MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Skad ludzie biora sluchawki po cenie hurtowej? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Skad ludzie biora sluchawki po cenie hurtowej? (/temat-skad-ludzie-biora-sluchawki-po-cenie-hurtowej)



Skad ludzie biora sluchawki po cenie hurtowej? - FilipMat - 24.10.2014

Witam

Więc zaczne od tego, ze odkad pamietam, pasjonuje sie słuchawkami. Ogólnie dobrym dźwiękiem, z głośnikami jako tako nie miałem nigdy styczności, ale słuchawki towarzyszyły mi zawsze od podstawówki, odkąd pamiętam, to używałem słuchawek do mp3, bo wszędzie, gdzie nie idę, to towarzyszy mi muzyka :D

W głowie mam, żeby otworzyć swój sklep ze słuchawkami. Tylko właśnie nie wiem, skąd brać słuchawki po cenie hurtowej, żeby mi się to opłacało? Dodam, że słuchawki kolekcjonuję, niedawno dopiero zacząłem pracę, więc nie mam kolekcji jak na razie, moje jedyne słuchawki to Monster DNA Pro, które są dobre, ale jestem pewien, że są też inne słuchawki, które brzmienie daje równie dużo szczęścia, co Monstery.

A druga sprawa, otworzenie własnej marki produkującej słuchawki. Jak to działa? Opłacam inżynierów, którzy produkują słuchawki i na podstawie tego co stworzyli, oceniam, które słuchawki są najlepsze i nadają się na sprzedaż? :D

Wie ktoś coś w ogóle o tym, jak to działa?

Pozdrawiam

PS: W planach mam jeszcze otworzenie bloga w ktorym bede pisał recenzje słuchawek, i kanał na yt w którym będę je otwierał i opowiadał co i jak :D. Kokosów z tego nie ma, ale chciałbym to robić dla przyjemności. A nuż kiedyś mi się blog albo kanał rozwinie i bede dostawal za darmo słuchawki do recenzji xD

Generalnie wydaje mi się, że jeśli chodzi o słuchawki, to na ich temat można więcej powiedzieć niż na temat głośników...


RE: Skad ludzie biora sluchawki po cenie hurtowej? - Revnotes - 24.10.2014

Nie chcę Cię urazić, ale na początku pomyślałem, że to żart :) Trudno mówić o kolekcji posiadając jeden egzemplarz. Ponadto odniosłem wrażenie, że nie zdajesz sobie sprawy, że sam sklep wiąże się z dużym nakładem finansowym, a już zaplecze technologiczne/produkcyjne to jest szaleństwo.

Najpewniej rabat otrzymasz u producenta sprzętu, zamawiając większe ilości. Nie ma sensu kupować tego u konkurencji (w innych sklepach), bo wyjdziesz na zero, a raczej na stratę.


RE: Skad ludzie biora sluchawki po cenie hurtowej? - FilipMat - 24.10.2014

No tak, ale dopiero zacząłem je kolekcjonować xD. U mnie w mieście nie ma dużego wyboru słuchawek niestety, w currys jest tylko z 8 egzemplarzy... Jest też Bang Olufsen, ale jest mały wybór. Były jakieś słuchawki za 130 funtów, ale jednak monstery są lepsze od nich :D. Jedne za 320 funtów, to niestety jeden głośnik nie działał, więc nie byłem w stanie sprawdzić jak grają xD


RE: Skad ludzie biora sluchawki po cenie hurtowej? - Knifeman - 25.10.2014

eee... nie będę się wypowiadał co do pomysłu - poczekaj miesiąc dwa i para z Ciebie zejdzie :e

z tymi darmowymi słuchawkami do recenzji uważaj - zwykle dostaniesz za darmo pod warunkiem że recenzja będzie na korzyść producenta


RE: Skad ludzie biora sluchawki po cenie hurtowej? - F.P.P - 25.10.2014

Stworzenie prototypu słuchawek będzie już kosztowne. Same głośniczki możesz zapożyczyć od innego producenta, ale reszta.. pałąk, odlew, sygnatura, obróbka, gąbka, materiał wygłuszający, przewód, wtyczka, itd. Nie licząc wielu testów w komorach i mikrofonach specjalnie do tego stworzonych, wyliczeniach, na pewno jakiś atestach. W sumie utopia. Później znalezienie bogatego sponsora, który zainwestuje w ten interes. Znalezienie lokalu wynajem lokalu, prąd ZUS, znalezienie odbiorców, dystrybucja. Masakra