do gustu, szczególnie zdeleyowany kick i ciekawy werbel. Reszta dobrze się wpasowuje. Sam pewnie dałbym tylko agresywniejszy bass.


RE: Oszir - Electro Techno - Oszir - 23.10.2014

Revnotes jeszcze nikomu nigdzie nie napisałem że nieudolnie sobie radzi z miksem. Jak tak to proszę o cytat!
To że sam się muszę nauczyć to dobrze o tym wiem i dlatego uczę się cały czas.

Orionage też nad bassem myślałem ale bałem się że będzie "charcząco" i za ciężko.


RE: Oszir - Electro Techno - FaddyVodka - 23.10.2014

Muszę przyznać ... niezłe brzmienia :)


RE: Oszir - Electro Techno - Zirds - 23.10.2014

(23.10.2014, 21:22)Oszir napisał(a): Revnotes jeszcze nikomu nigdzie nie napisałem że nieudolnie sobie radzi z miksem. Jak tak to proszę o cytat!
To że sam się muszę nauczyć to dobrze o tym wiem i dlatego uczę się cały czas.

Orionage też nad bassem myślałem ale bałem się że będzie "charcząco" i za ciężko.
Może i nie piszesz, że nieudolnie ktoś sobie radzi z miksem, ale zawsze gdzie się pojawisz pieprzysz na temat miksu i w ogóle wokół niego się kręci Twoje zdanie, więc...

...Ok, lecimy:

Z tematu
abyssMB - Your Destiny:

(10.10.2014, 9:58)Oszir napisał(a): Słaby miks! Coś za głośno coś za cicho brak głębi i przestrzeni. Jeśli poprawisz miks to naprawdę będzie bardzo ciekawy klimatyczny kawałek bo to słychać - tylko trzeba poprawić miks!

//

Z tematu
L.G. - Valley Of Dreams:

(3.10.2014, 16:56)Oszir napisał(a): L.G. masz swój wypracowany klimat, trochę taka oaza spokoju i relaksu :) miks do poprawy ale i tak dobrze się tego słucha. Brakuje mi takiej głębi jaka jest prezentowana w współczesnych utworach.

//

Z tematu
L.G.- The Death:

(20.10.2014, 11:34)Oszir napisał(a): Czego nie słychać w słuchawkach to słychać na głośnikach nawet tej średniej klasy i średniej mocy :)

Miks nie jest najgorszy, po prostu za głośno są talerze, hihaty itp.
Jeżeli perkę robiłeś w Reasonie i jest ona na jednej tylko ścieżce to proponuje rozdzielić na więcej ścieżek.
Bla, bla, bla...

//

Z tematu
Panixa Destruction - Devil's Hope:

(26.09.2014, 18:56)Oszir napisał(a): Porównując wcześniejsze produkcje robisz postępy.
Co raz to bardziej ciekawe eksperymenty i zabawy dźwiękiem oraz linią melodyczną.
Musiałabyś dużo czasu jeszcze spędzić na miksie i masterze a zapewniam Ciebie że utworek nabrałby pikanterii :)
Bla, bla bla....

Więcej?


RE: Oszir - Electro Techno - Oszir - 23.10.2014

A czy te uwagi nie maja racji bytu? Może przesłuchaj sobie te utwory jeszcze raz?


RE: Oszir - Electro Techno - FL FAN - 23.10.2014

Ja nic nie mówie ale jak ktoś kto sam się uczy jest wiarygodny by pouczać innych ?
Nie mam nic do Ciebie i Twojej muzy ale wyluzuj skoro nie jesteś sam mistrzem miksu.
Być może się mylisz i tylko wpędzasz ludzi w poirytowanie swoimi komentarzami.


RE: Oszir - Electro Techno - Oszir - 23.10.2014

Nie trzeba być mistrzem miksu żeby słyszeć nieprawidłowości, ba nawet nie trzeba się zajmować produkcją muzyczną! Niech to do niektórych dotrze! Nie znam żadnych historii powstawania utworu, ich kompozytorów ani wykonawców - PO PROSTU odpalam kawałek, słucham i to co słyszę to piszę!


