MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL abyssMB - Czy spotkam Ją dzisiaj? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL abyssMB - Czy spotkam Ją dzisiaj? (/temat-classical-abyssmb-czy-spotkam-ja-dzisiaj)



abyssMB - Czy spotkam Ją dzisiaj? - abyssMB - 22.11.2014

przedstawiam wam ostatni traczek orchestral brzmienia : Sonatina Symphonic Orchestra
i wtyczka Ploque Sforzando, a kompozycja moja :) :

"Czy spotkam Ją dzisiaj?" <zakochany> :



zapraszam do osłuchu i komentarzy


RE: abyssMB - Czy spotkam Ją dzisiaj? - L.G. - 22.11.2014

Dziś może nie, ale kto wie może jutro ;)
Wywal te dzwony na początku, chyba że już ją uśmierciłeś :D
Kompozycja fajna ,ale co do spraw technicznych to Cris może się wypowiedzieć, ja się nie znam na tym stylu.
Pozdro.


RE: abyssMB - Czy spotkam Ją dzisiaj? - Cris - 23.11.2014

Wiesz co, Twój kawałek ma dwie poważne wady, które wpływają na brak tego czego czegoś. Pierwszą z nich jest bardzo duży chaos w sekcji smyczkowej, w zasadzie do momentu gdzie wchodzi motyw główny (czyli do 1:50) to te smyczki tworzą totalny chaos, gdzie nie czuć w ogóle który instrument prowadzi. Do głównego motywu brakuje tego drive'u który nas ciągnie dalej. W momencie wyciszenia jest w sumie podobnie, z tą różnicą że tutaj brakuje głównej wyrazistej melodii głównej, która ma na celu zainteresowanie słuchacza i podanie mu "obiadu" czyli Twojego przekazu. No i potem wchodzi main theme, a on juz niesie jakiś drive i przekaz który jest fajny i niestandardowy tonacyjnie. Druga sprawa to są niepotrzebnie zupełnie perkusjonalia, jak już wcześniej LG wspomniał dzwony na początku, potem jakieś marakasy (nie pamietam dokładnie jak to się nazywało) jakieś trójkąty, kowadła. One wchodzą szczerze mówiąc z dupy i brzydko mówiąc gówno dają, bo ani nie określają fraz w utworze, ani nie robią płynnego przejścia, gdyż Ty tutaj nie używasz talerzy wcale, a one raz że zawsze są dobrym przekaźnikiem wysokich częstotliwości do miksu, a dwa ze zawsze one są najlepszym i najprostszym łącznikiem fraz w utworze. Ode mnie za motyw główny masz plus, ale całość utworu to 5+/10 I odpowiedź na pytanie : Nawet jeśli spotkasz, to ona Cie nie usatysfakcjonuje, bo jaki kawałek taka i ona.


RE: abyssMB - Czy spotkam Ją dzisiaj? - mlodyjaa - 26.11.2014

Niezłe mi się podoba! :)


RE: abyssMB - Czy spotkam Ją dzisiaj? - CaffeineMC - 27.11.2014

dalem 3 a wyszły 4, moze jednak mi sie troche podobala, hłe hłe hłe

a tak na serio gra całkeim nieźle, tylko zabrakło ewidentnie pomysłu nas wykończenie, jakbyś zajarał się tą barwą skrzypcopodobną, wg mnie kawalek ma potencjał żeby go na spokojnie skończyć


RE: abyssMB - Czy spotkam Ją dzisiaj? - R3haB - 30.11.2014

No cóż, większość kawałka oparłeś na smyczkach, co jest bardzo ciekawym zabiegiem, jednakże w pewnym momencie wszystko to zaczyna się zlewać i robi się taka mieszanina, w której nie wiadomo co i jak. Prawdziwej perkusji nie użyłeś prawie wcale, rozumiem iż było to celowe działanie, ale mógłbyś w sumie pokusić się o hihaty, dodałyby one trochę tego czegoś dla utworu. Szczerze - motyw mnie nie porwał, ale widać że miałeś pomysł na kawałek i zrealizowałeś go, jednak to chyba nie ta droga. Myślę jednak, że pracując w tym stylu, w końcu dojdziesz do perfekcji ;) PS. Cris, za tą puentę dostajesz + :D


RE: abyssMB - Czy spotkam Ją dzisiaj? - abyssMB - 4.12.2014

Dzięki za odsłuch i komentarze , że tak powiem ostro pojechał Cris ale w sumie ma rację, że użyte perkusjonalia są do wywalenia bo nie pasują , popracuje jeszcze nad talerzami , zależało mi na wykorzystaniu brzmień dostępnych w bibliotece sonatiny symphonic orchestry - by przypominało to normalną orkiestrę symphoniczną więc w kwestii hatów nie poszaleję, ale popracuje jeszcze nad tym kawałkiem. Co do chaosu w smyczkach na początku z brakiem instrumentu prowadzącego - ma to być taka metafora , kiedy idę ulica mijam tłum ludzi uwagi nie przykuwa nikt dopiero kiedy widzę Ją to widzę blask wokół niej i sytuacja się klaruje. Co do wykończenia CaffeineMC masz racje kompletnie zabrakło mi pomysłu. Jeszcze raz dzięki za odsłuch. Postaram się wrzucić poprawiona wersję