MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Beatzer - Maximus - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Beatzer - Maximus (/temat-beatzer-maximus)



Beatzer - Maximus - Beatzer - 7.04.2015

Moja pierwsza poważna produkcja Hałsowa :D Mam nadzieję, że sie spodoba <haha> Efekt miesięczny.



No i się doigrałeś. Masz na czerwono.
Wstawiłem player.
T-Sted



RE: Beatzer - Maximus - Zirds - 7.04.2015

popraw znaczniki [ sc]link do soundcloud[/sc ] bo zaraz przyjdą mody i będziesz miał na czerwono, brzydko tam.


RE: Beatzer - Maximus - nullname - 7.04.2015

Główny lead gra za głośno jest w nim chaos jak w... Źle zlayerowany (czyżby w niektórych momentach był sylenth z defaultowym presetem?). Perkusja stanowczo za cicho. Coś gra całość w bardzo w mono. Aranżacyjnie jest chaotycznie, ale nie zrażaj się - to przychodzi z czasem :)

Trudno drop odróżnić od reszty (albo tylko ja mam z tym problem?). Gdzie jest reverb, pogłos? Chyba coś tam jest, ale za mało - używaj go bardziej umyślnie.

Trochę mi go brakuje... brzmi tak sucho, że aż mi się chce pić.

Ale podoba mi się unikalna melodia :) Klimat jakiś całkiem inny niż typowe hałsy.


RE: Beatzer - Maximus - Zirds - 7.04.2015

Dokładnie, utwór brzmi chaotycznie, ale nie fałszujesz i to jest plus. Brakuje efektów sfx typu pogłos, delay, panorama. Utwór ciekawie brzmiący, ale jak na początki to długa droga przed Tobą. Peace!


RE: Beatzer - Maximus - Wizzardius - 8.04.2015

Melo bardzo fajne na początku. Poprosze MIDki bo chce to remixować.
Serio, podeślij na priv, albo nawet tutaj - jak chcesz;d


RE: Beatzer - Maximus - Shutara - 8.04.2015

Główny motyw melodii bardzo fajny ;) Natomiast przyczepię się do spraw technicznych. Wiem, że to pierwsza tego typu produkcja, ale konstruktywnego hejtu nigdy za wiele :D
Niektóre synth'y brzmią zbyt surowo; popracuj nad nimi, urozmaić jakoś ich brzmienie.
Co do perkusji, to nie wiem czy ona jest za cicho. Dla mnie bardziej tłumi ją idąca równolegle partia melodii z basem.
Dlatego daję ostatecznie mocne 3, bo potencjał jest, lecz dalsza praca nad mixem wskazana. Powodzenia, czekam na nowe wałki :)


RE: Beatzer - Maximus - Beatzer - 8.04.2015

No cóz, widzę, że motyw melodi się podoba (ba, wzorowałem się nieco na organach z "One" SHM ;)).

Perkusja - Ja myślałem, że ona musi być nieco cichsza, ale po dłuższym zastanowieniu zrozumiałem, że póki co brzmi słabo. Trzeba to poprawić :D

Muszę was zaskoczyć nieco... do masteringu niezbyt poważnie podchodziłem. I to był mój błąd <haha>, ale trzeba to koniecznie wyrobić. Ale nie jestem pewny, czy do perkusji będą konieczne riwerby.

@Wizzardius, po dopracowaniu podeślę ;)


RE: Beatzer - Maximus - Wizzardius - 8.04.2015

(8.04.2015, 17:17)Beatzer napisał(a): No cóz, widzę, że motyw melodi się podoba (ba, wzorowałem się nieco na organach z "One" SHM ;)).

Perkusja - Ja myślałem, że ona musi być nieco cichsza, ale po dłuższym zastanowieniu zrozumiałem, że póki co brzmi słabo. Trzeba to poprawić :D

Muszę was zaskoczyć nieco... do masteringu niezbyt poważnie podchodziłem. I to był mój błąd <haha>, ale trzeba to koniecznie wyrobić. Ale nie jestem pewny, czy do perkusji będą konieczne riwerby.

@Wizzardius, po dopracowaniu podeślę ;)

Hah,ale ja chce właśnie tą melodie. Żadnego dopracowywania. To jak ? Heart


RE: Beatzer - Maximus - Beatzer - 8.04.2015

Midkę tylko melodii? Czy może i jeszcze 3x osc w tle? ;)

-----------------------------------------------------------------------

EDIT:

Wizz, podesłałem ;)


RE: Beatzer - Maximus - Revnotes - 11.04.2015

Melo faktycznie proste i chwytliwe, bass zakrawa Calvinem Harrisem, ale poza tym jest bardzo słabiutko i na dłuższa metę nie da się tego słuchać. Wymieniłbym wszystkie presety jeżeli korzystasz z gotowców lub zabrał się mocno do pracy i spróbował samodzielnie wykręcić jakieś pełniejsze bardziej zwarte brzmienie. Miks jest fatalny, więc trudno mi nawet podpowiedzieć, co i jak poprawić. Wykonałbym go jeszcze raz.


RE: Beatzer - Maximus - Beatzer - 11.04.2015

Jakoś tam próbuję podkręcić wszystko w mikserze. Riverby ustawione i muzyka nabrała więcej mięsa. No ale najgorsze jest to, że o działaniu niektórych wtyczek mogę się tylko domyślać. <haha>

Bas w sumie i brzmi jak ten z summera, to fakt ;)