MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DnB radasK - Avalanche - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DnB radasK - Avalanche (/temat-drum-bass-radask-avalanche)



radasK - Avalanche - formal - 5.02.2015

kolejny dzień, kolejny kawałek z mojej stajni :D przedwczoraj był lekki letni klimacik dzis troche mocniej, zwlaszcza drugi drop.

[Obrazek: artworks-000105728073-ervsh7-t500x500.jpg]



RE: radasK - Avalanche - connected - 5.02.2015

wtf is that ? :D sound jak z e jaya :)
to już raczej nie dnb , coraz więcej takich kawałków powstaje .


RE: radasK - Avalanche - Dr1l - 9.02.2015

Nie podoba mi się tutaj aranż, o ile intro jest jako tako ok, to dropy są nieprzemyślane i psują 'napięcie', wiadomo o co chodzi ;) Ten głośny bas po drugim dropie jest kompletnie niepotrzebny, nie pasuje do klimatu (bardzo komercyjnego zresztą). Miks jest w porządku, choć czasem kick i snare się gubią, zwłaszcza w drugiej 'części'.


RE: radasK - Avalanche - TheMrR - 10.02.2015

Wszystko jest fajnie do drugiego dropu. Agresywne zagranie psuje cały vibe, przez który prowadziłeś do drugiej minuty.

Jeśli naprawdę chcesz, aby drugi drop był agresywny, to lepiej jakbyś zapowiedział go w jakiś sposób w buildupie. Na przykład puszczając jego bassline z uciętą górą na equalizerze, albo zdając się na własną kreatywność ;)


RE: radasK - Avalanche - waszka_88544 - 25.02.2015

jak wyżej drugi drop tak się trochę bierze nie wiadomo skąd, no i moim zdaniem główny dźwięk drugiego dropa sporo za głośno


RE: radasK - Avalanche - Xorbolanid - 25.02.2015

A mi się właśnie podoba te wejście drugiego dropa. Tylko wydaje mi się że jest głośniejszy. Bo to jest dobry pomysł, pierwsza piosenka taka łagodna, a druga część bardziej postawiona na neuro. Nie ma nudy, tak jakby utwór przez cały czas budował klimat przygotowując słuchacza do tego momentu.

Co ty o tym sądzisz formal? tylko bas za bardzo się w tym utworze wybija, co może zniechęcić słuchacza.


RE: radasK - Avalanche - formal - 25.02.2015

no drugi drop taki był w zamyśle od samego początku, jednak macie racje, że jest głośniejszy niż reszta utworu, maxymizer mi się pod koniec wysypał razem z automatyzacją i słychać, że treshold jest ustawiony niżej od 2 dropu niż w reszcie utworu :(


RE: radasK - Avalanche - Shutara - 25.02.2015

Intro w porządku, natomiast ten krótki build-up przed pierwszym dropem dla mnie tak nie bardzo :/ Jakbyś stracił pomysł w tym momencie.
Co do samego pierwszego dropu, to imo jest ok, ale ja bym wywalił ten wysoki lead, który wchodzi z basem.
Cóż, moje zdanie - wolę taki "mroczniejszy" klimat, coś w stylu KOAN Sound. :P
Pomijając kolejny jak dla mnie zmarnowany build-up, pitchowane wejście na drugi drop zaje*iste! Dalej już trąci monotonią. Po dropie jest już bardzo spoko, aż do samego końca ;)
Takie 8/10