MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Produkcje - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: Produkcje (/temat-produkcje)



Produkcje - monorail - 24.03.2012

Cześć,
Nasunęła mi się ciekawa myśl. Poczytałem chwilę wcześniej o przedstawianiu własnych utworów np obciętych (2 min z 4 min) lub bardzo skompresowanych do 128kb/s w celu anty kradzieży własności intelektualnej. Jak jest z Wami? Czy np. sprzedajecie albumy i dlatego stosujecie coś takiego? Ale czy takie albumy elektroniczne się sprzedają? (abstrahując od m.in aphex twin'a czy boards of canada) Czy w ogóle to robicie? Ja tego nie robię bo chcę przedstawić słuchaczowi darmowo dobry materiał, mając za to np poważanie i większą liczbę odbiorców, a nie pieniądze (w wielkości kilku set złotych jeśli już). Co innego jeśli podpiszesz kontakt z wytwórnią, to już inna sprawa. A jeszcze jedno...czy ukradł Wam ktoś kiedyś utwór? Co wtedy robicie? Co można zrobić?

Pozdr



RE: Produkcje - monorail - 25.03.2012

Czytałem wcześniej jakieś tematy że ktoś może sobie przywłaszczyć utwór, dlatego zabezpieczają się przed tym, ale nie pisali że tak się stało i jak sobie z tym radzili, tego właśnie jestem ciekaw czy ktoś padł ofiarą takowego przywłaszczenia i podpisania się pod czyimś kawałkiem.


RE: Produkcje - MDKW - 25.03.2012

128kbps, max 192 i do tego zabezpieczone tagami, jesli wrzucam na yt i inne strony.na soundclouda tylko wrzucam bez tagow.


RE: Produkcje - monorail - 25.03.2012

(25.03.2012, 8:34)MDKW napisał(a): 128kbps, max 192 i do tego zabezpieczone tagami, jesli wrzucam na yt i inne strony.na soundclouda tylko wrzucam bez tagow.

No i właśnie dlaczego obcinasz jakość? Można kupić Twoją płytkę w sklepie i cieszyć się jakością?



RE: Produkcje - xplasm - 25.03.2012

Ja daję próbki, ponieważ często zawsze coś poprawiam, przesyłam po wytwórniach, a jak nie ma nabywców to wtedy robie porządek z trackami nie wydanymi i wypuszczam epke za free albo wrzucam do jakiegoś sklepu.


RE: Produkcje - monorail - 25.03.2012

Czyli nie ma co słać materiału do wytwórni jeśli już udostępniło się pełnowartościowe tracki?


RE: Produkcje - xplasm - 25.03.2012

No raczej nie ma sensu


RE: Produkcje - Antrack - 25.03.2012

No stosuje sie obcinanie ja tylko tak pp moje udostepniam jak np nutki mam dopiero na maj.
np: http://soundcloud.com/antrack/jay-sauce-give-me-some-antrack (jesli dasz full jeszcze z opcja download to tak wysylnie nie ma sensu xd)
Ukardli mi nutke i to nie raz i tu wlasnei wracamy do kwesti wytworni.
Wytwornie (labele) sa po to nie zeby zarabiac jak mysla niektorzy bo to chuj nie pieniadz chyba ze masz swoj label. Alee sa dobre o tyle ze:
-Nikt nie ukradnie nutki bo chornia twoje prawa do danego utworu.
-Promuja i robia mastering za darmo co kosztuje bardzo czesto wiecej pracy niz samo zrobienie produkcji.
-Daje szanse trafienia do o wiele szerszego grona sluchaczy (dobre labele nie CyckiChuj Records)
-Dobre labele daja naprawde szanse do produkowania z producentami wielkiego formatu..
Labeli jest wiecej niz grzybow po deszczu trzeba sprawdzac kto w nich wydaje i co maja w ofercie ;P.

Tylko minus... Trzeba ostudzić zapał do pokazywania nutki do czasu wydania albo tak jak ja 2min kawalek sobie zrobic do wglodu dla innych ;).

Kase robi sie inaczej ale trzeba sie zasluzyc jako producent. :)

Moze czesciowo odbieglem od tematu ale zeby potem nie byl o 100 pytan XD dodatkowych. Jeszcze cos?


RE: Produkcje - MDKW - 25.03.2012

(25.03.2012, 12:21)monorail napisał(a):
(25.03.2012, 8:34)MDKW napisał(a): 128kbps, max 192 i do tego zabezpieczone tagami, jesli wrzucam na yt i inne strony.na soundclouda tylko wrzucam bez tagow.

No i właśnie dlaczego obcinasz jakość? Można kupić Twoją płytkę w sklepie i cieszyć się jakością?


żeby nikt na nich nie nagrał, he he. narazie moj album po wycieku byl dostepny w internecie w wysokiej jakosci, a tak to albumy nad ktorymi pracuje ukaza sie w sprzedazy internetowej w tym roku. po prostu nie chce zeby nieznani mi ludzie uzywali mojej pracy, a co wrzucisz do internetu to to sie da sciagnac, nawet jesli to tylko stream.

Cytat:-Nikt nie ukradnie nutki bo chornia twoje prawa do danego utworu.

producent, ktoremu szkoda pieniedzy na chronienie swojej muzyki to beka troche.