MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Ćwiczenia w tworzeniu breaków. Jakieś wzorce? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Ćwiczenia w tworzeniu breaków. Jakieś wzorce? (/temat-cwiczenia-w-tworzeniu-breakow-jakies-wzorce)



Ćwiczenia w tworzeniu breaków. Jakieś wzorce? - Xorbolanid - 13.12.2014

Mógłby ktoś podać utwory z gatunku dnb które mogłyby posłużyć mi jako wzór do kreowania mojego dźwięku?

Ok, czego szukam to utwory z ciekawą linią perkusyjną lub bassową. Ogólnie mówiąc potrzebuje zobaczyć na pewne elementy breaku, bassu - jak to można zrobić. Poeksperymentować potem na swój sposób, spróbować odtworzyć - czyli takie tam ćwiczenia.

Jeżeli są jakieś filmiki instruktażowe, to w sumie tez nadawały by się tutaj.


RE: Ćwiczenia w tworzeniu breaków. Jakieś wzorce? - Impakt - 13.12.2014





Playerki
LocoMatt



RE: Ćwiczenia w tworzeniu breaków. Jakieś wzorce? - Wizzardius - 13.12.2014

DnB?


Jeśli to sie zalicza do DnB, to łap według mnie mega dobra i klimatyczną melodie ;d

Jeśli nie chodziło o to, to sorry za spam ;d


RE: Ćwiczenia w tworzeniu breaków. Jakieś wzorce? - Impakt - 13.12.2014

jeszcze to


a w jaki podgatunek celujesz?


RE: Ćwiczenia w tworzeniu breaków. Jakieś wzorce? - Xorbolanid - 13.12.2014

Po moich utworach można stwierdzić ze jest ciekły. Ale ćwiczę siebie by robić bardziej złożone linie melodyjne i perkusyjne. Więc muszę mieć jakieś wzorce. Ogólnie lubie pendulum. Ale u nich to perkusja nie jest jakoś rozwinięta, więc tak. Chyba coś w granicach neuro i liquid.


RE: Ćwiczenia w tworzeniu breaków. Jakieś wzorce? - suds - 13.12.2014

Venetian Snares - Szamar Madar
Venetian Snares - Hajnal
Wisp - Hall Of Kings
Wisp - Lyftgeswenced
65daysofstatic - 65 Doesn't Understand You
The Flashbulb - Undiscovered Colors
The Flashbulb - Lawn Wake IX i inne starsze jego kawałki

nie do końca dnb, ale można wiele wyciągnąć ;)


RE: Ćwiczenia w tworzeniu breaków. Jakieś wzorce? - future villain - 13.12.2014

Kawałki Evol Intent udowadniają że nie trzeba bać się odrobiny glitch'u.


Łatwo jest opisać perkusję NickBee, jest lekka, żywa i ruchliwa.



Oczywiście, poza nimi jest jeszcze Noisia i Billain, ale też oldschool'owi wymiatacze jak Goldie czy Ed Rush & Optical.


RE: Ćwiczenia w tworzeniu breaków. Jakieś wzorce? - Impakt - 13.12.2014


jeszcze to znalazlem


RE: Ćwiczenia w tworzeniu breaków. Jakieś wzorce? - Zirds - 14.12.2014

(13.12.2014, 15:15)suds napisał(a): Venetian Snares - Szamar Madar
Venetian Snares - Hajnal
Wisp - Hall Of Kings
Wisp - Lyftgeswenced
65daysofstatic - 65 Doesn't Understand You
The Flashbulb - Undiscovered Colors
The Flashbulb - Lawn Wake IX i inne starsze jego kawałki

nie do końca dnb, ale można wiele wyciągnąć ;)

Dwa ostatnie mam w oryginale :)

z Dnb to polecam BOP, MAV.. ogólnie polecam zapoznać się ze stroną na FB https://www.facebook.com/atmoteka
może u nich coś znajdziesz ciekawego :)


RE: Ćwiczenia w tworzeniu breaków. Jakieś wzorce? - F.P.P - 14.12.2014

Na początek musiał byś się sprecyzować w jaki konkretny pod gatunek celujesz. Ponieważ w DnB-owe utwory różnią się kolosalnie pod względem nastroju, klimatu każdy ma inne cechy, gatunek kontrastu. A liquid dnb i neurofunk to skrajności więc się zdecyduj ?. To właśnie w liquid jest prostsza budowa, nie mówiąc już o UK produkcjach gdzie nie słychać nic co dzieje się w najwyższym paśmie . Ja na twoim miejscu cofnął bym się do lat 90, żeby odnaleźć się w tym gatunku, i wyrobić swój styl. Ja mogę polecić, Bad Taste Recordings, Critical Music - Nowoczesne podejście do tematu, nietypowe techniki linie basowe które czeszą włosy na głowie, dobry klimat.








RE: Ćwiczenia w tworzeniu breaków. Jakieś wzorce? - Xorbolanid - 14.12.2014

raczej mi ogólnie chodzi żeby moja perkusja nie była taka uboga, nauczyć się ją rozwijać, by bardziej przypominała takie eksperymentowanie z nią, z naznaczeniem głównej stopy i werbla. Grownle i reese bass to musiałbym też sobie doszlifować. Ale ogólnie sam siebie ci nie sprecyzuje, ponieważ lubie ten mocny bass przy neuro oraz bardzo rozbudowaną perkusję jak w przypadku eksperymentalnej muzyki.

Brakuje mi tylko wzorców do ćwiczenia, eksperymentowania, w jakim kierunku mam iść.


RE: Ćwiczenia w tworzeniu breaków. Jakieś wzorce? - Grisha - 14.12.2014

a nie lepiej Ci wyjdzie, jak posłuchasz sobie jakichs nagrań funkowych, jazzowych, tudzież jakiegoś alternatywnego rocka, gdzie perkusiści potrafia wygrywac na bębnach zakręcone rytmy ?


RE: Ćwiczenia w tworzeniu breaków. Jakieś wzorce? - suds - 14.12.2014

@up: też dobra rada - w końcu skąd wziął się amen break?



1969 rok


RE: Ćwiczenia w tworzeniu breaków. Jakieś wzorce? - Zirds - 16.12.2014

Polecam poszperać w yt i poszukać filmu o nazwie "history of dnb breaks" albo wariacji typu " history of amen break".