MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Squeezer Of Tears - Rain Of Tears - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Squeezer Of Tears - Rain Of Tears (/temat-progressive-squeezer-of-tears-rain-of-tears)



Squeezer Of Tears - Rain Of Tears - eimear - 28.11.2014

Cześć ! No nareszcie! Ukończyliśmy pierwszy kawałek ^^
ukończyliśmy bo od 01 listopada razem we 3 - Kamil, Aga i Ja tworzymy SOT Kiss
https://www.facebook.com/SqueezerOfTears.06R
to jest previev ;-)

Squeezer Of Tears - Rain Of Tears

“ Rain of tears”

Another rainy day…
Everything is so sad around -
But after the rain again
the sun will rise ….
Will not be so bad.
It's not the end.
Rain is the beginning of everything.
Everything is born again…..

Let the tears
falling down of Heaven.
Falling down for us now…
I want to see:
like everything flourishes
as everything moves
rain gives relief
So let's
raining tears…..




RE: Squeezer Of Tears - Rain Of Tears - Rafau - 28.11.2014

Brejki fajne, klimatyczne. Może trochę za mało się dzieje. Wokal trochę za suchy moim zdaniem, można by go było coś przyefektować. Technicznie wszystko mi się podoba. Bardzo ładnie. Chciałbym jednak usłyszeć jakąś dłuższą część intro, albo dropa.

Mam nadzieję, że ludzi w robocie i dlatego nie ma komentarzy, bo taki track a tutaj pusto. ;P

5/5


RE: Squeezer Of Tears - Rain Of Tears - meatBall - 28.11.2014

przyznam, iż jestem nieco wpieniony... za te ucięte dropy :D
ślicznie, zajebista robota !!! co do wokalu, to momentami jest chyba odrobinę za głośno, coś w tym stylu, takie mam odczucie :] ale ogólnie świetny klimat, w drugim parcie normalnie mistrzostwo !:D chcę dropa, gdzie to kupić w całości ? :]

pozdro 5


RE: Squeezer Of Tears - Rain Of Tears - eimear - 28.11.2014

macie rację Panowie :) wokal ciut ściszę, jednak co kilkanaście uszu to nie dwa :D

no powiem Ci, że drop po brejku wkręca, a po przejsciu zmienia się na (mim zdaniem) jeszcze fajniejszy, niestety postanowiliśmy nie sprzedawać (pokazywać) wszystkiego od razu.
Nigdzie się nie kupi, każde z nas zawiesiło swoje indywidualne produkowanie kosztem.. albumu
to pierwszy utwór ;)


RE: Squeezer Of Tears - Rain Of Tears - cinekkk1 - 28.11.2014

Puściłem sobie bez zbytniego zagłębiania się w szeczegóły za pierwszym razem, i fajnie gra, musze przyznać. Szczególnie udane gitarki, i wstawki wokalowe, chordy też spoko. 1:46 wokal nieco za głośno chyba, a tak poza tym brzmi to ciekawie.


RE: Squeezer Of Tears - Rain Of Tears - R3haB - 30.11.2014

Ładnie w tle, ale to ucięcie dropa mnie zwyczajnie zniesmaczyło. Vocal ścisz i dodaj jeszcze kilka efektów, bo jest jeszcze trochę płaski. Myślę, że wyciśniecie dużo z tego kawałka, ale na razie jakoś nie mogę dać szerszej oceny ;)


RE: Squeezer Of Tears - Rain Of Tears - veentyler - 3.12.2014

jak dla mnie bomba, bardzo fajny spokojny klimat , ale faktycznie ciut za glosno :)


RE: Squeezer Of Tears - Rain Of Tears - Maison - 9.12.2014

Uwielbiam tego typu klimaty, spokojny progressive i ta gitarka super, według mnie technicznie to niema do czego się przyczepić, może faktycznie ten wolak za głośno, z niecierpliwością czekam na wasz album:)!


