MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Narkotyki w muzyce (sztuce) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Narkotyki w muzyce (sztuce) (/temat-narkotyki-w-muzyce-sztuce)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Narkotyki w muzyce (sztuce) - BioMechanic - 23.03.2012

siema
pomyślałem, że może być to temat na temat >

czy czerpiecie jakieś inspiracje z psychedelicznych doświadczeń ? może jest jakiś narkotyk (legalny lub nie...nikotyna, kofeina, alkohol itp również...), który Wam towarzyszy podczas tworzenia i pomaga myśleć, uspokoić się , skupić, zebrać energię czy cokolwiek ;> ?

u mnie do rytuału należy ganda i yerba mate .. .pierwsze działa jak equalizer - pozwala obciąć niepotrzebne pasma myśli i podbić pasma odpowiadające za muzykę. .. yerba to taki kompresor. .

sporadyczne psychedeliczne doświadczenia też mają wpływ, ale bardziej pośredni. .wpływają w szczególności na całokształt życia .. na postrzeganie świata.. .no a to oczywiście się odbija na muzyce. ..




RE: Narkotyki w muzyce (sztuce) - K.o.N - 23.03.2012

Ja korzystam z Yearmixów Armina. ;) Są tak świetne że przenoszę mnie w świat zbudowany z własnych marzeń i ambicji :)


RE: Narkotyki w muzyce (sztuce) - sowa - 23.03.2012

obcuję z jednym i drugim aczkolwiek jeżeli chodzi o produkcję to zdecydowanie Yerba... ja mam ogólnie problemy z koncentracją... byle pierdół mnie rozprasza a kiedy jest obok mnie yerba zwłaszcza jakaś mocna to odlatuje i godziny przed DAWem lecą jak minuty :D ale niestety Yerba mi się skończyła parę dni temu a problemy finansowe są... tak więc będzie niestety ciężko bez Yerba Power :/ ostatnio tabaka mnie zainteresowała... pudełko kosztuje grosze no i jest legalna :) ale to chyba raczej stuff na imprezy


E: zodiak oglądając Twój film domyślałem się, że czymś się "dopalasz" :D


RE: Narkotyki w muzyce (sztuce) - BioMechanic - 23.03.2012

noo mocne klasyczne najlepsze .. . najlepiej mi wchodzą paragwajki. .zapas się kończy, ale mam w skarpecie na czarną godzinę... coś więc będzie na nowe zamówienie ;] ..można nie jeść ale mate musi być >>

o> nie myślałem, że to aż tak widać ;]> ale to chyba dobrze.. obszary nieświadomości również zasługują na przenikanie do tych obszarów poprzez sztukę >>:}


RE: Narkotyki w muzyce (sztuce) - MDKW - 24.03.2012

W dniach, w ktorych jestem w studio nawet swinstwa nie tykam. Nawet alkoholu nie. Uzywam tego wszystkiego tylko, jesli mixuje koncerty lol
Niestety wiekszosc moich dni polega na ogarnianiu miliona spraw zwiazanych z muzyka, takze czystosc umyslu mi sie przydaje,bardzo.


RE: Narkotyki w muzyce (sztuce) - Marrel - 24.03.2012

Niczego nigdy nie brałem i nie mam zamiaru...ale jest jedna rzecz, która mnie ożywia pobudza do działania i momentami czuje napływ weny...

Kawa :D


RE: Narkotyki w muzyce (sztuce) - Monita★ - 26.03.2012

(24.03.2012, 9:44)Marrel napisał(a): Niczego nigdy nie brałem i nie mam zamiaru...ale jest jedna rzecz, która mnie ożywia pobudza do działania i momentami czuje napływ weny...

Kawa :D

brawo dla Ciebie. ;)


RE: Narkotyki w muzyce (sztuce) - MDKW - 26.03.2012

(24.03.2012, 9:44)Marrel napisał(a): Niczego nigdy nie brałem i nie mam zamiaru...ale jest jedna rzecz, która mnie ożywia pobudza do działania i momentami czuje napływ weny...

Kawa :D



Kawa, syrop - dwie rzeczy ktore sprawiaja ze jestem senny



RE: Narkotyki w muzyce (sztuce) - BioMechanic - 26.03.2012

czym jest kofeina zawarta w kawie jak nie narkotykiem ? tyle , że jakiś człowiek powiedział,że jest legalna. .
i mnie również kawa usypia i na żołądek ciśnie ;>. .. ciekawe, bo yerba też zawiera kofeinę, ale w tej kompozycji jakoś lepiej działa. .

a co do stwierdzenia "niczego nie bralem i nie mam zamiaru" . . Twoja strata > ja bym nie chciał umrzeć nie doświadczając tych niesamowitych stanów ;} . .też byś tak twierdził po doświadczeniu psychedelicznym.
ale oczywiście szanuję Twoje podejście >>>


RE: Narkotyki w muzyce (sztuce) - MDKW - 26.03.2012

(26.03.2012, 20:58)zodiak napisał(a): a co do stwierdzenia "niczego nie bralem i nie mam zamiaru" . . Twoja strata > ja bym nie chciał umrzeć nie doświadczając tych niesamowitych stanów ;} . .też byś tak twierdził po doświadczeniu psychedelicznym.
ale oczywiście szanuję Twoje podejście >>>


O kim mowisz?








