MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Nelldie - Pierwszy Utwór - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Nelldie - Pierwszy Utwór (/temat-trance-nelldie-pierwszy-utwor)



Nelldie - Pierwszy Utwór - Nelldie - 13.12.2014

Jou! xd

Nie wiem co napisać , bo jeszcze mało co ograniam xd Jedyne co to mogę zaprezentować właśnie to demo lekcji produkcji muzyki :P
Chciałam zrobić hands-up , ale nie umiem i wyszło takie coś xd






RE: Nelldie - Pierwszy Utwór - Impakt - 13.12.2014

jakios brzmi dziwne w opor, zmiksowane lipnie


RE: Nelldie - Pierwszy Utwór - Mich - 13.12.2014

Dziwny ten lead i perkusja tak na początku jakby losowo gra. Słaby miks, ale nie jest źle, potem się nawet ciekawie rozkręca, czekam na fulla! :D


RE: Nelldie - Pierwszy Utwór - OProject - 13.12.2014

PATOLA xd <oh>
Nawet nie jest tak źle... jakieś tam ręce i stopy są...chociaż brzmi bardziej jak chillout/trance niż hands up jak dla mnie xd
Jak na pierwszy raz to spoko, nie ma co tu dużo pisać bo lata nauki przed tobą tak jak i przed nami wszystkimi xd
Pianinko fajne (pewnie nie twoje xd)
Lead jakiś taki, słabo wykręcony? bas to samo trochę brudny.
Miks kuleje, robiłaś w pośpiechu a to się trzeba przyłożyć i miksować godzinami najlepiej jakiś czas xd
Gdyby poprawić miks to nawet spoko, czilałt jak znalazł :D
No a teraz za robotę się bierz i będzie tylko lepiej, wystarczy wytrwałość i systematyczna nauka ;)
*******************************************
A teraz trochę ode mnie... to mój 1000 post... <oh> miałem napisać jakiś inny post, ale skoro patola dała traka to nie mogę ominąć takiej okazji xd więc z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim, Loco, Knifemanowi, Adamzzzowi, Headwave, Trustedowi, Fl Fanowi, Nell... i wszystkim zielonym, czerwonym, niebieskim, fioletowym i żółtemu xd
za wspólne chwile spędzone na forum i na szołtboksie, dziękuje tym którzy czytali moje posty xd i tym którzy dali plusy itp. xd xd
Bez was mnie tu by nie było... forum dużo daje jeżeli chodzi o tworzenie, można się dzielić, uczyć, pomagać i dzięki temu chce się tworzyć, można poznać ludzi i wgl. super fajno :* <tuli>
Dobra nie wiem co dalej pisać najwyżej z-edytuje :D
Życzę wam i sobie sukcesów w muzyce i życiu i przede wszystkim weny xd
Nic teraz dalej trzeba no-lajfic i dobijać do 2000, 2003 post mam nadzieje ze będzie już z jakimś wydaniem najlepiej na winylu:D
Sory za offtop, nie banujcie xd
Pozdro 303 :D
i xd na koniec

Naucz się ortografii xD - pogrubione = poprawione
LocoMatt



RE: Nelldie - Pierwszy Utwór - Drumaholic - 13.12.2014

Jak na pierwszą produkcję to tragedii nie ma. Ten pierwszy synth ma chyba za duże reso na filtrze i dlatego tak dziwnie brzmi. Cały mix zupełnie nie ma jajec, tzn. stopa jakaś kartonowa, bas nie ma mięsa, pady 0 przestrzeni, perkusja nic nie buja. Nie możesz skupiać się na losowej stopie, dziwnym snarze i jednym hacie. Musisz bardziej eksperymentować z perkusjonaliami, budować jakiś groove, żeby to miało ręce i nogi. Same barwy bardzo powtarzalne, niczym się nie wyróżniają. Na koniec dodam, że mało tego w tym mixie. Trza bardziej rozbudowywać przestrzeń, jakieś przeszkadzajki, arpy w tle, fx'y..


Chociaż nie fałszuje :P


RE: Nelldie - Pierwszy Utwór - RaNi/Works - 13.12.2014

Osobiście nie sądziłem że doczekam się twojej pierwszej produkcji XD

Jedyne błędy dotyczą techniki. Presecik (własny) bassline'u jest zbyt jak to Old powiedział... Brudny.
Żeby ulepszyć jego jakość powinnaś zmniejszyć pasmo średnich i nieco niższych częstotliwości i uwydatnić Bass i Sub pozbyć się przerw w BL i np zastosować lekki sidechain (w sumie med ci powie XD)
Lead jest... Niedokończony? Słychać braki niż preseta :D

