MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jak uzyskać głos niczym z trailerów filmowych? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Jak uzyskać głos niczym z trailerów filmowych? (/temat-jak-uzyskac-glos-niczym-z-trailerow-filmowych)



Jak uzyskać głos niczym z trailerów filmowych? - dpstudio - 18.11.2014

Witam wszystkich serdecznie.
Od około 7 lat zajmowałem się tworzeniem muzyki na FLstudio i jakoś 4 lata temu zaprzestałem. Nie mam jednak pojęcia jak uzyskać za pomocą wtyczek typowy trailerowski głos (taki jak w amerykańskich zapowiedziach filmowych). Zdaje sobie sprawę, że trzeba się urodzić z takim głosem tak jak np Krzysztof Knapik ;) Ale na pewno są jakieś domowe sposoby aby się choć trochę zbliżyć do filmowego rodzaju głosu ;) Nie chodzi mi tu konkretnie o głos Krzysztofa tylko o coś takiego w 0:11:
https://www.youtube.com/watch?v=1UInrdYIN2E

pozdrawiam

Bardziej mi to pasuje pod Pomoc więc tam przenoszę.
RaNi/Works



RE: Głos niczym z trailerów filmowych - Revnotes - 18.11.2014

Hmm próbowałeś bawić się w warstwowanie, korekcję oraz wokoderami? Nie pamiętam jak się nazywa ta opcja, ale flowski wokoder ma taką opcję, która zmienia barwę z niskiej męskiej do piskliwej kobiecej.


RE: Głos niczym z trailerów filmowych - suds - 18.11.2014

akurat w tym filmiku to jest po prostu niski męski głos, ewentualnie wzmocniony korektorem (i ofc kompresją). ale jeśli celujesz w taki typowy głos z reklam / trailerów, to myślę że będziesz musiał się sporo pobawić właśnie z mocną kompresją i korektorami / exciterami.

swoją drogą, mod ze mnie żaden, ale wydaje mi się że zły dział ;)


RE: Głos niczym z trailerów filmowych - OProject - 18.11.2014

Na pewno musisz mieć dobry głos i dobry mikrofon... z dobrym pasmem bo takim z biedronki czy z laptopa to nie nagrasz Również dobre studio by się przydało xd
Też podobają mi sie takie wokale... myślę że mają podbijany dół korektorem, pewnie kompresje... może lekki distortion, chorus, vocoder jak pisał ravenotes, można też obniżyć trochę pitchem.
Jednak bez dobrego głosu i mikrofonu raczej nie wyjdzie :P
Mozesz też zapłacić za taki wokal w końcu lektorzy z tego żyją :D
Spróbuj jeszcze wtyczek Madshifta, Kerovee
No i tutoriale "How to make movie trailers voice"

Coś ogarniesz ;)


RE: Głos niczym z trailerów filmowych - Audionysos - 19.11.2014

Mi się jednak wydaje, że bez mikrofonu za worek złota się nie objedzie. Możesz się bawić w lekkie piczowanie, eq i kompresje, ale ciężko będzie uzyskać taki ciepły czysty i naturalny głos jeśli nagrasz słabym mikrofonem. Zwłaszcza jeśli ten głos ma być odtwarzany bez żadnego tła. A samo gardło też możesz wytrenować, tylko musisz ćwiczyć.


RE: Głos niczym z trailerów filmowych - Kael - 21.11.2014

Do tego używane są też exitery czy enhancery, jak zwą tak zwą. Wzbogacają głos w te miłe dla ucha niższe składowe, przez co całość brzmi aksamitnie.


RE: Jak uzyskać głos niczym z trailerów filmowych? - skibot - 21.11.2014

no proszę... a jak zadałem pytanie w dziale sprzęt odnośnie zakupu preampu lampowego to się nikt nie odezwał...
Generalnie to trzeba zrobić "uśmiech mariana" korektorem - podbić dół uciąć trochę środka i trochę podnieść górę. Dobrze wcześniej na łąńcuszku efektów zapuścić sobie jakiś enhancer który doda harmonicznych - w listopadowej EiS jest fajny darmowiec - STA Enhancer.
Ale dobrze mieć przede wszystkim dobry mikrofon, tutaj dużo mozna zdziałać mikrofonami lampowymi, ale to kupa kasy.
Od razu skoro jestesmy przy tym temacie to bardzo proszę o poudzielanie się w temacie który założyłem w dziale sprzęt i dotyczy zakupu preampu mikrofonowego.


RE: Jak uzyskać głos niczym z trailerów filmowych? - Audionysos - 22.11.2014

Ja np. do działu sprzęt nawet nie zaglądam bo jedyny sprzęt jaki mam to słuchawki i klawiatura - jedyne egzemplarze jakie miałem w życiu. Więc się na tym nie znam ;)