RE: Narkotyki w muzyce (sztuce) - BioMechanic - 26.03.2012

(26.03.2012, 20:58)MDKW napisał(a): O kim mowisz?

sory zamotałem. .. chodziło mi o wypowiedź Marrela . >


RE: Narkotyki w muzyce (sztuce) - MDKW - 26.03.2012

(26.03.2012, 21:08)zodiak napisał(a):
(26.03.2012, 20:58)MDKW napisał(a): O kim mowisz?

sory zamotałem. .. chodziło mi o wypowiedź Marrela . >


LOL, sorry, pomylilem Was z wzgledu na czarno-biale avatary.



RE: Narkotyki w muzyce (sztuce) - 9lives - 26.03.2012

A co to jest ja Yerba...? I nie ma jeszcze w Polsce narkotyków legalnych. Po marihuanie nie mógłbym pracować w fl'u bo jeśli nie ma imprezy to strasznie mnie muli. Jeśli miałbym określony termin na skończenie np. remixu (do jutra rana) to wtedy amfetamina i mogę tłuc muze całą noc. Innych rzeczy nie brałem więc nie wiem.


RE: Narkotyki w muzyce (sztuce) - BioMechanic - 26.03.2012

(26.03.2012, 22:10)Slashlove napisał(a): A co to jest ja Yerba...? I nie ma jeszcze w Polsce narkotyków legalnych. Po marihuanie nie mógłbym pracować w fl'u bo jeśli nie ma imprezy to strasznie mnie muli. Jeśli miałbym określony termin na skończenie np. remixu (do jutra rana) to wtedy amfetamina i mogę tłuc muze całą noc. Innych rzeczy nie brałem więc nie wiem.

Yerba mate to susz lisci i patyczkow (lub same liscie) ostrokrzewu paragwajskiego .. . pije sie podobnie jak herbate. popularna szczegolnie w ameryce poludniowej. ma wiele witamin , przyjemnie pobudza i takie tam. ..

narkotyki w polsce sa legalne, ale nie mozna tak mowic, bo... oficjalnie narkotyki w polsce sa nielegalne. .. alkohole, nikotyna, kofeina. .. <--- to sa legalne narkotyki. .. jednak, by byly legalne musza byc uzywkami .>> taki surrealizm.

a amfetamina jest nie dla mnie. .raczej jestem za obszarami nieswiadomosci .


RE: Narkotyki w muzyce (sztuce) - sowa - 26.03.2012

teraz wszystko może być narkotykiem... nawet komputer... co do Yerby ja wolę pić w tradycyjny sposób palo santo i bombilla :D jest klimacik :)


RE: Narkotyki w muzyce (sztuce) - Monita★ - 26.03.2012

zdecydowanie pobudzająco działa kryształ (metaamfa). Pobudza ale nie ogłupia , pozwala na wyczucie dźwięków dość intensywnie , jedynym minusem jest dość częste rozmycie kształtów ale to tylko wtedy gdy jesteś odwodniony. Zjazd bywa niespodziewany. Marysia sama działa usypiająco ale jeśli stosuje się ją w wymierzonych dawkach zamiennie z alko , to jest dobra używka na imprezy, przynajmniej jak na mój organizm. Nie zdarzyło mi zasnąć w klubie po Marysi :D


RE: Narkotyki w muzyce (sztuce) - BioMechanic - 26.03.2012

(26.03.2012, 22:37)sowa napisał(a): teraz wszystko może być narkotykiem... nawet komputer... co do Yerby ja wolę pić w tradycyjny sposób palo santo i bombilla :D jest klimacik :)

noo oczywiscie. .. jak herbate mialem na mysli, ze sie zasypuje, woda wyciaga wnetrznosci i sie je pochlania wraz z woda. ..to takie uproszczenie . . rytual byc musi . termos , termometr i od poludnia do nocy . .


RE: Narkotyki w muzyce (sztuce) - Bootyshine - 27.03.2012

Narkotykow nie xD Choc sowa skusil mnie tą Yerba ^^ Jakies skutki uboczne tego?
Na razie tylko kawe badz tigery itp uzywam. Przede wszysktim zeby nie usnac w nocy troche to glupie ale lubie w nocy robic bity xD Cisza wkolo i mozna sie skupic ^^


RE: Narkotyki w muzyce (sztuce) - sowa - 27.03.2012

cóż skutkami ubocznymi mogą być częste wizyty w wc bo jest dość moczopędne... bynajmniej na mnie tak działa :D ale tam żadnych jazd nie ma czy coś haha po prostu pobudza i daje powera :D Yerba jest dobra do nauki bo pomaga w koncentracji o i w diecie bo zmniejsza apetyt :) ogólnie polecam wszystkim... na początku można się zrazić biorąc łyczka pierwszy raz bo ponoć smakuje jak pety xd ale gwarantuje, ze to pierwsze odczucia później Yerba nabiera smaku :d


RE: Narkotyki w muzyce (sztuce) - SecretRank - 27.03.2012

LSD biorę.