MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Ankieta: Czy jesteś za stworzeniem folderu "Rock/Metal" w dziale Wasze Produkcje? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Ankieta: Czy jesteś za stworzeniem folderu "Rock/Metal" w dziale Wasze Produkcje? (/temat-ankieta-czy-jestes-za-stworzeniem-folderu-rock-metal-w-dziale-wasze-produkcje)

Strony: 1 2


Ankieta: Czy jesteś za stworzeniem folderu "Rock/Metal" w dziale Wasze Produkcje? - Mat.Mor.Raw - 26.12.2014

W związku z nadchodzącym rokiem 2015, postanowiłem zgłosić propozycję, która mogłaby uatrakcyjnić dział Wasze Produkcje.

W 2014 roku naliczyłem około 10 tematów pasujących do kategorii rock/metal, które w większości trafiły do jednego worka z kawałkami typowo elektronicznymi.

Wg mnie muzyka rock/metal na tyle mocno wyróżnia się brzmieniowo i stylistycznie spośród kawałków Electronic/Other, że stworzenie osobnego folderu miałoby sens.

Podejrzewam też, że pojawienie się dedykowanego folderu zachęci nowych i obecnych użytkowników forum do zgłaszania kawałków z kategorii rock/metal.

A jakie jest Wasze zdanie?


RE: Ankieta: Czy jesteś za stworzeniem folderu "Rock/Metal" w dziale Wasze Produkcje? - Zirds - 26.12.2014

Ale nie ma na tyle producentów zajmujących się taką muzyką - większość osób tutaj korzysta z wirtualnych instrumentów VSTi lub/i zewnętrznego syntezatora. Gitarę się ciężej nagrywa/dogrywa niż klawisze.
Nie wiem czy jest sens otwierać taki dział, gdzie tylko możliwe garstka osób i to raz na miesiąc, dwa będzie wrzucać swoje produkcje.
Wiem też, że dział administratorów rozmyślał nad zamknięciem działu Hip-Hop ponieważ też nie przynosi większych korzyści jak pozostałe, tętniące życiem działy muzyczne.


RE: Ankieta: Czy jesteś za stworzeniem folderu "Rock/Metal" w dziale Wasze Produkcje? - Mat.Mor.Raw - 26.12.2014

Generatorze, dzięki za opinię. Jest na forum kilka osób, które tworzą aranżacje z instrumentów wirtualnych, ale dogrywają do tego "żywe" partie gitary lub wokalu, tworząc muzykę w stylistyce rock/metal. Tak jak napisałem, sądzę że oddzielny dział zachęci do częstszego dzielenia się tego typu twórczością.


RE: Ankieta: Czy jesteś za stworzeniem folderu "Rock/Metal" w dziale Wasze Produkcje? - Head - 26.12.2014

Uważam, że otworzenie takiego działu może przyciągnąć wielu artystów grających na tego typu instrumentach. Aktualnie nie ma ich zbyt wielu, ponieważ forum jest przeznaczone głównie dla tych, którzy tworzą muzykę elektroniczną.
Nie zaszkodzi założyć kolejnego działu, a możliwe nawet, że wpłynie to na większą popularność mp.


RE: Ankieta: Czy jesteś za stworzeniem folderu "Rock/Metal" w dziale Wasze Produkcje? - sowa - 27.12.2014

Spróbować zawsze można :)


RE: Ankieta: Czy jesteś za stworzeniem folderu "Rock/Metal" w dziale Wasze Produkcje? - Herman - 28.12.2014

Ja bym najchetniej zamknal caly dzial z produkcjami :D albo wprowadzil oplate za dostep jednorazowy xd


RE: Ankieta: Czy jesteś za stworzeniem folderu "Rock/Metal" w dziale Wasze Produkcje? - K - 28.12.2014

^Oryginalnie xD


RE: Ankieta: Czy jesteś za stworzeniem folderu "Rock/Metal" w dziale Wasze Produkcje? - R3haB - 28.12.2014

Możnaby było zrobić, ale najlepiej na próbę. Jeśli w określonym czasie tematów będzie za mało, a dział będzie świecił pustkami, to wtedy już będzie wiadomo. Taka jest moja koncepcja :D


RE: Ankieta: Czy jesteś za stworzeniem folderu "Rock/Metal" w dziale Wasze Produkcje? - Shabboo Harper - 28.04.2015

Jw. Przychylam się do tego projektu.


RE: Ankieta: Czy jesteś za stworzeniem folderu "Rock/Metal" w dziale Wasze Produkcje? - Audionysos - 28.04.2015

(26.12.2014, 23:12)Zirds napisał(a): Wiem też, że dział administratorów rozmyślał nad zamknięciem działu Hip-Hop ponieważ też nie przynosi większych korzyści jak pozostałe, tętniące życiem działy muzyczne.

Nie wiem czy ja źle pacze, ale z tego co widzę to dział HH jest na drugim miejscu pod względem liczby tematów, więc nie rozumiem o co chodzi...

