MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Czy jest mozliwe stworzenie dobrego studio u siebie w pokoju? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Czy jest mozliwe stworzenie dobrego studio u siebie w pokoju? (/temat-czy-jest-mozliwe-stworzenie-dobrego-studio-u-siebie-w-pokoju)



Czy jest mozliwe stworzenie dobrego studio u siebie w pokoju? - FilipMat - 13.11.2014

I np zapraszac tam ludzi, ktorzy chcieliby nagrywac za 20f/h? to pewno taniej niz w innych studio... Jak sie dostane do collegu to chce po nim stworzyc swoje studio i z niego sie utrzymywac, jakby to ruszylo to stworzylbym salki prob ze studiem rowniez, tylko musialbym kae zarobic. Nie wiem jak wygladalaby sytuacja z nagrywaniem wokali w takim pokoju. Zdaje sobie sprawe, ze perkusja powinna byc prawdziwa, ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie w takim amatorskim studio.

Na wynajem pomieszczenia mnie nie bedzie stac na poczatku, wiec to odpada. Jedyne co mam do dyspozycji to pokoj w swoim domu.

Pytam z ciekawosci

Pozdrawiam


RE: Czy jest mozliwe stworzenie dobrego studio u siebie w pokoju? - sowa - 13.11.2014

Nikt normalny nie zapłaci komukolwiek 20 funtów za miks w sypialni czy kuchni.... widze, że masz dużo pomysłów, ale kiepsko z wiedzą. Popatrz sobie na studia w UK ile zarabiają za miksy, nagrania a po pierwsze jakim sprzętem dysponują i kto tam pracuje. Jesteś amatorem bez doświadczeń więc będąc z Tobą szczery... daruj sobie. Jeżeli chcesz iść w realizatorkę to skończ tą szkołę i łaź po studiach i pytaj o staż czy praktyki. Bo bez tego jesteś tylko gościem z komputerem w sypialni z FL czy innym DAWem.


RE: Czy jest mozliwe stworzenie dobrego studio u siebie w pokoju? - FilipMat - 14.11.2014

Studio chce i tak miec, po prostu pytam czy jest mozliwe by na nim zarobic. Dzieki za rady

edit: ale darowac to sobie nie daruje. skoro sa tacy ludzie jak dr dre ktory jest producentem muzycznym, tworzy swoje rzeczy i jeszcze do tego ma swoja firme ze sluchawkami to znaczy ze ja tez moge tak miec, brzmi to szalono, ale mam wyjebane.


RE: Czy jest mozliwe stworzenie dobrego studio u siebie w pokoju? - Revnotes - 14.11.2014

Nie tyle szalenie, co po prostu naiwnie ;)

Dla siebie jak najbardziej warto takie "studio" zorganizować, ale już nie liczyłbym, że jakiś zespół, wykonawca czy nawet muzycy sesyjni będą skorzy dać Ci zarobić. Jeżeli kogoś stać, aby odwiedził studio, to po prostu wybierze jakąś profesjonalną ofertę.

Nie ma jednak tego złego, być może masz jakiś znajomych tworzących muzykę, takie osoby pewnie bardzo chętnie Cię odwiedzą, więc będziesz mógł się pochwalić dobytkiem.


RE: Czy jest mozliwe stworzenie dobrego studio u siebie w pokoju? - Rafau - 14.11.2014

Młode to i ambitne. I bardzo dobrze, ale tutaj też Cię sprowadzę na ziemię, tak jak to zrobił sowa.

Odpowiadając na pytanie: tak, możliwe, ale nie w pokoju. Wyobrażasz sobie przyjmować kogoś, robić z kimś interesy, miksować/masterować tracki a z boku mieć nieposłane łóżko, skarpetki w rogu i zdjęcie dziewczyny na ścianie? Trochę słabo...

Na takie studyjko trzeba przeznaczyć jakieś pomieszczenie, niekoniecznie duże. Ściany wyciszone i dobry odsłuch. Mając umiejętności prędzej bym się wziął za ghost-producing aniżeli udostępnianie komuś studia. Poza tym jak chcesz się brać za takie rzeczy jak promowanie swojej marki najpierw MUSISZ BYĆ ROZPOZNAWALNY. Co chyba oczywiste. Nikt nie będzie podchodził poważnie do jakiegoś noname'a, który chce mieć studio i handlować słuchawkami. :P

Zrób kilka kawałków na poziomie, pokaż że potrafisz, zgromadź z 100k lików na fb, wydaj płytę, miej jakieś supporty, może nawet Twój kawałek niech w radio leci. Wtedy pogadamy.


RE: Czy jest mozliwe stworzenie dobrego studio u siebie w pokoju? - FilipMat - 14.11.2014

Jestescie naprawde w porzadku :P. Wlasnie mialem w planie wynajac pomieszczenie, ale na to mnie nie stac na poczatku.

Dobra, zobaczymy, na razie sie modle zebym sie dostal do collegu :D i zbieram na macbooka

Pozdrawiam i leca repy

e; poza tym nie wiem czy mozliwe jest, zebym cos dobrego stworzyl co zdobyloby 100k lajkow. jestem pewien ze tworzac na samej gitarze klawiszach i perkusji do tego nie dojdzie niestety. To co bym stworzyl, byloby zbyt zwykle prawdopodobnie. Musze sie nauczyc obslugi jakiegos dawa jak chce cokolwiek stworzyc bbez wlasnych syntezatorow i innych dupereli...

