MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Wytwórnia - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Wytwórnia (/temat-wytwornia)

Strony: 1 2


Wytwórnia - Andy Darren - 8.02.2012

Siemka, mam małe pytanko ;)
Jak to jest jak się wydaje utwór w wytwórni ?;)
Jest jakiś zarobek itd ?;D
Pytam się bo jeszcze nie miałem styczności z wytwórnią :)
Proszę o pomoc :)



RE: Wytwórnia - Mixee - 8.02.2012

Jeżeli wydajesz na zwykłą umowę związaną z podziałem praw autorskich i dostajesz część zarobku, to nie ma co liczyć na kokosy nawet, jak trafisz na TOP10 beatporta. Ale jeżeli np. dostaniesz się do Mentala i Cię polubią, to może nawet Ci zapłacą jednorazowo około 200 euro. A to już fajny piniondz :). Ale ostatnio zaprzestali takich praktyk, więc raczej idąc do wytwórni szedłbym z myślą "przynajmniej coś się z moimi trackami dzieje". ;)


RE: Wytwórnia - Andy Darren - 8.02.2012

Co to "Mentala" ?;)


RE: Wytwórnia - Mixee - 8.02.2012

Mental Madness Records Germany

myślałem, że wszyscy to znają xD


RE: Wytwórnia - Andy Darren - 8.02.2012

Jak na razie się nie interesowałem wytwórniami ;)
Więc wybacz że nie znam xD


RE: Wytwórnia - sowa - 8.02.2012

zawsze inaczej się patrzy na producenta, który gdzieś wydaje :P ja mam nadzieję, ze i ja kiedyś coś wydam xD


RE: Wytwórnia - ZOOn'r - 9.02.2012

Dokładnie Sowa. Producent który wydaje wszystko jedno w jakiej wytwórni zawsze jest inaczej postrzegany. Jednak ja wydając w Dantom Records nie zmieniłem się dla ludzi jakoś specjalnie. Jest tak jak było i to mnie cieszy. Deluxe, powiem Ci jedno. Jeżeli wydajesz w wytwórni to w ogóle inaczej się czujesz. Masz tą satysfakcję "wydaję w wytwórni, to już jest coś!". Wszystko jedno w jakiej ale zawsze jest się czym pochwalić. Chociaż jeśli jesteś skromny to się tak tym nie wychwalasz ;P.


RE: Wytwórnia - Jumproxx - 9.02.2012

Ja pamietam jak zaczynalem swoja przygode z FL Studio i produkcja Hands Up'u to moim wielkim marzeniem bylo osiagnac tak wysoki poziom, zeby podpisac kontrakt z Zooland Records :) Ale szybko sie ogarnalem ;)
Teraz chcialbym wydawac w niewazne jakiej wytworni :) Grunt zeby gdzies to szlo, ale jeszcze poziom nie ten wiec sie nie wyrywam :)


RE: Wytwórnia - Mixee - 10.02.2012

(9.02.2012, 19:35)Jumproxx napisał(a): podpisac kontrakt z Zooland Records :) Ale szybko sie ogarnalem ;)

Nie sądzę, żeby to było aż tak bardzo nieosiągalne. Polecam zainteresować się wyżej wspomnianym Mental Madness Records Germany. Wydawali (i wydają) tam ludzie, którzy z Zoolandem teraz mają wiele wspólnego ;) (Rob Mayth, Manian, THT). Może da się stamtąd do zulanda "wskoczyć" ^^?


