MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL Megot- Samuraj II - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL Megot- Samuraj II (/temat-classical-megot-samuraj-ii)



Megot- Samuraj II - Megot - 1.01.2015

Witajcie, tworzę muzykę od 4 lat, a na orkiestralnej skupiłem się jakoś w maju 2014. Oto jedno z moich najnowszych dzieł, inspirowane filmem "Ostatni Samuraj"

Za rady bardzo dziękuję :)


RE: Megot- Samuraj II - R3haB - 1.01.2015

Całkiem nieźle to gra, nie oglądałem filmu ale brzmi ciekawie. Ładne pady i gongi, w sumie mógłbyś je nawet pogłośnić. Trochę mi brakuje tego bogactwa dźwięków, orkiestra taka mało wyraźna. Kawałek ma swoisty klimat, bardzo dobrze sobie radzi, ale trochę bardziej rozmaitości. Jest dobrze, pozdrawiam!


RE: Megot- Samuraj II - abyssMB - 2.01.2015

Bardzo fajny klimat, dobry kawałek, podoba mi się panorama, gongi są za cicho, z jakiej wtyczki orkiestrowej korzystasz ?


RE: Megot- Samuraj II - Megot - 2.01.2015

abyssMB
Korzystam z Edirol Orchestral, jest bardzo dobra, lecz ma dwie wady, pierwsza to trochę zbyt ciche sample, a druga jest trochę poważniejsza, gdyż po zapisaniu i zamknięciu projektu ustawienia wtyczki zmieniają się do podstawowych i przy następnym otwarciu programu trzeba ją znowu ustawiać.
Mimo wszystko podobają mi się jej dźwięki i tworzę na niej jakoś od października.


RE: Megot- Samuraj II - gregwmusic - 2.01.2015

ładne Celio :)
podoba misie ostatnia część :)

perka mogłeś bardzie zrobić wyrażniekjsza i dać mocnieszego suba!
ale kwestia gustu 5!


RE: Megot- Samuraj II - Megot - 2.01.2015

gregwmusic
Zawsze mam problem z niezbyt wyrazistą perkusją, ćwiczę nad tym cały czas :D
A co do drugiej części, to ja też jestem bardziej z niej zadowolony, użyłem chyba dopiero drugi raz w utworze sekcji dętej :P


RE: Megot- Samuraj II - 5zym - 4.01.2015

ciekawe ! druga czesc utworu zdecydowanie bardziej mi sie podoba , fajnie brzmi
perkusja tak " orkiestrowo" ladnie wtopiona w calosc ( mimo ze ja jako bebniarz wole zdecydowanie ostrzejsze/agresywniejsze i blizsze ujecie tego instrumentu) mix dosc spojny , moze tylko niektore brzmienia z niskiego rejestru nieco odstaja jakosciowo. Fajny akord wcisnales w 2;10 :) gratulecje 5/5


RE: Megot- Samuraj II - Cris - 10.01.2015

za dużo słodzenia panowie... Track jest przewidywalny do bólu, bardzo statyczny (pomiędzy odmierzalnymi częściami jest tylko i wyłącznie pustka kompozycyjna - to ładnie słychać w pierwszej połowie utworu) w ogóle pierwsza część utworu jest bardzo uboga kompozycyjnie, jakbym słyszał ścieżki dźwiękowe z gier na NES'a albo inną bardzo starą platformę, tylko że tam taka ubogość była wymuszona ograniczeniami sprzętowymi. Druga połowa jest ciekawsza o tyle że czuć jak coś nadaje kierunek całemu motywowi , mowa tu oczywiście o melodii głównej która jakoś prowadzi całość do końca, ale brakuje jej lepszego ułożenia które by wykorzystało potencjał tonacji. Ode mnie ocena 4+/10


RE: Megot- Samuraj II - Knoxville - 18.01.2015

Zgadzam sie z kolegą wyżej . Kompozycja jest "troche" za blada - brakuje urozmaicenia , jakiegos napędu - szczegolnie pierwsza polowa .Jak dla mnie kompozycja zaczyna sie od 1:30 min - bo pierwsza połowa to usnąc mozna taka szara .Reasumujac - załozenie niezłe choc troche gorzej z przełozeniem tego na dzwięki .Pozdro!