Ja z jednej strony nie mam nic przeciwko, ale z drugiej to mi by się marzyło, żeby każdy mógł indywidualnie poukrywać sobie działy które go nie interesują. Na przykład taki "Regulamin", "Informacje o rangach" albo "Dupstep" - kogo te działy interesują i tak nic tam się nie dzieje, a tylko zajmują niepotrzebnie miejsce.
Ale to tylko takie moje marzenie. Wiem że jak sam sobie tego nie zrobię to tego nigdy nie zobaczę :P


RE: Ankieta: Czy jesteś za stworzeniem folderu "Rock/Metal" w dziale Wasze Produkcje? - Shutara - 28.04.2015

(28.04.2015, 6:33)Audionysos napisał(a): Nie wiem czy ja źle pacze, ale z tego co widzę to dział HH jest na drugim miejscu pod względem liczby tematów, więc nie rozumiem o co chodzi...
Tylko, że odnosisz się do komentarza sprzed 4 miesięcy :P

Co do odkopanej ankiety - czemu nie? Ja sam lubiłem bawić się w mieszanie metalu z elektroniką, więc chętnie bym coś kiedyś wrzucił, jeśli pokończę zaczęte projekty sprzed roku/dwóch ;)


RE: Ankieta: Czy jesteś za stworzeniem folderu "Rock/Metal" w dziale Wasze Produkcje? - kociol21 - 28.04.2015

Ja nawet wrzuciłem tutaj coś takiego, co miało pewne konotocje metalowe :)
Chętnie zobaczyłbym więcej takiej muzy ale wątpię, żeby samo otworzenie działu miało kogoś przyciągnąć, a robić dział, żeby trafiało do niego <10 numerów rocznie to się mija z celem. W razie czego mógłbym coś nastukać na dobry początek, mam jakiś pomysł na coś w rodzaju djentstepu.


RE: Ankieta: Czy jesteś za stworzeniem folderu "Rock/Metal" w dziale Wasze Produkcje? - Audionysos - 28.04.2015

(28.04.2015, 12:30)Zathura napisał(a):
(28.04.2015, 6:33)Audionysos napisał(a): Nie wiem czy ja źle pacze, ale z tego co widzę to dział HH jest na drugim miejscu pod względem liczby tematów, więc nie rozumiem o co chodzi...
Tylko, że odnosisz się do komentarza sprzed 4 miesięcy :P

Chcesz powiedzieć, że w ciągu 4 miesięcy naklepali tyle tematów?


RE: Ankieta: Czy jesteś za stworzeniem folderu "Rock/Metal" w dziale Wasze Produkcje? - abyssMB - 2.05.2015

ja jestem za, ponieważ to może przyciągnąć gitarzystów nagrywających swoje produkcje, a to może być inspirujące dla innych.


RE: Ankieta: Czy jesteś za stworzeniem folderu "Rock/Metal" w dziale Wasze Produkcje? - Mat.Mor.Raw - 2.05.2015

Cieszę się, że mój projekt obywatelski nadal jest dyskutowany po kilku miesiącach od zamknięcia ankiety ^^
Dzięki za dotychczasowe zainteresowanie tematem, głosy krytyki i poparcia.
Przy okazji jest to dla mnie motywacja, żeby skończyć moją metalową produkcję i wrzucić w końcu na forum. Zobaczymy do jakiego działu trafi... ;)


RE: Ankieta: Czy jesteś za stworzeniem folderu "Rock/Metal" w dziale Wasze Produkcje? - Zirds - 3.05.2015

Ja też jestem ZA. Tak samo jak Abyss napisał o przyciąganiu gitarzystów to ja dodam, że przyciągnie każdą osobę, która grywa na jakimkolwiek instrumencie. Jestem za tym by znaleźli się tutaj klawiszowcy, gitarzyści, perkusiści, klarneciści, trębacze, harfiarze, skrzypki i wszelkiej maści inni muzycy zajmujący się nagrywaniem, graniem, komponowaniem i dzieleniem się swoją twórczością nie tylko za pomocą syntezy, ale właśnie prawdziwych instrumentów!


RE: Ankieta: Czy jesteś za stworzeniem folderu "Rock/Metal" w dziale Wasze Produkcje? - Shabboo Harper - 3.05.2015

Sporo radości sprawił mi fakt, iż "odkurzony" projekt Mateusza ponownie przykuł Waszą uwagę i wzbudził pozytywny oddźwięk. Gratuluję Ci i niecierpliwie oczekuję Twego metalowego kawałka :).


RE: Ankieta: Czy jesteś za stworzeniem folderu "Rock/Metal" w dziale Wasze Produkcje? - Condi - 7.05.2015

A ja jestem na nie. Dlaczego? Należę do wielu grup na fejsie i tam jest wrzucane 90% rocka. Jeżeli takie środowisko to podchwyci to nas zaleją pseudograjkowie z gitarami. Nie chcę tego, oni różnią się od nas i jak dla mnie nie pasują do idei tego forum.


RE: Ankieta: Czy jesteś za stworzeniem folderu "Rock/Metal" w dziale Wasze Produkcje? - Knifeman - 7.05.2015

(7.05.2015, 12:00)Condi napisał(a): to nas zaleją pseudograjkowie z gitarami.

a teraz nas zalewają peudograjkowie z EDM'em w więcej niż fatalnym wykonaniu


RE: Ankieta: Czy jesteś za stworzeniem folderu "Rock/Metal" w dziale Wasze Produkcje? - Mat.Mor.Raw - 7.05.2015

(7.05.2015, 12:00)Condi napisał(a): A ja jestem na nie. Dlaczego? Należę do wielu grup na fejsie i tam jest wrzucane 90% rocka. Jeżeli takie środowisko to podchwyci to nas zaleją pseudograjkowie z gitarami. Nie chcę tego, oni różnią się od nas i jak dla mnie nie pasują do idei tego forum.

(7.05.2015, 12:56)Knifeman napisał(a): a teraz nas zalewają peudograjkowie z EDM'em w więcej niż fatalnym wykonaniu

Condi, Knife, w takim razie nie pozostaje nam nic innego, jak usunąć wszystkie kategorie... ;)