RE: Wytwórnia - Jumproxx - 10.02.2012

Zawsze mozna probowac :) Ale jeszcze sporo pracy przede mna jesli chce osiagnac taki poziom :)


RE: Wytwórnia - Mixee - 10.02.2012

(10.02.2012, 14:41)Jumproxx napisał(a): Zawsze mozna probowac :) Ale jeszcze sporo pracy przede mna jesli chce osiagnac taki poziom :)

Zdaje Ci się, ale to rozmowa na kiedy indziej :P


RE: Wytwórnia - Jumproxx - 10.02.2012

No moze i mi sie wydaje :) Aczkolwiek i tak uwazam, ze jeszcze sporo pracy przede mna :)


RE: Wytwórnia - Bootyplayerz - 12.02.2012

Hehe każdy na początku przygody z Fl i Hands Up marzył o zooland :D

JA osobiście mam zamiar popracować nad techniką i wysłać jakieś demko do Mentala :D


RE: Wytwórnia - Chrased - 16.02.2012

Jak to jest, jak się wydaje w labelach?
Normalnie. Tylko że czesto kosztuje to troche nerwów.

Po pierwsze - na poczatku nie ma co nastawiac sie na pieniadze. Ja wydaje swoje kawalki od okolo dwoch lat, i jeszcze ani grosza nie dostalem. Po drugie - wydajac kawalek musisz liczyc sie z tym, ze to label przejmuje moc decyzyjna o nim. To oni decyduja kiedy wyjdzie, i czy w ogole wyjdzie (Co jest czestym problemem. Podpisujesz kontrakt, a potem nikt nie odpowiada na Twoje maile).

Na pewno plusem jest to, ze ktos moze kupic Twoje nagrania, i wrzucic do Internetu na serwisy ktore sam rozprowadzajac go po necie nie mialbys szansy trafic. Cala reszta pozostaje ta sama.


RE: Wytwórnia - ThomasWoodworm - 17.02.2012

ja też się wcześniej tym zbytnio nie interesowałem, ale znacie może jakieś polskie labele??


RE: Wytwórnia - Chrased - 17.02.2012

W dobie globalizacji kraj wydawnictwa jest nieważny. No chyba ze nie umiesz napisac maila po angielsku. To moze stanowic problem :D


RE: Wytwórnia - Mixee - 17.02.2012

Chciałem tylko dodać do tematu, że przyszedł mi mail z wytwótni z listą ściągnięć i kwotą z ostatniego kwartału. I powiem Wam - to się niekiedy opłaca! :O wystarczy dobre promo.


RE: Wytwórnia - ThomasWoodworm - 17.02.2012

Cytat:W dobie globalizacji kraj wydawnictwa jest nieważny. No chyba ze nie umiesz napisac maila po angielsku. To moze stanowic problem Cieszy
To nie jest żaden problem:D pytam się z czystej ciekawości, bo patrząc się na releas'y na beatporcie doszedłem do wniosku, że wszystkie te labele są zagraniczne<mysli>



RE: Wytwórnia - xplasm - 19.02.2012

Wydając relki nie licz na zarobek przynajmniej na początku i w mało znanych lbl-ach, jak się na to nastawisz to dupa. Z relków jest jeden plus "piraci", no ale to fakt. Bardzo dużo osób grzebie w beatportach itp. stronach szukając utworów, kupi jedna osoba i puszcza w sieć powiedzmy na pirackiej składance. Kolej rzeczy, jakiś pacjent wchodzi na myspace albo sc odsłuchuje demko utworu twojego, bądź wykonawcy bardziej znanego który jest na składance, podoba mu się, no to bierze wuja google i pobiera. Z jednej strony piractwo jest złe, ale z drugiej strony dla nas w podziemu to dobre promo. Co innego jak jesteś znanym producentem i dziennie masz parę tysięcy wyszukiwań wtedy sytuacja się komplikuje.
Na początek polecałbym szukać dobrych free labeli gdzie mają dużą odsłuchalno/ściągalność oczywiście wydające twoje klimaty, i do nich uderzać.


RE: Wytwórnia - ThomasWoodworm - 19.02.2012

Cytat:Na początek polecałbym szukać dobrych free labeli gdzie mają dużą odsłuchalno/ściągalność
czyli?? Może jakiś przykład...??<ee>