MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL Knoxville - Warrior Breath - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL Knoxville - Warrior Breath (/temat-classical-knoxville-warrior-breath)



Knoxville - Warrior Breath - Knoxville - 18.01.2015

Witam :),

To mój pierwszy track w tym stylu .Motyw prosto z głowy. Wiadomo technicznie nie jest idealnie i mam tego pełna swiadomość ,ale mam nadzieje ze uszy wam nie odpadną z tego powodu. Licze na jakieś konstruktywne wypowiedzi :)




RE: Knoxville - Warrior Breath - CaffeineMC - 18.01.2015

stopa walczy o dół z całą resztą, musisz pobawić się EQ i kompresorami, a temat przyjemny uszy nie odpadły


RE: Knoxville - Warrior Breath - Knoxville - 18.01.2015

Mastering to coś co zawsze wychodzi mi najgorzej . Czasami zastanawiam sie jak to jest że ludzie którzy nie posiadają praktycznie zadnego sprzętu do odsłuchu potrafią tak dobrze zmiksować materiał..


RE: Knoxville - Warrior Breath - droom - 18.01.2015

Tu raczej mastering nie ma nic do gadania kolego, tylko miks i jego wykonanie lezy.
Calosc brzmi, jakbys na maxa potraktowal to compresorem, czyli na sumie go zapial, tak to brzmi.
Smyki swietnie jada, bardzo wzniosle i klimatycznie - podobaja sie!
Ale perka, przebija sie naprzemian ze smykami, powoduje to przypadkowy efekt sidechain, czy jakos tak...
Gdyby to dobrze zmiksowac, zdjac, jak sie domyslam ten limiter, badz kompresor, sama perke lekko compresem smyrnac, bo smykom nic nie trza, bylby gitez motyw, taki filmowy, scena, w ktorej dobro zwycieza ze zlem, glory time :)
Pokrec to jeszcze na spokojnie i daj do wgladu, jestem ciekaw co z tego wycisniesz, w niedoslownym slowa znaczenie :D
Pozdrawiam
DrooM


RE: Knoxville - Warrior Breath - Knoxville - 18.01.2015

" Gdyby to dobrze zmiksowac " - słowo klucz :D .Zawsze staram sie jak moge i gdy u mnie wydaje sie ze projekt juz jako tako brzmi to np po wrzuceniu na soundcloud czy innego YT lub odsłuchaniu u kogos na zupełnie innym sprzęcie wychodza wszytskie niedoskonałosci - a to coś za cicho , a to za mocno zduszone itp .Mam nadzieje ze to forum pomoze mi jakos sie rozwinac własnie w kwestii tego miksowania i nastepne projekty bedą lvl wyżej....i wyżej....i wyzej.......az wkońcu swiat o mnie usłyszy ;) <marzyciel >


RE: Knoxville - Warrior Breath - Zirds - 18.01.2015

(18.01.2015, 23:32)Knoxville napisał(a): " Gdyby to dobrze zmiksowac " - słowo klucz :D .Zawsze staram sie jak moge i gdy u mnie wydaje sie ze projekt juz jako tako brzmi to np po wrzuceniu na soundcloud czy innego YT lub odsłuchaniu u kogos na zupełnie innym sprzęcie wychodza wszytskie niedoskonałosci - a to coś za cicho , a to za mocno zduszone itp .Mam nadzieje ze to forum pomoze mi jakos sie rozwinac własnie w kwestii tego miksowania i nastepne projekty bedą lvl wyżej....i wyżej....i wyzej.......az wkońcu swiat o mnie usłyszy ;) <marzyciel >

Jak nie masz preferowanych odsłuchów typu monitory studyjne to najlepszym rozwiązaniem jest odsłuchiwać na tym co jest pod ręką: stara wieża, słuchawki, boombox i potem próbować miksować tak aby na każdym z tych sprzętów brzmiało bardziej podobnie.


RE: Knoxville - Warrior Breath - libra_makowski - 19.01.2015

Bardzo klimatyczny kawałek! Jeśli chcesz to daj znać i podeślij projekt to zrobię Ci porządniejszy miks i master.


RE: Knoxville - Warrior Breath - R3haB - 24.01.2015

Ładnie! Przede wszystkim motyw do 1:16. Stopa za bardzo wyraźna w tym dole, przysiądź nad tym mixem, pobaw się zwłaszcza Parametric EQ 2 i Kompresorem. Choiry i smyczki ładnie wpasowane w panoramę. Dobrze to gra, ale jeśli technicznie to poprawisz to będzie znacznie lepiej.


RE: Knoxville - Warrior Breath - Knoxville - 25.01.2015

Reasumujac - miks odebrał projektowi moc .Szczerze nie sadziłem ze to zbierze tutaj takie dobre (mimo wszytsko) opinie.Po takich komentarzach nie mam wyjscia - w wolnej chwili trzeba bedzie wrócić do projektu, posiedziec nad miksem i zobaczymy jak to zagra .