MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Monitory, które? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Monitory, które? (/temat-monitory-ktore)



Monitory, które? - nullname - 27.12.2014

Cześć wszystkim!

Jestem nowy, a w nawiasie:
Jestem tam sobie małym audiofilem i koniec. Coś tam tworzę w FL'u i na tym koniec. Może jest fajne, może nie - nie o tym mowa. To taki wstęp, żebyście wiedzieli z jakim idiotą macie do czynienia :3

Ok, a więc znajomy chciałby dobre monitory, ale nie orientuje się zbyt dobrze. Sam mam KRK, ale wolałbym, abyście mnie naprowadzili które "monitory" do 600zł są dobre?

Wiem, że takie monitory - o ile nadal można je nazwać "monitorami" są słabe, ale w zbiorze wszystkich parowanych sztuk znajdzie się "ten król nad królami". I właśnie potrzebował bym takiego spisu dobrych "monitorów" do tej ceny.

Osobiście sprawdzałem:

Behringer ms40 - Ładnie, czysto, neutralnie - bajka. Mają swoje wady... pasmo MID jest zaniżone trochę...
Alesis Elevate 3 - mniejszy brat 5. Ale ma mniej problemów, ale dźwięk jak z suchej wody, dosłownie. Nie wiem do czego to porównać. Brak takiej dynamiki. Może przez 3" woofer
Alesis Elevate 5 - no, no - nie są złe, ładne brzmienie, nie mają braków na paśmie - Ale wady?

No a więc: Głośniczek wysokotonowy - szumi, piszczy - nie idzie normalnie funkcjonować. Oraz wspaniała jakość wykonania(to nadal do wad nalezy, bo eh... Fatalnie to wygląda)

Jedni mi piszą i nie tylko oni, bo już zgaduje, że w pewnym momencie jakiś użyszkodnik napisze

Cytat:Pierd^&#$%#%$ to. Kup mu KRK, albo jakieś ADAMY
Szczera racja. Ale już pisałem o co mi chodzi.

Teraz zagłębiam się w M-AUDIO - macie jakieś opinie na ich temat?

Tak dla jasności - Muszą być aktywne, pasywne nie wchodzą w grę.

Dzięki za przeczytanie, oraz zrozumienie!

#Edit: Wiem, że słuchanie i wybieranie monitorów za kogoś to szczyt szczytów w głupocie, ale co ja mogę zrobić, eh...


RE: Monitory, które? - nullname - 28.12.2014

Nie jestem pewny czy mogę podbić temat, ale zależy mi na czasie. (przeleciałem regulamin i chyba nie ma tam notki, która wyraźnie zakazuje, no chyba że przeoczyłem. Jeżeli owa sytuacja nastąpiła - proszę po prostu trzepnąć mnie, bo ja czasem nie jestem w pełni przytomny po długich nocach w DAW)

A więc - @REF

Zgadzam się na jakąkolwiek propozycje dot. innych firm, modeli. Wszystko, ale w cenie i jakości.


Magiczne słowo "Proszę".


RE: Monitory, które? - skibot - 4.01.2015

Niech kupi słuchawki. Jestem świeżo w temacie monitorów bo po wieeelu latach pracy na zwykłych głośnikach w końcu dojrzałem do zmiany zestawu. Byłem zainteresowany monitorami w granicach 1000 zł. Niestety zawiodłem się strasznie bo nic w tej cenie sensownego nie znalazłem. porównywałem monitory z membranami od 5" do 8" i praktycznie żaden 5 calowy komplet mi nie odpowiada. Znalazłem sensowne monitory za 1500 zł - poczytaj jeden z ostatnich tematów które założyłem.

Niestety wynika że budżet jakim dysponuje "twój znajomy" nie wystarcza na zakup dobrych głośników, więc ja bym się w takim wypadku (o ile oczywiście nie ma możliwości powiększenia tego budżetu) zaopatrzył w dobre słuchawki.


RE: Monitory, które? - nullname - 4.01.2015

Na słuchawkach miksu nie da się zrobić. To co się zrobi na słuchawkach niekoniecznie dobrze brzmi na głośnikach, odwrotnie już tak. Nie raz się przejechać dałem, wiec słuchawki mu nie będą podchodzić.

Ok, jakoś go skłonić trzeba do większej kasy. Przejade się z nim do sklepu i posłuchamy.

5" musi być, bo jego akustyka pokoju tylko na to pozwala. Jakies propozycje do 1000zl ? I tak jeszcze przesluchamy każdy z tych modeli.


