MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO Zirds - King Orta - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO Zirds - King Orta (/temat-techno-zirds-king-orta)



Zirds - King Orta - Zirds - 23.01.2015

Jeszcze mi monitory nie przyjechały, a ja ruszam z nowymi projektami.... Póki co gra to jak gra.

Zero miksu.. perkusja nagrana za pomocą TR-8, a acid za pomocą TB-3. Reszta już z DAWa dograna


[Obrazek: b0f9af460f7d78ce.jpg]



Chciałem wrzucić do działu House, ale nie ma prefixu Acid ;)


RE: Zirds - King Orta - chris85 - 23.01.2015

ale zajebisty kawałek! masz TB-3 ! Jutro napiszę coś więcej, bo jestem po kilku drinkach i opinia może być nie obiektywna. W każdym razie ten kwaśny synth jest piękny.


RE: Zirds - King Orta - CaffeineMC - 25.01.2015

hat mi się nie podoba,acid super, wchodzi bas i jest niezły drive, synth nadaje lżejszego charakteru, acid poszedł w tango to brzmi świetnie, werbel średnio brzmi, moze pójdź bardziej w te clapy z końcówki

od 2:35 do 3:03

najsłabszy moment, melodia jest mdła lekko i na tle pozostałych dźwięków wypada jak zapychacz

ale generalnie to dobra robota 4/5


RE: Zirds - King Orta - F.P.P - 25.01.2015

Całość potrzebuje trochę nasycenia efektami i wzmocnienia kompresją, clap trochę głośno. Trzeba było iść tropem acid-owym, bez elementów melodycznych, jakieś ambientowe wstawki i zniekształcenia fx-owe.


RE: Zirds - King Orta - Zirds - 25.01.2015

W TR-8 masz możliwość operowania tylko przy dwóch CH i OH. Mogę zmieniać każdemu z osobna delay (czyli długość brzmienia - coś w stylu Decay i Sustain) oraz Tone (pitch, wysokość dźwięku), Głośność (suwak volume) + dodawać ewentualne reverby lub Delaye jako efekty.
W FL Studio nie ma możliwości nagrywania każdego kanału w osobnej ścieżce bo jakby się tak dało to uwierz, że nagrałbym inaczej tego hata i clap.
Cały utwór powstał od włączenia funkcji REC (nagrywania) w FL Studio i wciśnięciu przycisku Play w sprzęcie Roland TR-8 (automat perkusyjny zbudowany na podstawie legendarnych automatów TR-909/TR-808), który jest z synchronizowany z Roland TB-3 (urządzeniem sprzętowym, także zbudowanym na podstawie legendarnej basowej maszyny TB-303). Więc nagrywałem wszystko na żywo, cały utwór trwał dłużej, ale po pewnych eksperymentach z dźwiękiem, który wykreowałem za pomocą linii basowej i różnych efektów, które niestety nie równo mi wyszły przy używaniu pokrętła Scatter zdecydowałem, że jednak nagranie skrócę i dodam do niego parę efektów/dźwięków z DAWa.
Dlatego wracając do pierwszego zdania nie nagram już takiego samego utworu... Chociaż może być lepszy :)
Jak przyjdą w lutym odsłuchy to rozpracuje go bardziej. Bo tak jak pisałem w pierwszym poście

Zero miksu..


RE: Zirds - King Orta - OProject - 25.01.2015

Dobre nawet, bas mi się podoba (jego ułożenie tak średnio) :D Kwas tak samo, jak zawsze :P
Choć z przyzwyczajenia chciałbym więcej distortion, ale wiadomo nie ten styl xd
Clap troche odstaje na koncu, bo gra za głośno zdecydowanie.
Mógłbyś zrobić normalną wersje tzn. nie na żywo z lepszym miksem itp.
Dobra robota.


RE: Zirds - King Orta - Zirds - 25.01.2015

Nie da się tak zrobić Oldscool. Albo nagrywam audio z zewnętrznego sprzętu albo olewam to i używam wtyczek VST. Tylko po co jak mam taki zajebisty sprzęt xd ?


RE: Zirds - King Orta - Quantum Spark - 31.01.2015

Przyjemne.
Ale czy to jest Techno?


RE: Zirds - King Orta - Zirds - 31.01.2015

A czy house nie jest techno? Metrum 4/4 i automaty perkusyjne są ;)


RE: Zirds - King Orta - Shattered - 3.02.2015

Przyjemnie się tego słucha, powrót do starych lat ;)