MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Piórek - Options - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Piórek - Options (/temat-hip-hop-piorek-options)



Piórek - Options - Piórek - 6.02.2015

Mam nadzieję że się spodoba ;).



RE: Piórek - Options - future villain - 7.02.2015

Zaczyna się ciekawie, potem nieco udziwniłeś. Zwłaszcza tym dźwiękiem, który skacze po głośnikach i odstrasza, męczy. Ciężko było się skupić na czymkowielwiek, poza nim.


RE: Piórek - Options - Piórek - 7.02.2015

Ten dźwięk to pocięty sampel trąbki, no i teraz według mnie jest trochę za głośny.
Dzięki za opinię.


RE: Piórek - Options - Hola Flavio - 11.02.2015

Intro zrobiło mega wrażenie. Jak wszedł break to się zawiodłem :/. Sampel bardzo fajny i dobrze pocięty, ale perka jest słaba. Do tego ten bass troszkę fałszuje i sama jego barwa nie do końca współgra. Sampel trąbki niepotrzebnie lata tak. Najlepiej byłoby pociąć go na dłuższe partie i puścić go w tle.


RE: Piórek - Options - Tryglav - 11.02.2015

Ta gitara co się zaczyna przed 40 sekundą jest chyba troszkę za cicho, od 0:57 trochę przekombinowałeś z tą piszczałką, tam około minuty dwadzieścia użyłbym raczej LPF niż HPF, byłby, wydaje mi się, lepszy efekt. Ale generalnie klimat naprawdę daje radę (nawet mimo tego że ta piszczałka psuje mi nieco odbiór :D ).


RE: Piórek - Options - Piórek - 11.02.2015

@Papajovsky
Perka słaba pod jakim względem ? Skopałem miks, czy jej ogólne brzmienie nie pasuje pod sampel ? Co do bassu, to chciałem aby był bardzo tłusty, i miał napędzać kawałek. No i ja tam nie słyszę fałszu na bassie, jeśli mógłbyś mi podać dokładnie kiedy fałszuje według Ciebie, to byłbym wdzięczny.

@Tryglav
A według mnie, ta gitara i tak jest troszkę za głośno. Od 0:57 to nie piszczałka tylko pocięty sampel trąbki.

Dzięki panowie za szczere opinie.
Pozdrawiam:)


RE: Piórek - Options - skibot - 12.02.2015

Jak dla mnie trochę za mocna kompresja gdy bije stopa, co zamiast dodawać dynamiki zabiera ją. Po intrze gdy wchodzą bębny idealnie sprawdziłyby się tomy. Trąbka która wchodzi w 0:56 fałszuje - piczem ją do góry ;]
Kompozycja mogłaby być bardzo dobra gdyby ją poprawić w kilku miejscach. W 1:19 wchodzi filtr - pobaw się tu automatyką aby wchodził płynnie a nie na zasadzie 0, 1 - nie było a jest i potem znowu znika. Poza tym rozważ czy chcesz wycinać sam środek i zostawiać niski dół i wysoką górę w tym filtrze bo robi się nieprzyjemny "uśmiech romana" w paśmie. Ja bym tutaj zapuścił tylko filtr górnoprzepustowy.


RE: Piórek - Options - PickBeatz - 13.02.2015

Jak na bit to trochę duużo się dzieje tam. Perkusja pasuje do trąbek i tylko do trąbek. Poszedłbym w bardziej "niuskulowe" brzmienia ;)
6/10


RE: Piórek - Options - Piórek - 15.02.2015

Dzięki panowie za opinie. Poleciały do Was plusy ;)