MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DUBSTEP Mich - Pirate Attack - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DUBSTEP Mich - Pirate Attack (/temat-dubstep-mich-pirate-attack)



Mich - Pirate Attack - Mich - 16.01.2015

Cześć, dawno nic nie wstawiałem :D Oto mój nowy track w gatunku Drumstep, choć w sumie to coś w stylu mieszanki Dubstep, Drum and Bass i Trap, sam nie wiem. Wiem że to Dubstep nie jest, ale prefiksów innych brak xD Długo go robiłem, bo znowu innego stylu spróbowałem, z czego się cieszę :) Zapraszam do posłuchania i oceny.



RE: Mich - Pirate Attack - droom - 16.01.2015

Srednio mi podpasowalo polaczenie tych zwiewnych melodii z tak ciezka dubstepowa perka i tymi ryzajacymi basiorami, gryzie sie to w cholere, rozumiem, lamiemy schematy, itd, no ale,...chyba tradycjonalista jestem ;)
Technicznie nienaganne, brzmi czysto, dynamicznie, wiec luz, na sali dance moglby walek poleciec.
Pozdrawiam
DrooM


RE: Mich - Pirate Attack - formal - 17.01.2015

mi sie podoba :) technicznie jest gitara nic sie nie zlewa. jedynie co mi nie pasuje to bardzo malo basu + drop bez walniecia lub buildup go calego wysysa :P cos z tych rzeczy. 4/5


RE: Mich - Pirate Attack - Shizzlematic - 17.01.2015

Jak w komentarzach ci napisali, słychać te podobieństwo do flight ;d


RE: Mich - Pirate Attack - Devv - 17.01.2015

Brakuje bassu, a szkoda bo ładny track ci wyszedł :)


RE: Mich - Pirate Attack - Mich - 17.01.2015

Kurde, rzeczywiście poziom basu może być za niski. To pewnie dlatego, że ustawiając głośności tych najniższych częstotliwości kieruje się słuchawkami, które mają "za mocny bas", nie odzwierciedlają tego tak jak powinny. A monitorami się nie kierowałem, bo tam akurat tego suba prawie nie ma. Muszę zakupić nowe słuchawy :)
Więc przed chwilą podniosłem oba suby w tym tracku, minimalnie poprawiłem inne poziomy głośności i zamieniłem plik na sc :P Chyba jest lepiej.
Co do podobieństwa - prawda, jest pierwszy drop podobny do Flight, te kilkanaście sekund nawet bardzo. Ale, patrząc na cały utwór to mój ma jednak inny nastrój, inną strukturę, główną melodię, klucz, no po prostu jest inny. I moim zdaniem to zainspirowanie na pewno nie przekracza poziomu, pozwalającego do nazwania tego kopią.
Cieszę się, że miks w miarę ładnie brzmi, zwłaszcza że takie, ostrzejsze utwory są trudniejsze do czystego zmiksowania, tak mi się wydaję.
Dzięki wszystkim za komentarze :)


RE: Mich - Pirate Attack - Audionectic - 18.01.2015

Mi sie akurat podoba.Swieży powiew.Troche piszczałki ryją dekiel :) Piano fajnie brzmi i sam początek też gitara.W trzeciej minucie podoba mi się zmiana klimatu,jakby kontrapunkt.Same melodie mają coś w sobie.Zwłaszcza gdy gra piano


RE: Mich - Pirate Attack - Dubby Spliff - 22.01.2015

za dużo pisków i mało basu :/ po intrze spodziewałem się czegoś lepszego :)


RE: Mich - Pirate Attack - jasiukaruzela - 28.01.2015

Oooooo to jest fajne. Lubie połączenia tego typu. Wydaje mi się że bardziej agresywne Dubstepowe wstawki i trochę więcej mocy w basie i kawałek byłby według mnie dużo lepszy ale to kwestia gustu. 7,5/10