MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. ID - Black Sheep - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. ID - Black Sheep (/temat-progressive-id-black-sheep--13450)



ID - Black Sheep - piral - 29.10.2014

Kolejny z mojej serii niewydanych houseowych tracków. Mam nadzieję, że tym razem nie będzie śmiesznych komentarzy typu "za mało energii", bo to kolejny "płynący" house z mojej strony. Jeśli oczekujecie fajerwerków w "dropach" to darujcie sobie te 7 minut i odsyłam do festiwalowych swedish houseów, big roomów i innych "energicznych".



RE: ID - Black Sheep - Mel0 Dephic - 2.11.2014

Klimatycznie, spokojnie, można się zrelaksować. Od strony technicznej wydaje mi się w porządku (nie mam jeszcze dużego doświadczenia, więc nie będę wnikał w szczegóły). Ode mnie 5


RE: ID - Black Sheep - Alex fat - 2.11.2014

Niebede cukrowal ;) , ale naprawdę swietna nuta , czepial się niebede , bo audiofilem nie jestem. :)
Oj jak jak bym poyupal przy takich klimatach :) . gratki. Pozdrawiam 5/5


RE: ID - Black Sheep - Revnotes - 5.11.2014

Czyżby ktoś Ci zalazł za skórę :) Sam doskonale wiesz, które komentarze mają sens, a które nie do końca ;)

Klimat jest kapitalny, cukierkowe, ale jakże piękne są te dzwoneczki. Drop jest bardzo spójny, ciemny, a clap tak jakby nieco od niego odstaje, być może to złudzenie, ale zauważyłem to od pierwszego uderzenia. Brakuje mi jakiegoś porywającego motywu, ten jest prościutki, ale jaki skuteczny, nóżka chodzi...


RE: ID - Black Sheep - eimear - 6.11.2014

(5.11.2014, 0:01)revnotes napisał(a): Brakuje mi jakiegoś porywającego motywu

prawie 400mln użytkowników

http://youtu.be/gCYcHz2k5x0

czy to jest porywający rytm ?

co do kawałka to zabrakło Ci chyba weny, na jego dopieszczenie, bo kwalifikuje się na wydanie ;-)

Pkt 7 regulaminu głównego:
"Zakaz używania czerwonego koloru."
Było wałkowane już tyle razy, że każdy mógł się tego w końcu nauczyć.
T-Sted



RE: ID - Black Sheep - Revnotes - 6.11.2014

@ eimear, nie chcę Cię urazić, ale nie gustuję w takiej muzyce, wiec trudno mi się do tego odnieś, jak widzę parę milionów porwał. BTW nie przypuszczałem, że Ty się inspirujesz takimi trackami, ale w sumie ponoć dobrze jest być otwartym na każdy rodzaj muzyki. Wałka piral'a nie widziałbym w takiej odsłonie (big room), natomiast moim zdaniem dobrze zrobiłby mu jakiś ciekawy motyw oparty na tym chordzie, bo obecnie siedzi tam jedynie ten chord i jest monotonny i przewidywalny. Głównie słucham progressive house/trance (jeżeli to nie grzech, zapraszam do przesłuchania seta - http://www.mixcloud.com/Revnotes), track pirala niestety obecnie bym pominął, tym bardziej że wiem, że stać go na wiele wiele więcej.

Trochę się rozpisałem, mam nadzieję że piral i moderatorzy nie mają żalu, bo w końcu zostałem wywołany do tablicy ;)


RE: ID - Black Sheep - piral - 6.11.2014

Fakt, mogłem się pokusić o jakiś riff, tak jak to często robi chociażby Eric Prydz w swoich kawałkach. Ale jakoś nie czułem tego. I tak ten track nie będzie wydany, tak jak większość tego co wrzucam na forum. Znudził mi się totalnie, pierwsze szlify robiłem już rok temu, ostatnią wersję doszlifowałem chyba w maju. Co do mojego opisu na temat komentarzy to niestety ogarnia mnie dziwne uczucie którego nie potrafię opisać gdy widzę komentarz krzyczący "mało energii". Wyobrażam sobie człowieka z napisem EDM w oczach i mówiącego "mmm nudne, idę ogarnąć nowy release w spinnin".
Anyway, dzięki za wszystkie opinie.


RE: ID - Black Sheep - chrisniers - 9.11.2014

ogromne gratulacje za ten utwór :)
troche słodko komercyjne dzwoneczki wplecione w przecudowny klimat co dało powiem szczerze bardzo fajny efekt :)
Pady robią świetną robotę, super zmiksowana całość, pianko ładnie wyrabia akordowo na sidechainie w momencie uderzeń stopy. Jeśli o mnie chodzi to całkowicie jestem na tak ! oczywiście piątak :)


RE: ID - Black Sheep - MikeTrause - 9.11.2014

Świetny progresywny klimat, a przy tym nie jest nudny. Bardzo DeadmaS'owy lead :) Lubię go :) Co do jakości nie będę się wypowiadał bo sam wciąż się uczę uzyskać jak najlepsze brzmienie, ale temu niczego nie brakuje. Na moich monitorach brzmi wybornie :) Pozdrawiam serdecznie


RE: ID - Black Sheep - 5zym - 29.01.2015

fajny numer
muzycznie wszystko mi sie podoba
technicznie prawie ... dla mnie troszke za duzy SC ,
slychac to zwlaszcza w okolicach 5;08 kiedy przestaje pracowac stopa, kompresor sie otwiera i nagle caly track nabiera powietrza ... ale slysze tez nie do konca dobrze ( muzycznie) dobrany czas powrotu konpresora

mam wrazenie ze stopa w poczatkowej fazie ma jakis artefakt ktory jest niby oddechem/ogonem ale tez nie do konca w tempie...
podobaja mi sie klapy/werble pod koniec utworu
generalnie 5/5 :)


RE: ID - Black Sheep - michal1265 - 22.02.2015

Nie lubię tego gatunku ale ten całkiem mi się spodobał


RE: ID - Black Sheep - Zirds - 23.02.2015

Bardzo ładny i przyjemny hałsik. Jak na 7 minut to niewiele się dzieję, mógłbyś jakimiś padami to rozbudować. Po breaku bardzo ładnie sobie płynie... Ogólnie lubię taki rodzaj.

Pytanie techniczne - jak wchodzi kick w 1.30 to słychać po pierwszym transjencie taki lekki pogłos, jakby odbicie - to jest zamierzone czy niezauważone?


RE: ID - Black Sheep - piral - 23.02.2015

Cytat:Pytanie techniczne - jak wchodzi kick w 1.30 to słychać po pierwszym transjencie taki lekki pogłos, jakby odbicie - to jest zamierzone czy niezauważone?
W 1.30 jest bardzo krótki white noise z sidechainem. Jeśli nie o to chodziło to być może o lekki szum vinyla, który jest pod kickiem.


RE: ID - Black Sheep - Shutara - 23.02.2015

Ten szum idący z kickiem mi akurat pasuje :D Cała piosenka - nie mam się do czego przyczepić chyba, miło się słucha.