MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Początek na forum - pierwsze kroki. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: Początek na forum - pierwsze kroki. (/temat-poczatek-na-forum-pierwsze-kroki)



Początek na forum - pierwsze kroki. - Deep Textures - 22.10.2014

Witajcie!

W związku z tym, że założyłem to konto by doskonalić się w produkcji moich utworów potrzebuje Waszych rad i byłbym za nie bardzo wdzięczny. Zajmuje się muzyką elektroniczną - mieszanką brzmień ambientowych, nujazzowych, house'wych. Ciężko jednoznacznie określić to co robię, ale nie po to piszę ten post.

Piszę w tym dziale po to byście mi oznajmili (okiem doświadczonych producentów) co robię źle, co powinienem poprawić i dlaczego tak, a nie inaczej. W związku z tym chciałbym zamieścić tutaj link do swojego SC i byłbym wdzięczny by ktoś z Was poświęcił mi chwilę bądź dwie :). Głównie chodzi mi o ocenę tego co robię, bo nikt nigdy mi nie powiedział jakie naprawdę to jest. Z góry dziękuję za chwilę uwagi, pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

XXXXXXXX

__[Knifeman]___________________________
najpierw 10 postów - potem pokazujemy swoje produkcje
kosz



RE: Początek na forum - pierwsze kroki. - OProject - 22.10.2014

Witam,
na pewno ktoś ci pomoże i doradzi...
Ale najpierw musisz napisać 10 postów zeby móc podzielić się swoim utworem :P
Coś za coś ty komentujesz inni tobie komentują ;)


RE: Początek na forum - pierwsze kroki. - Deep Textures - 22.10.2014

Okej, będę o tym pamiętał i będę się udzielał, dzięki za informacje :)


RE: Początek na forum - pierwsze kroki. - FL FAN - 22.10.2014

(22.10.2014, 17:51)Deep Textures napisał(a): Witajcie!

W związku z tym, że założyłem to konto by doskonalić się w produkcji moich utworów potrzebuje Waszych rad i byłbym za nie bardzo wdzięczny.

(...)

Piszę w tym dziale po to byście mi oznajmili (okiem doświadczonych producentów) co robię źle, co powinienem poprawić i dlaczego tak, a nie inaczej.


(...)

byłbym wdzięczny by ktoś z Was poświęcił mi chwilę bądź dwie :). Głównie chodzi mi o ocenę tego co robię, bo nikt nigdy mi nie powiedział jakie naprawdę to jest. Z góry dziękuję za chwilę uwagi, pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

Witam !


Słuchałem kawałki z tagami "Electronica" - nawet niczego sobie.

Seagull - ładny klimat, proste, skromne, raczej Chill Out'owe brzmienie. Ciepłe, przyjemne barwy. Efekty współmiernie do formy. Świetny początek z rozwinięciem nieco skromniej ale ogólnie bardzo ładnie.

Balance Beetwen Sun and Moon - do rozbudowania, bo jak na gatunek "electronica" to za skromnie, bo do połowy nic się nie dzieje, a później robote robi "clap" i to taki suchy jak wióry. Ale ten pisk jakby hamowanie pociągu to już jest kompletnie przesadzone. Można było to umieścić nieco głębiej w przestrzeni jakby w oddali klimatycznie wpleść i odciąć wysokich częstotliwości aby tak nie drażniło i nie wytrącało z transu. Pobrałem nagranie i sprawdzałem i po odcięciu częstotliwości w okolicach 4 kHz zupełnie klimat się zmienia na +
Oczywiście musiałbyś ten zabieg przeprowadzić na tym pojedynczym śladzie a nie na całym nagraniu.

W electronice nie można bać się eksperymentów ale trzeba rozważnie dokładać kolejne elementy i dbać o całość, by też nie przedobrzyć, a jednocześnie podtrzymać zainteresowanie słuchacza. Więcej wcale nie znaczy lepiej - dlatego cenię sobie oszczędność w środkach wyrazu. Ogólnie masz fajne zamysły, klimat też słyszę potrafisz kreować tylko musisz walczyć z powtarzalnością, barwą brzmień (odpowiednia korekcja) no i popracować nad aranżacją. Ucz się wyłapywania niuansów aranżacyjnych, odkrawania naddatków nietrafnie wkomponowanych, umiejscawiaj trafnie nowe elementy, bo takie braki lub naddatki potrafią zrujnować czasem najlepsze nagranie, które musi być spójną interesującą opowieścią bez niepotrzebnych fajerwerków ale z prawdziwymi emocjami. Nie skupiaj się na gadżetach i na wtyczkach tylko na odważnej, prostej i głębokiej aranżacji.

Jak będziesz dawał nagrania na forum to pogadamy, bo tutaj nie miejsce na to ;)

Pozdrawiam Serdecznie!