RE: Monitory, które? - skibot - 4.01.2015

mylisz sięjeśli chodzi o słuchawki - owszem trzeba uważać bo sama panorama brzmi zupełnie inaczej w słuchawkach niż na głośnikachale jeśli dysponujesz dobrymi słuchawkami + jakimś zestawem choćby hifi i używasz obu tych rzeczy referencyjnie i przede wszystkim znasz ten sprzęt to można zrobić dobry miks.

Ale wracając do monitorów, poleciłbym sprawdzić:
- M-AUDIO BX8 CARBON
- TANNOY REVEAL 602
- YAMAhA HS (wielkość membrany wedle uznania i wielkości pomieszczenia)
- ADAM A5 lub A7 (ale to już grubsza kasa)
- RESIDENT AUDIO M5 lub M8 - ja zamówiłem właśnie te w wersji M8 tyle że jest problem bo to nowa marka i nowy model więc cięzko je dostać ale stosunek jakości do ceny mnie urzekł.

wszyscy polecają monitory KRK - mi jakoś nie podchodzą ale też możesz sprawdzić jakieś ROKITY

Warto się przejechać do sklepu posłuchać nie koniecznie od razu kupować ale zdecydować się na jeden lub 2 modele i szukać na allegro albo lepiej na OLX.


RE: Monitory, które? - suds - 4.01.2015

co do wysokiej jakości sprzętów odsłuchowych to pełna zgoda ze skibotem, ale warto przesłuchiwać swoje produkcje na wszystkim co masz do dyspozycji - stara wieża, głośnik w telefonie, tanie słuchawki - warto wykorzystywać dosłownie WSZYSTKO dla referencji. Znaleźć środek ciężkości. Większość ludzi słucha muzyki na przeciętnym sprzęcie a nie na monitorach, więc jak wszystko będzie brzmiało okej na kilku urządzeniach konsumenckich (niespecjalnie wysokiej jakości), to będziesz wiedział, że nie zostało wiele do doszlifowania.

Osobiście używam głównie słuchawek (Superlux HD668B), głośnikami komputerowymi (Logitech X210 bodajże, zwykły zestaw 2.1) też czasem się podpieram, i jakoś daję radę. Z drugiej strony, dobry sprzęt nie spowoduje u Ciebie +10 do miksowania ;)


RE: Monitory, które? - Zirds - 4.01.2015

Część sklepów udostępnia monitory na parę dni w celu sprawdzenia ich w swoim studiu.


RE: Monitory, które? - nullname - 4.01.2015

"wszyscy polecają monitory KRK - mi jakoś nie podchodzą ale też możesz sprawdzić jakieś ROKITY"

Osobiście je posiadam. A dokładnie RP5 G3 - rzeczywiście są dobre, może środek jest mniej słyszalny, ale idzie się przyzwyczaić. Dlatego przymierzam się do zakupienia adamów. Np. a5 - słyszałem osobiście, zrobiły na mnie wrażenie. Może wysokie tony nie były takie mocne, jak powinny ale reszta idealna. Dla mnie ta gruba $ to nie przeszkoda, ale dla niego już tak. Dlatego proszę o pomoc w wyborze takich niby "monitorów"

Coś zbyt bardzo zboczyliście od tematu "znajomego". Ja się do tego nie mieszam, tylko proszę o propozycję dobrych sprzętów, które mogę z nim sprawdzić w najbliższym czasie, bo pojechać do takiego sklepu bez listy to marnowanie czasu. Miks faktycznie idzie zrobić na słabym sprzęcie czy słuchawkach, ale z tego co mi wiadomo trzeba znać brzmienie słuchawek, monitorów na wylot i to nawet jeszcze bardziej.

Ja na nich nie będę miksować, to idzie do znajomego(też coś tam tworzy) i dalej mnie to nie obchodzi. Ja mam własny sprzęt i jestem zadowolony :)

Sprzęt nie zrobi miksu, ale umiejętności. Tylko to każdy wie, no prawie - znam takich: kolekcjonerzy wtyczek i sampli + pola na master są całe wypełnione wtyczkami i nic nie robią...

Więc teraz sprawdzę Waszą listę tych monitorów, co tam jest fajnego, co od razu rzuca się w oczy, jakie problemy, jakie plusy. Później jak zostaną te najlepsze przejadę się do sklepu i odsłuchamy. O ile dostępne, bo ostatnio był z tym problem.

Dzięki za pomoc. Jeżeli coś znajdę to się dopytam was czy mieliście z nimi okazję pracować itp.

#Edit: GeneratorGamma: gratulacje, 800 postów ;)

#Edit 2: Co do residentów... Także się zdziwiłem, że taka cena i takie parametry, jakość wykonania, reprodukcja dźwięku (wg opisu)