MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Schranzstyle - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Schranzstyle (/temat-hardstyle-schranzstyle)



Schranzstyle - Adamzzz - 31.10.2014

Był hardstyle z dubstep'em, z rock'iem, z reggae, z bigroom'em a nawet z donkiem xD ale nigdy jeszcze nie słyszałem hardstyli z odrobiną schranzu ;) Wykręciłem więc cuś takiego. Od razu mówię basik nie jest mój (Geck-O - 2-1), schranz owszem. Sorry jeżeli nie brzmi wystarczająco schranzowato (ale nie mam pojęcia jak oni to kręcą >.<).

[zs]http://www30.zippyshare.com/v/36414748/file.html[/zs]

Ciekaw jestem waszych opinii. Czy może sie przyjąć, czy jednak za dużo szumu? xD
Jak chcecie znać moją opinię, jedyna rzecz która odtrąca w hard tekach to napierdzielający bas który nie gra na jakiejś nucie. Nie licząc tego to brzmi całkiem nieźle ;)

EDIT: Nieco ulepszyłem schranzową część więc zamieniam demko ;)


RE: Schranzstyle - Knifeman - 1.11.2014

nie wiem bo zippy i tak szumi :e

wypowiem się co do drugiej części - zdecydowanie za mało dołu, wyraźny pancz co lubię


RE: Schranzstyle - OProject - 1.11.2014

Dzwine ale fajne, po pierwszym dropie myslalem ze to ma byc szrans a tu taki bas, myślałem ze twój... ale geko widocznie robi lepsze, a szkoda xd
Drugi drop brzmi szrancowo i nawet fajnie, melodia i synth srednio mi sie podoba ale są dobre xd
Demo to demo do miksa sie nie czepiam bo wiem ze i tak zrobisz lepszy... jak skończysz oczywiście, a myśle że warto ;)
Jest juz cos takiego jak tekstyle czy tam mieszanki techno z hardstylem i tez hardtrance z hardtechno xd
Ale dobrze ze robisz co innego... i nie idziesz przy tym w strone cukierków i bik ruumów xd


RE: Schranzstyle - TanterStyleZ - 1.11.2014

Generalnie w schranzu moze byc kazda melodia byle by zachowała spójność ze schranzem itd itd...

Oprócz mojego to drugie wydanie tutaj na podwórku "HARD - TECHNO".... ;P
Myśle że w Schranzu to tak przyzwoicie zaczynać od prędkości 160 BPM i wyżej... choć nie za wysoko (160-180 BPM) mysle ze wystarczy za świat...
Wstawki jak najbardziej widziane w Schranzu to pieknie gra pomiedzy taktami... ;P
Stopka idzie ładnie może być taka też pasuje....zresztą wogóle w Schranzu płaskie stopy głebsze dudnienie basu jest czesto zauważalne....a doregulowanie basu to już różnie czasem u jednego pyka a u drugiego podłoga trzaska...mysle ze moze ciut dolozyc głebszego basidla bo plaski juz jest jako stopa i pyka niezle...


A tu secik do obejrzenia badz przesluchania ze Schranzu który mnie aktualnie jara... i wiele przeróbek w Schranzu zamieszczonych w nim także przeróbeczki ładnie suną na szybsze tempo Schranzu i basidło... ;)
Polecam ewidentnie tym którym basu za mało do posłuchania Mario Ranieriego.. ;)
http://www.youtube.com/watch?v=0nJ6nIX8XGY


RE: Schranzstyle - TanterStyleZ - 12.11.2014

Nie wiem czy dobrze slysze czy z predkoscia jest lepiej tzn wiecej szybciej...takie mam wrazenie...a jesli tak jest to teraz czuje ze slychac tutaj SCHRANZ... ;P Sadze ze 160 BPM-165BPM jest napewno... jesli sie myle to trudno ale strzele sobie... ;P


RE: Schranzstyle - Adamzzz - 12.11.2014

(12.11.2014, 16:39)TanterStyleZ napisał(a): Nie wiem czy dobrze slysze czy z predkoscia jest lepiej tzn wiecej szybciej...takie mam wrazenie...a jesli tak jest to teraz czuje ze slychac tutaj SCHRANZ... ;P Sadze ze 160 BPM-165BPM jest napewno... jesli sie myle to trudno ale strzele sobie... ;P

Nie szczelaj, dobrze myślisz :D Prędkość ustawiłem bardziej pod schranz'e ponieważ jakoś mi nie przechodzi przez myśl hardtek w tempie 150 xD A i hardstajlowcy chyba sie nie obrażą jak będzie trochu szybciej.
Aha, no i wielkie dzięki co do tych uwag powyżej Tanter. Nareszcie jakiś ludź ogarnięty w schranzu xD


RE: Schranzstyle - mumu - 13.11.2014

Podoba mi się Adamzzzie. Jak jazda na na koniu w pełnym umundurowaniu, galopujesz [...tu w miejscu kropek była tak na oko ponad 100 słowna historyjka, ale ponieważ wałek jest nieskończony, wygumuję teraz środkową część, zostawię końcówkę, a resztę dopisze Twoja wyobraźnia...] z kolegami z kuchni w MC Donaldzie.


RE: Schranzstyle - chrisniers - 16.11.2014

Bardzo ciekawy jestem jak będzie brzmieć całość :) ( o ile zamierzasz to skończyć :P )

Bardzo oryginalne podejście (co lubię),
0:13 - 0:25 świetnie to brzmi, co do 0:25 - 0:35 jestem na nie (ten kick mi tam nie pasuje) potem to wyciszenie - bardzo fajne !!

0:38 nadałeś temu niesamowitej prędkości tymi uderzeniami i całość naprawdę brzmi fajnie !
0:49 Heart kocham ten dźwięk !!

melodia też całkiem fajna choć muszę przyznać jakoś mało zwracałem na nią uwagę (chyba tupanie nogą mnie rozpraszało) :)

(31.10.2014, 22:50)Adamzzz napisał(a): Jak chcecie znać moją opinię, jedyna rzecz która odtrąca w hard tekach to napierdzielający bas który nie gra na jakiejś nucie. Nie licząc tego to brzmi całkiem nieźle ;)
<hmm> Popieram w stu procentach <hehe>


Pozdrawiam :)