MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DJ SasU - Next Demo - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DJ SasU - Next Demo (/temat-dj-sasu-next-demo)



DJ SasU - Next Demo - Dj SasU - 19.03.2015

Cześć!

Co sądzicie o moim utworze? Narazie wersja demo :D

[zs]http://www24.zippyshare.com/v/sxKHJ1xj/file.html[/zs]


RE: DJ SasU - Next Demo - Shutara - 19.03.2015

1. Wstaw link między [zs][/zs], żeby był odtwarzacz.

2. Cóż...co do samego dema to zacznę od tego, że to totalnie nie mój "klimat".
Abstrahując od tego; czy jakikolwiek miks miał tutaj miejsce? Bo dla mnie każda część utworu stara przekrzyczeć resztę dźwięków (sample brzmią jakby były średniej jakości)
Do tego wydaje mi się że w paru momentach nakładające się na siebie melodie robią lekki fałsz. Odsłuchaj sobie samą melodię i sprawdź, czy coś wyłapiesz ;)
Aranżacyjnie nie skomentuję; nie mój gust.
Jak dla mnie to za dużo napakowałeś warstw w tym demo :P


RE: DJ SasU - Next Demo - Dj SasU - 19.03.2015

Zaraz wstawię inną wersję z lepszym mix'em :D
(19.03.2015, 21:01)Zathura napisał(a): 1. Wstaw link między [zs][/zs], żeby był odtwarzacz.

2. Cóż...co do samego dema to zacznę od tego, że to totalnie nie mój "klimat".
Abstrahując od tego; czy jakikolwiek miks miał tutaj miejsce? Bo dla mnie każda część utworu stara przekrzyczeć resztę dźwięków (sample brzmią jakby były średniej jakości)
Do tego wydaje mi się że w paru momentach nakładające się na siebie melodie robią lekki fałsz. Odsłuchaj sobie samą melodię i sprawdź, czy coś wyłapiesz ;)
Aranżacyjnie nie skomentuję; nie mój gust.
Jak dla mnie to za dużo napakowałeś warstw w tym demo :P

Czekaj poprawię linka i wstawię lepszą wersję Cieszy! Posłuchaj teraz ! ^^

Dwa posty pod rząd; brak prefixu = ostrzeżenie.
T-Sted



RE: DJ SasU - Next Demo - Xorbolanid - 19.03.2015

[Obrazek: 544e882e3fa4d.jpg]

Sucho tutaj. Tak jakby wogóle nie było miksu robionego. Zmieniasz tonacje utworu - i na co to ma służyć? Dowaliłeś kilka dźwięków które nie tworzą spójności, tylko wszystko jest jakby było na odpierdol.

Kick przytłacza, nie słyszę werbla. Jakiś konkretny bass tam jest? Bo albo dałeś i się kisi ze wszystkim, albo za bass robi ten drugi dźwięk. Wszystko jest w jednej kupie. Odseparuj poszczególne dźwięki. Daj im miejsce.

Potem jest ten lead. Melodia nawet pasuje. Ale i tak ze względu na zjebany miks wygląda to tak jakby fałszował. Zamiast utrzymać klucz utworu pod jaki ma grać robisz jakąś pierdołkę która gra raz tak a raz tak.

Nie o takie utwory walczyłem.


RE: DJ SasU - Next Demo - Dj SasU - 19.03.2015

(19.03.2015, 22:48)XOR napisał(a): [Obrazek: 544e882e3fa4d.jpg]

Sucho tutaj. Tak jakby wogóle nie było miksu robionego. Zmieniasz tonacje utworu - i na co to ma służyć? Dowaliłeś kilka dźwięków które nie tworzą spójności, tylko wszystko jest jakby było na *****.

Kick przytłacza, nie słyszę werbla. Jakiś konkretny bass tam jest? Bo albo dałeś i się kisi ze wszystkim, albo za bass robi ten drugi dźwięk. Wszystko jest w jednej kupie. Odseparuj poszczególne dźwięki. Daj im miejsce.

Potem jest ten lead. Melodia nawet pasuje. Ale i tak ze względu na zjebany miks wygląda to tak jakby fałszował. Zamiast utrzymać klucz utworu pod jaki ma grać robisz jakąś pierdołkę która gra raz tak a raz tak.

Nie o takie utwory walczyłem.

Bas stworzony przeze mnie w TS404. Heh, ale hejty lecą ;3. No cóż, lecz każda uwaga będzie przydatna dla mnie. Jaką wtyczką mogę ładnie odseparować to wszystko? Zazwyczaj używam fl'owskich VST, typu, stereo enhancer itp, ale sam nie wiem do końca jak mogę umieścić poszczególne partie w miksie gdzie chcę, np. u góry xd... A melodia jest zajebista, nie może fałszować, gdyż taką miałem wizję i tyle ;]

P.S Moja muza nie jest nawet na soundclaud'zie tylko na zippyshare...


RE: DJ SasU - Next Demo - OProject - 20.03.2015

"Matko Bosko co to się staneło?!" xd
Bas najlepszy z tego wszystkiego choć brakuje mu niskiego dołu.
Kick chyba sampel bo gdzieś go słyszałem xd
Motyw bardziej pasuje na Hands up niż Hard Trance :P
Generalnie w aranżacji spory bajzel, tak samo w miksie... myślę ze ze musisz popracować nad poziomami głośności, separacja w korekcji/eq i najlepiej wywalić połowę melodii/synthów a przynajmniej żeby grały osobno a nie wszystkie na raz xd
Jeżeli chodzi o rozmieszczanie instrumentów to raczej nie bedzie nic grało u góry czy na dole xd raczej na boki (panning)
i nie przesadzaj z stereo enhancerami bo one tez wszystko zamulają xd


RE: DJ SasU - Next Demo - Dj SasU - 24.03.2015

(20.03.2015, 16:29)OldscoolProject napisał(a): "Matko Bosko co to się staneło?!" xd
Bas najlepszy z tego wszystkiego choć brakuje mu niskiego dołu.
Kick chyba sampel bo gdzieś go słyszałem xd
Motyw bardziej pasuje na Hands up niż Hard Trance :P
Generalnie w aranżacji spory bajzel, tak samo w miksie... myślę ze ze musisz popracować nad poziomami głośności, separacja w korekcji/eq i najlepiej wywalić połowę melodii/synthów a przynajmniej żeby grały osobno a nie wszystkie na raz xd
Jeżeli chodzi o rozmieszczanie instrumentów to raczej nie bedzie nic grało u góry czy na dole xd raczej na boki (panning)
i nie przesadzaj z stereo enhancerami bo one tez wszystko zamulają xd

W takim razie, wie ktoś może jak zrobić, żeby bass był pod kickiem w mixie umiejscowiony a kick nad basem?


RE: DJ SasU - Next Demo - gregwmusic - 24.03.2015

Od tega sa tutki na forum :) a nie robienie off topu :)
http://musicproducers.pl/forum-miks
co do melodi jest fałsz a to raczej nie służy a pogarsza track...


RE: DJ SasU - Next Demo - d.l - 4.04.2015

Według mnie jest zbyt dużo chaosu, no i słychać fałsze. Pierwsze co powinieneś zrobić to poprawić melodie :) Pozdrawiam