MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Time Pause - Glory - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Time Pause - Glory (/temat-other-time-pause-glory)



Time Pause - Glory - jacek666 - 16.02.2015

Witam serdecznie! poniżej zamieszczam swoje wypociny w stylu nie określonym. Konstruktywna krytyka mile widziana + przy okazji określenie gatunkowości.


RE: Time Pause - Glory - future villain - 17.02.2015

No, widzę że link poprawiłeś. Zażalenia i ewentualne pochwały w formie listy, bo tak mi wygodniej o tej porze.

  1. Barwy padów są przyjemne, ale trochę surowe
  2. Bass to najsłabszy element kompozycji, zwłaszcza intra, w pozostałej części jest niewyraźny
  3. Mało się dzieje, a do tego przedłużasz wejścia instrumentów i automatykę filtrów
  4. Nie widzi mi się słuchania tej samej prostej melodii przez 3 minuty
  5. A gdzie jest outro?

1. Spróbuj je ocieplić dodając odrobinę efektu distort.
2. Ćwicz syntezę basu, obróbkę (z użyciem eq), kontrolę obwiedni ADSR i jego miks
3. Twórz krótsze utwory, i w miarę jak będziesz lepiej kontrolował dźwięk, przedłużaj je wykorzystując różne techniki, których się nauczyłeś. Dobry utwór nie nudzi.
4. Jeśli potrzebujesz się podszkolić w teorii muzyki, ludzie polecają to:
http://www.rap-podziemie.blogspot.com/p/fl-studio.html
5. No gdzie? :D


RE: Time Pause - Glory - jacek666 - 17.02.2015

(17.02.2015, 0:24)FTRVLN napisał(a): No, widzę że link poprawiłeś. Zażalenia i ewentualne pochwały w formie listy, bo tak mi wygodniej o tej porze.

  1. Barwy padów są przyjemne, ale trochę surowe
  2. Bass to najsłabszy element kompozycji, zwłaszcza intra, w pozostałej części jest niewyraźny
  3. Mało się dzieje, a do tego przedłużasz wejścia instrumentów i automatykę filtrów
  4. Nie widzi mi się słuchania tej samej prostej melodii przez 3 minuty
  5. A gdzie jest outro?

1. Spróbuj je ocieplić dodając odrobinę efektu distort.
2. Ćwicz syntezę basu, obróbkę (z użyciem eq), kontrolę obwiedni ADSR i jego miks
3. Twórz krótsze utwory, i w miarę jak będziesz lepiej kontrolował dźwięk, przedłużaj je wykorzystując różne techniki, których się nauczyłeś. Dobry utwór nie nudzi.
4. Jeśli potrzebujesz się podszkolić w teorii muzyki, ludzie polecają to:
http://www.rap-podziemie.blogspot.com/p/fl-studio.html
5. No gdzie? :D
Dzięki wielkie za powyższe. Gdybyś mógł doprecyzować jeszcze co z tym basem jest nie tak zwłaszcza z tym w intro. Co do outro to wiem, że otwór "nagle znika" jeszcze to poprawię.


RE: Time Pause - Glory - future villain - 17.02.2015

Sprawia on, że ciężko się "wkręcić" w nastrój, bo pady schodzą na drugi plan. Do tego dużo środka, jakbyś wyciął niepotrzebne częstotliwości i odpowiednio zmiksował, może wyszedłby fajny pulsujący i "czysty" bass.


RE: Time Pause - Glory - jacek666 - 17.02.2015

(17.02.2015, 0:45)FTRVLN napisał(a): Sprawia on, że ciężko się "wkręcić" w nastrój, bo pady schodzą na drugi plan. Do tego dużo środka, jakbyś wyciął niepotrzebne częstotliwości i odpowiednio zmiksował, może wyszedłby fajny pulsujący i "czysty" bass.
Ok z tego co zrozumiałem to opisałeś mi wszystko co jest nie tak z basem odnośnie tego co jest po intro. A co z tym basem w intro?


RE: Time Pause - Glory - future villain - 17.02.2015

Nie, mówię o intrze, gdyż to ono ma wkręcać w utwór. Bass w pozostałej części zanika zanim zmienisz nutę (kontrola obwiedni ADSR i LFO), co nie jest dobrym zagraniem, bo ma stanowić podstawę utworu. Zawsze pamiętaj o equalizacji, każdy instrument musi mieć własne częstotliwości, sub który gra w rozwinięciu (część utworu po intrze) ma także za dużo wyższych.


RE: Time Pause - Glory - Zirds - 19.02.2015

Spacebient, Drone, Ambient - tak bym nazwał gatunek tego utworu.
Bardzo przyjemny. Jak na ambient to dużo się dzieje. Każdy motyw powoli się przebudza i przechodzi w następny tworząc przy tym rodzaj Kanonu.
Długość jak na taką muzykę jest zbyt krótka według mnie, a słucham ambientów/chillstepów/noise'ów/fieldów od parunastu lat. Fakt, że jeżeli chciałbyś dłuższego kawałka to musiałbyś go jednak jeszcze bardziej rozbudować. Ale czuć klimat tej kaskadowej kompozycji, która jednak przez cały czas jest w utworze budowana. Rozwinąłbym jakoś zakończenie tak by można było słuchać tego utworu z oczekiwaniem na coś potężnego.

Ps. przy tworzeniu ambientów najważniejszą rzeczą jest ich płynność, przestrzeń i dynamika. Mają być hipnotyzujące, uspokajające, ale też mogą nieść chłód w brzmieniu co może powodować uczucie strachu, ciemności i zimna (Synestezja).
To co napisał Saintek odnośnie basu jest praktyczne na trzecim planie w kompozycji. Fakt, przy ambientach ważną rolę spełnia rozpiętość na skali częstotliwości, ale zawsze jednak najważniejszy w tym przypadku jest dźwięk padów i barwa tła.


RE: Time Pause - Glory - jacek666 - 19.02.2015

Dzięki wielkie za komentarz
(19.02.2015, 19:31)GeneratorGamma napisał(a): Rozwinąłbym jakoś zakończenie tak by można było słuchać tego utworu z oczekiwaniem na coś potężnego.
Co masz na myśli z tą potężną rzeczą?

(19.02.2015, 19:31)GeneratorGamma napisał(a): To co napisał Saintek odnośnie basu jest praktyczne na trzecim planie w kompozycji. Fakt, przy ambientach ważną rolę spełnia rozpiętość na skali częstotliwości, ale zawsze jednak najważniejszy w tym przypadku jest dźwięk padów i barwa tła.
Czy chcesz niejako przez to powiedzieć że basu powinno/mogłoby być mniej?


RE: Time Pause - Glory - Zirds - 19.02.2015

Bas jest w porządku. Nie wybija się ponad całość. Co do potężnej rzeczy to jakoś to rozwinąć i subtelnie zakończyć... Tak bym to widział.