MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Modularne instrumenty... - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Modularne instrumenty... (/temat-modularne-instrumenty)



Modularne instrumenty... - Xorbolanid - 4.02.2015

Postanowiłem poszperać w internecie i znaleźć interesujące mnie instrumenty, przeglądarkowe i nie - jeżeli chodzi o modular synthesis. Jednak dlaczego umieszczam to w dziale "Pomoc"? Anuż, potrzebuje pomocy - jeżeli ktoś zna jakiś sekwencer to chciałbym żeby ktoś się tym podzielił tutaj. Szukam, szukam i nic, ale mam parę substytutów. Zalezy mi na 'losowości' nut, akordów ale tak, by można było oczywiście manipulować tą rzekomą losowością.

Dobra, co ja znalazłem:

Patchwork - prostu syntezator wpakowany w stronę internetową. Wyobraź sobie że masz cały rack w zasięgu ręki. To właśnie Patchwork. Baw się i twórz!

WebModular - następny virtual modular synth, nieco uproszczony instrument, raczej można traktować to jako moduł.

TrueGrid - to już cały rack, strona internetowa służy do planowania racków, sprawdzania i testowania. Link prowadzi do mojego schematu - dałem tam moduły które w pełni działają w emulatorze na stronie - na dzien dzisiejszy (4-02-2015) no i można się nimi bawić - łączyć, zobaczyć jak to jest.

_______________________________________________________________________
VSTi:
Kamioooka - to instrument VSTi oparty o syntezę modularną. Mamy do dyspozycji 10 slotów, które wybieramy za pomocą listy wysuwanej. Do wyboru mamy:
VCO : Oscylator, z funkcjami: PWM/FM/Sync.
VCF : filtr (HP, LP, BP...).
VCA : Amp.
ADSR : to... obwiednia ADSR.
LFO : LFO + synchronizacja z tempem.
MISC : Ring modulator/Noise Generator/Sample&Hold/Inverter.
SEQ : Mini sekwencer.

Sonigen - następny VSTi, o lepszym brzmieniu niż Kamioooka (według mnie), do potestowania.

XILS3 - to kolejna wtyczka VST która daje nam analogowy synt, w wersji cyfrowej. Moduły łączy się za pomocą matriksa pod zakładką "Main" (dodał: theormore)

Jeżeli będę znajdywał więcej takich ciekawych instrumentów, dopisze do listy.

Pomoc - teraz was proszę o jakieś sekwencery wirtualne (i inne instrumenty j.w.) oparte o modularność. Aha - każdą pozycję dopiszę do listy i dodam reputacje.

Nożu, Loco, Ravel, Sowa, K no i inni - zły dział? Przenosimy!


RE: Modularne instrumenty... - future villain - 4.02.2015

XILS3 z EiS Heart

[Obrazek: XILS32_700.jpg]

Pierwowzór to EMS VCS 3


RE: Modularne instrumenty... - Xorbolanid - 4.02.2015

@theomore, jak można kierować audio z jednego modułu do drugiego? Mam wrażenie że w XILS3 to jest ustawione 'na sztywno'.


RE: Modularne instrumenty... - future villain - 4.02.2015

Za pomocą matrixa, pod zakładką main.


RE: Modularne instrumenty... - Zirds - 18.03.2015

Ja używam Instrumentów od Arturii. Idealne kopie. Polecam!


RE: Modularne instrumenty... - Dark Funk - 22.03.2015

U-he Ace . Nie do konca w pelni modular ale jednak patchowanie nastepuje wiec...
pzdr