RE: Oszir - Electro Techno - FL FAN - 23.10.2014

(23.10.2014, 22:34)Oszir napisał(a): Nie trzeba być mistrzem miksu żeby słyszeć nieprawidłowości, ba nawet nie trzeba się zajmować produkcją muzyczną!

No to powodzenia Kolego, jeśli uważasz że można wyłapywać niuanse techniczne nawet nie zajmując się muzyką to wszyscy przybiją Ci pione bo raz był już taki temat. To tak jak naprawiać samochody a nigdy nie jeździć. Nie trzeba być mistrzem ale trzeba mieć pojęcie o tym. Być może coś ze słuchem masz , ja bym poszedł do lekarza albo coś. Serio. Nie nabijam się, bo po Twoich komentach mam wrażenie że coś się dzieje źle.


RE: Oszir - Electro Techno - Oszir - 23.10.2014

Ja albo Ty albo przestańcie odsłuchiwać w słuchawkach.


RE: Oszir - Electro Techno - Revnotes - 23.10.2014

(23.10.2014, 21:22)Oszir napisał(a): Revnotes jeszcze nikomu nigdzie nie napisałem że nieudolnie sobie radzi z miksem. Jak tak to proszę o cytat!

Hej, nie chciałem Cię urazić ;). Być może nie użyłeś tych samych słów, ale w głównej mierze w każdym komentarzu pada, że miks jest zły, do pozostałych elementów nie przywiązujesz chyba tak dużej uwagi, przynajmniej ja tak uważam, po tym co przeczytałem :) Zajrzałem, bo to nie koniecznie musi świadczyć, że jesteś zarozumiały, a chyba tak odebrałeś mój atak. Pomyślałem, że musisz być niezły w te klocki, skoro się tak na miksie skupiasz, no ale wybacz, trochę się rozczarowałem i tyle. Mój komentarz w głównej mierze dotyczył utworu, szkoda że uwagę zwróciłeś wyłącznie na ostatnie zdanie.

__[Knifeman]______________
ostrzeżenie słowne dla wszystkich
następne posty nie mające nic wspólnego z utworem zamieszczonym w tym temacie zostaną nagrodzone warnem



RE: Oszir - Electro Techno - Mat.Mor.Raw - 24.10.2014

Kawałek przyjemnie brzmiącego, urozmaiconego, zwarcie skomponowanego techno.

Kompozycja ciekawie się rozwija. Środkowa część pozwala odpocząć trochę od partii rytmicznych i skupić się na przestrzennych, modulowanych, ale oszczędnych brzmieniach elektroniki. Pod koniec następuje zagęszczenie, punkt kulminacyjny, po czym powrót do podstawowego bitu, co ciekawie spina wszystko klamrą.

Perkusja jest dość urozmaicona, niejednostajna, ze stopą trochę mniej wyeksponowaną i mniej kłującą niż w wielu typowych utworach techno, co uważam tutaj za zaletę.

Na uwagę zasługuje partia synth, która pojawia się w drugiej części. Jest tam modulowany filtr na środkowych częstotliwościach i głęboki delay. Brzmi to miękko i płynnie, a przez zastosowanie silnego delaya mgliście się rozmywa. Dodaje to trochę "szaleństwa" w partii kulminacyjnej.

Teledysk również został wystylizowany na techno przez co zgrywa się dobrze z muzyką.

Gratuluję solidnego kawałka.


RE: Oszir - Electro Techno - FL FAN - 25.10.2014

Kawałek spoko, ogólnie szkoda że bez jakiegoś przesłania, być może gdyby coś temu nagraniu towarzyszyło postarałbyś się bardziej ale tak jak jest nie jest jakoś strasznie źle przecież. Jak na eksperyment to ok i się nie czepiam przesadnie.


RE: Oszir - Electro Techno - gregwmusic - 26.10.2014

Ogólnie mógł byś zrobić bardziej wyraźną stopę
Tak do reszty się nie wypowiem bo lubię Minimal techno :)
4/5