RE: Squeezer Of Tears - Rain Of Tears - Druii - 10.12.2014

A ja chcę zwrócić uwagę na coś innego.
Dopiero teraz odsłuchałem tracka (którym właśnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony), ze względu na alias, który jest wg mnie strasznie kiczowaty. Po pierwsze już samo nazywanie się (w dosłownym tłumaczeniu z angielskiego) "Wyciskacz łez", jest dla mnie nietrafne i pretensjonalne. Trochę tak jakby nazwać się, "Soul-Touchers" albo "Muzyka, która zjeży ci włosy na całym ciele i przyprawi o dreszcze", w odpowiednim skrócie i przetłumaczeniu ("Shiversmaker" / w waszym wydaniu "Maker of Shivers"). No i właśnie - bardzo możliwe, że zrobiliście to celowo, ale jeśli nie to tylko wspomnę: idiom "wyciskacz łez" to po angielsku "Tearjerker".
Niestety tekst mnie również nie przekonuje (przynajmniej ten, który tu napisałeś) - jest wg mnie zbiorem najprostszych skojarzeń, a jeszcze jest miejscami niepoprawny gramatycznie.
Wiem, że w tym gatunku dosyć często (acz rzadziej niż w komercyjnych EDMokupach) teksty są raczej proste, często udające tylko coś głębszego, ale wydaje mi się, że nie tędy droga.

Wytłumaczenie, hmm...
Nie siliłbym się na taki wpis, gdyby to był pierwszy Twój/Wasz kawałek, a problem, o którym mówię pierwszym takim zjawiskiem na forum.
(que, ku*wa, o co mu chodzi ???) - już tłumaczę :). Nieraz przeglądając nowe tematy na forum, po prostu niektóre tytuły aż odpychają kursor. Możnaby się tutaj pokusić o usprawiedliwienie typu "nie oceniaj książki po okładce" itp itd, ale zwłaszcza w naszej branży ta okładka często decyduje o tym, do jak wielu odbiorców treść dotrze.
Teraz na potrzeby tej mojej odpowiedzi zrobiłem krótki, 10-minutowy research po kawałkach na forum (tylko trancowym, sic!). Parę przykładów tytułów:
"Beautiful Imagination", "Summer Light", "Beautiful Place", "Fight About Dreams" (!!!???), "In The Light Of The Sun", "Creativity Without Borders" :D, "Silent Forest", "The Truth", "The Next Beginning", "Above Clouds", "Sadness", "Green Grass", "Sound of Heaven", "Tears of Pain", "Your Live" (?), "Stars in the Sky".
Innymi słowy, dla niektórych recepta na tytuł to
- weź coś o smutku
- dodaj coś o nieskończoności
- zalej "pięknem"
- posyp "prawdą"
- gotować przez 2 minuty w zbiorze wyrażeń opisujących nieboskłon
- (opcjonalnie) dla smaku można dodać: silent, painful, light; ewentualnie posypać coś o powstaniu czy odrodzeniu
Niestety patrząc na wasz tekst, niewiele on odbiega od powyższych kryteriów.


Podsumowując:
Nie odbierajcie proszę tego wpisu jako atak akurat na to dzieło. 95% ludzi i wpisów tutaj dotyczy tylko stron technicznych, prawie nikt nie patrzy na ludzką, humanistyczną, artystyczną stronę kawałków (znowu 90% tracków tutaj to kawałki bez tekstów, a tytułami, czy aliasami się mało kto przejmuje, kiedy ma się braki techniczne).
W tym kawałku (i projekcie) widzę duży potencjał (inaczej bym tyle czasu nie spędził na pisanie komentarza :P), jednak jeśli celujecie wysoko, to nie zapominajcie o całej reszcie wychodzącej poza "techniczność".
Widzę duży progres, trzymam kciuki i działajcie.
Ode mnie 4/5, minus za banalny tekst i alias.

Pozdrawiam


RE: Squeezer Of Tears - Rain Of Tears - Revnotes - 14.12.2014

Faktycznie w takiej konfiguracji alias brzmi zabawnie, ale ja nie zamierzam o tym ciągnąć dyskusji. Utwór brzmi bardzo zgrabnie, ale sybilianty są zdecydowanie zbyt mocne. Na głośnikach można je znieść, ale na słuchawkach, to już grozi kalectwem. Ładnie laska śpiewa, ale tym razem nie przekonał mnie motyw. Dziwne, bo zawsze uważałem, że robisz jedne z najlepszych motywów z pośród znanych mi osób, ale kulałeś z techniką, a teraz to się tak jakby powoli odwraca.


RE: Squeezer Of Tears - Rain Of Tears - eimear - 14.12.2014

od jakiegoś czasu, jestem od czegoś innego jak motywy ;-)
ja je rozbudowuje ale fundament i pomysł pozostaje taki jaki był koncept
do nazwy się nie tykałem ;-) do tekstów również
ale to przecież w każdej chwili można zmienić.
dzięki chłopaki

Ps* tak sobie teraz pomyślałem.. nazwa nie jest przecież żadnym wyznacznikiem
lubię tatara i ciasto murzynek ;-) weź to wytłumacz komuś z zagranicy
zjadłem murzynka