MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Silent Space - The Silence (Thunder Heavy Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Silent Space - The Silence (Thunder Heavy Remix) (/temat-hardstyle-silent-space-the-silence-thunder-heavy-remix)



Silent Space - The Silence (Thunder Heavy Remix) - Head - 23.02.2015

Witam.
Przedstawiam wam kolejne wypociny w moim wykonaniu xd
Niedawno wybiło mi 2latka na flu to można rzec że to jest taki mój urodzinowy track.
Klimat ciężki, wcale nie podobny do projektu, który miałem zakończyć, ale jednak stwierdziłem, że ten utwór będzie nadawał się do tego najlepiej.
Czas zrobić przerwę na naukę, matura za trochę więcej niż 2 miesiące a ja tylko fl ;D

Motyw oryginalny, choć nie do końca ;)
Mix nie najlepszy, pozostawia do sporo życzenia, ale mam nadzieję, że aranżacja choć trochę przyćmi te liczne niedoskonałości. Kick dość oryginalny, trudny w mixie, ale ze sporą dawką energii.
Stosunek breaki/konkrety chyba wyszedł na korzyść tego pierwszego. Za dużo budowania klimatu wg mnie. Na końcu mała niespodzianka, coś ze starego Heada xd
No i użyłem 1 drobniutkiego sampelka z darmowej paczki, ten riser przypominający ghosta.

Oryginał znajdziecie pod tym tematem:
http://musicproducers.pl/temat-hard-trance-silent-space-silence-original-mix?pid=86535#pid86535



Zapraszam do komentowania, oceniania, pobierania, hejty oczywiście mile widziana jak zawsze :)
Pzdr ;)


RE: Silent Space - The Silence (Thunder Heavy Remix) - chrisniers - 23.02.2015

Powiem z góry że słucham na słuchawkach więc nie ocenie dokładnie aczkolwiek musze przyznać, że brzmi super :)
bardzo podoba mi się szczególnie ostatnia część utworu :D mocny kop przed wyjściem zamiast długiego nudnego outra ! kozak !

nie podoba mi się barwa pianina to napewno - za mało w nim delikatności :( .
<hmm> Brzmi jakby ktoś nagrywał waląc w klawisze a potem to wszystko przyciszył ..

melodia fajna, podoba mi się taki ciemny klimat !
tak trzymaj ^^


RE: Silent Space - The Silence (Thunder Heavy Remix) - OProject - 23.02.2015

Dzięki za remix tak wgl.
Dobry jest, chociaż mało przypomina oryginał hehe xd
Pianinko to wiadomo wtyczki nigdy nie zagrają tak jak prawdziwe xd
Kick zajebiście łupie, trochę hardkorowo :D
Skrecz chyba najbardziej mi się podoba, lata sobie w te i na zad fajnie to brzmi :D
Brejk bardzo długi, ale nie nudzi.
W miksie jedynie mi nie pasuje to że jest trochę za dużo wysokich.
Generalnie to zajebiście, ucz się tam i dawaj nowe traki :D


RE: Silent Space - The Silence (Thunder Heavy Remix) - chrisniers - 23.02.2015

(23.02.2015, 19:51)OldscoolProject napisał(a): Pianinko to wiadomo wtyczki nigdy nie zagrają tak jak prawdziwe xd

polecam sprawdzić 4front true pianos :D


RE: Silent Space - The Silence (Thunder Heavy Remix) - woziu122 - 23.02.2015

No w koncu cos wrzuciles :D
Klimat zmieszany,troche lupanki z chillem, Ty to lubisz te dlugie breaki co? :D
Charakterystyczna melodia, mam wrazenie ze gdzies juz ja slyszalem. Kick naprawde ciezki, slychac ze trudno Ci bylo go w mixie ustawic, ale dales rade. Wyjscie zrobiles mega, puscilem na glosnikach to az mi sasiad zaczal walic w sciane :D. Daje Ci PIATECZKE za ten track, puki co wyjdz z fla i ucz sie do matury bo jeszcze nie zdasz :D
Pozdro 600!


ps.
Co uzywasz do masteringu? Izotope Ozone?


RE: Silent Space - The Silence (Thunder Heavy Remix) - Head - 24.02.2015

Pianinko to flowski keys, uciąłem lekko 1khz odpowiadające za to stukanie, przy mocniejszym pianinko traciło barwę i zanikało przy wyższych nutach.
Końcówka to wprowadzenie do nowego stylu, zaczynałem od bassdrumu czy to w produkcji czy po prostu moje pierwsze zetknięcia z tym gatunkiem, i bazując na nim chciałbym tworzyć. Master to delikatne eq, "kompresja", lekki reverb z izotopa i limiter.
Co do melo może Wam przypominać to z Zatoxa - My Life. Początek jest chyba identyczny ;) z breakami chyba przesadzam, postaram się nie rozkładać tak budowania klimatu na czynniki pierwsze bo staje się to nudne po chwili.
Hmm może jeszcze w tym tygodniu postaram się wrzucić zalążek tego nad czym będę pracować.
Dzięki wielkie za komentarze ;)


RE: Silent Space - The Silence (Thunder Heavy Remix) - TanterStyleZ - 25.03.2015

W 3 hz w dół i 5 hz w góre nie bedziemy sie bawić bo sam wiesz o chodzi.. :)
Jednak tak...cała stopa jest płaska " siadająca" wpasowująca sie w temat aniżeli do stopy gdybyś użył bardziej hardkorowej czyli "wbijającej" powiedzmy co jest na plus wiadomo.
Wejscie 0:50 leadowo - synthowe ładnie.
Daaalej sekcja1:50 co to za dźwiek jest ? Dodaje aromatu na potęge kręcą mnie tego typu wstawki !! xD

Minusem jest moim zdaniem jednak przygluszone pianinko myśle że mogłoby bardziej uwydatnione bo tak mam wrażenie że jest pianinko a jednak go nie ma... i uwydatnił bym go tak jak sekcje 1:50 która jest szczególnie uwypuklona na plus jednak daje kontrast do pianinka a temu że obydwa są dźwiekami "epizodowymi " tak jak wstawki...
To już taka moja progresja co do tego ;)
Wiem ze moze w trudny sposob czasem opisuje jednak mysle ze wiesz o co mi chodzi mniej wiecej xD

Klimatu budowania duzo jak mowisz... jednak mysle ze to akurat na plus bo motyw jest dluzszy gdyby byl krotszy to wtedy moglaby byc krotsza wersja budowania klimatu analogicznie xD.. Także cos kosztem czegos ;)

Szczere 4/5 xD


RE: Silent Space - The Silence (Thunder Heavy Remix) - Head - 25.03.2015

Ahaha wiem co masz na myśli xd z pianinkiem ciężko to prawda, czas przerzucić sie na coś innego niż flowskie. Jeżeli chodzi o 1:50 - flowska gitarka (zapomniałem jak się nazywa ta wtyka) trochę disto i grossbeater czy jak to się tam zwie. Mało zachodu a całkiem ciekawy efekt.
Dzięki za komentarz ;)
Pzdr


RE: Silent Space - The Silence (Thunder Heavy Remix) - In-Tegral - 12.04.2015

Aranżacja jako pomysł, bardzo dobra. Gorzej ze strony technicznej, niektóre dźwięki dają po uszach (Korektor się kłania). Za to plusujesz u mnie za ten potężny kick, który wali jak młot. Chordy i barwy screechy też jak najbardziej na + choć samej melodii nie czuję ale przyznam, że ma coś w sobie. Poprawiłbyś mixdown i trochę korekcję i byłoby super.