Melodyjnie jest prawidłowo... Przynajmniej nie fałszuje XD


RE: Nelldie - Pierwszy Utwór - T-Sted - 13.12.2014

Także ten. Mamy dżender w przedszkolach i równouprawnienie płci więc nie widzę powodów, aby potraktować Cię inaczej niż początkującego producenta muzyki elektronicznej.
Już to wszyscy napisali - więc dopiszę i ja. Stopa - kartonowa, do tego ma sporo tego niskiego dołu - poniżej 50 Hz. To trochę zamula całość. Kartonowość jednak jest skutkiem tłumienia dołu (ale tego ciut "wyższego" dołu) i słychać dopiero częstotliwości około 300-400 Hz, a tam tego "kartonu" jest dużo. Co możesz zrobić by temu zaradzić? Staraj się użyć korektora tak - by odfiltrowywać dół tam gdzie nie jest on potrzebny (to jest praktycznie w każdym synth'u za wyjątkiem basu i stopy). Na basie stosuj sidechain. Powinno być lepiej - ale sporo zależy również od samego preseta stopy.
Perkusja nie bardzo napędza utwór (jeśli można byłoby to w ogóle tak nazwać). Brzmi trochę tak jakbyś zgniotła ją kompresorem. Samo jej ułożenie - oryginalne.
Bas słabo słyszalny i gra z... boku? Jeśli tak to nie rób tego raczej, przynajmniej nie teraz. W ogóle z dołem miksu często jest problem u początkujących - albo jest przeładowany, albo go mówiąc wprost - nie ma. Więc nie martw się. Umiejętności to kwestia czasu spędzonego w dawie i zaangażowania. Nikt nie rodzi się z tym.

Melodyjnie... wiesz ten synth z początku to przypomina mi ten z Age of love - Age of love :D takie miałem skojarzenie od początku. Pianino może być, aczkolwiek jestem zwolennikiem większych pogłosów. Fałszów nie ma.

Chyba tyle. A, mój pierwszy kawałek był dużo gorszy :D
To teraz czekam na jakiś bangier od Ciebie ;P

Pozdrawiam.


RE: Nelldie - Pierwszy Utwór - R3haB - 13.12.2014

Jeśli jest to twój pierwszy utwór, to jestem pod wrażeniem. U mnie nie wyglądało to tak kolorowo. U Ciebie największy problem leży w miksie, co już zdążyłaś zauważyć, ubogo jest także perkusyjnie. Na hendzap to to nie pasuje, ale trance można by było z tego zrobić. Melodyjnie jakoś Ci to wyszło, jeśli dalej będziesz tak solidnie pracować - będzie czego słuchać ;) pozdrawiam!


RE: Nelldie - Pierwszy Utwór - Spidfirerz - 14.12.2014

Na poczatek chciałbym z tego miejsca pozdrowic moja całą rodzinę i wszystkich przyjaciół xd . W ogole to patola z wami wszystkimi xd . Nel zrobilas swoja pierwsza nutę , myślę że jestes z tego zadowolona bo pamietam i ja te czasy jak zrobilem swoj pierwszy kawalek i latalem z tym kawalkiem jak latajaca patola . Nie sądziłem że zrobisz go jak na Twoje doswiadczenie tak dobrze .. bo z tematem produkcji to siedzisz od niedawna . Wiadomo nie jest to perla muzyczna ale to dopiero pierwszy track xd . Meddon napewno Cie jeszcze dużo nauczy :) Nabyjesz doswiasczenia i zaczniesz robić HARDSTYLE <cwaniak> nie no Ty nie lubisz takich hukanek :( . Technicznie to już co do tego tracka powiedzieli Ci już niemal wszystko . Mogl bym tu też pisac o technice ale po co miał bym się powtarzac to troche patola xd . Mówię Ci zalatw sobie dobry daw i twórz coś z niczego :) Wybralas bardzo dobry gatunek muzyki za co szacun . :) Mam nadzieje że trance hands up wroca do klubow :( . Kurde nie będę się rozpisywal bo wyjde z tematu i off będzie :) . Pracuj , pracuj szkol się a będziesz robila dobry trance i Jastrzabka bd się slawic ze ma tylu wspanialych producentow xd patola xd pozdro 600 :)


RE: Nelldie - Pierwszy Utwór - Wappa - 14.12.2014

Noo... warunki kontraktu spełnione. Masz przedłużony kontrakt na forum o kolejne 2 m-ce. <v>


RE: Nelldie - Pierwszy Utwór - Xorbolanid - 14.12.2014

Moje pierwsze utwory wyglądały gorzej. :D Początkujący zawsze mają fajne pomysły. Gorzej z produkcją i aranżacją. nie słuchałem całego, ale pomysł fajny. Ale pusto, nic się nie dzieje :(


RE: Nelldie - Pierwszy Utwór - Herman - 14.12.2014

Troche kartonowy kick xd Piano z midi pewnie :D