To co tworze na gitarze, mnie sie podoba, ale badzmy szczerzy, ja nie umiem grac na niej dobrze, i to co tworze to po prostu zwykly szit, tak mi sie wydaje :)

Pozdro! Kiedys tu wroce i bede robil kawalki ktore niszcza mozg! :D


RE: Czy jest mozliwe stworzenie dobrego studio u siebie w pokoju? - OProject - 14.11.2014

Jak będziesz miał kupe kasy to sobie zrobisz, to w sumie jedyny wymóg hehe xd
Większość producentów ma swoje studio w domu... no ale wiadomo ze nic poza sprzętem tam nie będziesz miał ino wyciszone sciany hehe... no ale jak lubisz spac koło syntezatorów, monitorów to spoko xd


RE: Czy jest mozliwe stworzenie dobrego studio u siebie w pokoju? - Wappa - 14.11.2014

(14.11.2014, 12:03)FilipMat napisał(a): e; poza tym nie wiem czy mozliwe jest, zebym cos dobrego stworzyl co zdobyloby 100k lajkow. jestem pewien ze tworzac na samej gitarze klawiszach i perkusji do tego nie dojdzie niestety.

Jesteś w błędzie, wiele zajebistych utworów powstawało przy pomocy gitary, klawisza i perkusji. Wystarczy mieć na nie oryginalny pomysł i odpowiednie wykonanie. Dodaj do tego zestawienia Jima Morrisona i masz zespół Doors'ów ;) 100k lajków? - 100 mln lajków :)

(14.11.2014, 12:03)FilipMat napisał(a): To co tworze na gitarze, mnie sie podoba, ale badzmy szczerzy, ja nie umiem grac na niej dobrze

i dlatego, że nie umiesz, nie zrobisz kawałka na 100k lajków ;) najwyższy czas na naukę jeśli chcesz coś fajnego zagrać na gitarze (gitara tak pięknym instrumentem <oh> )
btw. gitara nie jest trudna do opanowania ino trza ćwiczyć palce i to dużo ćwiczyć...
nie wiem jak tam sobie radzisz z bębnami i klawiszami ;)

(14.11.2014, 12:03)FilipMat napisał(a): i to co tworze to po prostu zwykly szit, tak mi sie wydaje :)

Najgorzej jak sie komuś coś 'wydaje' ;)

Nie zagłębiłem sie dokładnie jakiej ty muzyki słuchasz i jaką chcesz robić, ale dla przykładu zapytam czy wystarczyło by ci 3 mln? ;)




RE: Czy jest mozliwe stworzenie dobrego studio u siebie w pokoju? - FilipMat - 14.11.2014

Nie podoba mi sie co robi ten gosciu :D. Ja slucham glownie rocka, zaczepiam sie tez o hiphop, lubie mobiego, massive attack album heligoland, buriala, a z rocka to the mars volta, porcupine tree, tool, led zeppelin i takie tam, cos jeszcze bedzie, ale ja generalnie duzo kapel nei slucham, slucham tego co dobre :P.

Zobaczymy, zobaczymy, ja na gitarze sobie gram tak casualowo usiade sobie pobrzdekam z 20-30minut i koncze


RE: Czy jest mozliwe stworzenie dobrego studio u siebie w pokoju? - Rafau - 14.11.2014

Przecież to jest rock.

Z casualowego grania, jak to nazwałeś, to chleba nie będzie. Trzeba zapier***ć. Albo mieć talent.

Pochwal się czymś na forum to Ci niektórzy powiedzą, czy będą z Ciebie ludzie. >D


RE: Czy jest mozliwe stworzenie dobrego studio u siebie w pokoju? - Audionysos - 14.11.2014

(13.11.2014, 17:35)sowa napisał(a): Bo bez tego jesteś tylko gościem z komputerem w sypialni z FL czy innym DAWem.

Co w tym złego? :P


RE: Czy jest mozliwe stworzenie dobrego studio u siebie w pokoju? - sowa - 14.11.2014

(14.11.2014, 17:59)Audionysos napisał(a):
(13.11.2014, 17:35)sowa napisał(a): Bo bez tego jesteś tylko gościem z komputerem w sypialni z FL czy innym DAWem.

Co w tym złego? :P


Nic póki nie zaczniesz nazywać tego "studiem nagrań" i nie zaczniesz oferować swoich funtów za np. 20 funtów.


RE: Czy jest mozliwe stworzenie dobrego studio u siebie w pokoju? - FilipMat - 14.11.2014

(14.11.2014, 14:13)Rafau napisał(a): Przecież to jest rock.

Z casualowego grania, jak to nazwałeś, to chleba nie będzie. Trzeba zapier***ć. Albo mieć talent.

Pochwal się czymś na forum to Ci niektórzy powiedzą, czy będą z Ciebie ludzie. >D

Hehe

Jak sobie wszystko skompletuje, to cos przesle :D. Dzisiaj w robocie wymyslilem, ze najpierw covery na perkusji bede nagrywal, kupie perkusje i mikrofony albo elektroniczna i kamere i wszystko nagram co potrafie zagrac, jest z tego z 30+ coverów, Toola Mars Volty Mastodon Porcupine tree, i wymyslilem tez ze bede bral requesty od ludzi co chca zebym zagral :D. Na perkusji gram ponoc dobrze, ludzie kumpla z ktorym gralem mowili mu ze jestem sick na perkusji i w ogole duzo ludzi sie ponoc podnieca moja gra, takze covery na pewno wypala, jesli beda dobrej jakosci. Nie wiem tylko ile wyswietlen zdolam uzbierac, ale tez paru ludzi mnie pytalo wczesniej, czy mam jakies covery nagrane, gdy zobaczyli jak gram. Ogólnie jeśli chodzi o perke to chce grać w byle jakim zespole, żeby kurwa coś na żywo w końcu zagrać, bo nie grałem na żywo pare lat :/

Pozdro