MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Greg W. Pres Bragi Heimdall - Lost Planet - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM Greg W. Pres Bragi Heimdall - Lost Planet (/temat-film-greg-w-pres-bragi-heimdall-lost-planet)



Greg W. Pres Bragi Heimdall - Lost Planet - gregwmusic - 27.10.2014

Witam
Tak jak pisałem już wcześniej że mam projektów typu Epic Score trochę
więć wrzucam kolejny
utwór powstał mniej więcej 2,5 roku temu ( dużó przed Soldiers Of Dark Więc jest troszkę słabszy wynika z tego że dopiero uczyłem się tego rodzaju muzyki)
jak połowa z was pewnie grała w warchamera
Tak jak ja za młodego :)
I jest to bardzo moja myśl przewodnia :)
Dużo zwrotów akcji jak ja to mówię
Zapraszam do pobiernia :)



RE: Greg W. Pres Bragi Heimdall - Lost Planet - Zirds - 27.10.2014

Niesamowita aranżacja, świetny filmowy score. Bardzo ładna dynamika smyczków.
Od 2:28 jest tak zwany breakdown z dropem (narastanie dźwięków) - melodia skrzypiec (h, a, c, d, e) jest zapętlona za długo - mimo, że całość się rozwija to ta melodia wcale (lub jej barwa).

Bardzo mi się podoba połączenie tych bębnów typu timpani z talerzowym wybrzmiewaniem werbla (temat pod koniec utworu), szkoda, że to nie jest bardziej rozwinięte, ale i tak bardzo ciekawe.

5/5


RE: Greg W. Pres Bragi Heimdall - Lost Planet - FL FAN - 27.10.2014

Pobrałem i wysłuchałem kilka razy. Przyznaję, że aranż faktycznie jest piękny i solidny, a przede wszystkim przemyślany - to od razu rzuca się w uszy. Jest to niewątpliwie bardzo ładnie skomponowana muzyczna opowieść z filmowym klimatem, której wysłuchanie pobudza wyobraźnie. Z początku jawił mi się klimat jak z horroru, te wysokie tony zapętlone w ton powiedzmy pozytywki + chórki i lekki bas - niewątpliwa magia klimatu. Później jednak opowieść rozjaśniała, nabrała szlachetności, wyrazu i dynamiki ale nastrój wciąż był bardzo ciężki, poważny., głównie poprzez mosiężny młot rodem z Terminatora. Bardzo trafnie umiejscowione i wplecione zostały spokojne przerwy od tematów przewodnich. Dobra robota! Gratulacje ! Piątka ode mnie również!


RE: Greg W. Pres Bragi Heimdall - Lost Planet - Audionectic - 27.10.2014

Bardzo dobre!Aranż pierwsza klasa.Podoba mi się ta perka ala Depeche Mode.Sub w przejsciu max i pózniej płaczące solo...Pełnia emocji...Melodia skrzypiec w środku troche monotonnie ale perkusja nadrabia.Trzecia czesć opowiesci też na poziomie.Fajny pomysł z tą barwą ala pozytywka...No i wejscie perki :)
U mnie piątal


RE: Greg W. Pres Bragi Heimdall - Lost Planet - gregwmusic - 28.10.2014

Dziękuje Panowie
Fajna zajawka na to jest a szczególnie jak się na słuchałem mixów od z the primes na yt :)
już wkrótce kolejny upload :) a mam parę jeszcze do pokazania :)


RE: Greg W. Pres Bragi Heimdall - Lost Planet - L.G. - 28.10.2014

Świetny soundtrack, aranż na wysokim poziomie 5/5. Bardzo mi się podoba i pobieram do kolekcji.
Pozdrawiam.


RE: Greg W. Pres Bragi Heimdall - Lost Planet - ValterB - 28.10.2014

Kawał dobrej roboty, gdy słuchałem braka miałem przed oczami Helikopter w Ogniu :) tak mi się skojarzyło, moim zdaniem werbel jest ciekawy, ale nie wiem czy do końca odpowiedni. Oprócz tego jest wszystko jak należy, a co najważniejsze są emocje.


RE: Greg W. Pres Bragi Heimdall - Lost Planet - bogdandisco - 19.11.2014

Niesamowity klimat nie ma co :) Piąteczka ode mnie oczywiście :)


RE: Greg W. Pres Bragi Heimdall - Lost Planet - proph3t88 - 6.12.2014

To Ci powiem, co Ci powiem, że będę miał się od kogo uczyć nowych tematów muzycznych :) ładnie i przejrzysto :)